Co je to?
Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je to Apostila? Význam slova

Co znamená termín Apostila? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Apostila? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Apostila je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, význam, synonymum, co je to Apostila?, vysvětlení, slovo, co to je, heslo, lexikon, názvosloví, termín, Právo, terminus technicus, odborné názvosloví, popis, význam slova, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Apostila je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Apostila?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Apostila ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Apostila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Apostila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Apostila na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostila ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Apostila ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Apostila? resp. co přesně označuje termín Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Sociální pracovník? Znáte a víte kdo je Jehova? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Apostila v jiné sekci než Právo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.