Co je to?
Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je to Apostila? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Apostila?

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apostila? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Apostila se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, co znamená, definice pojmu, co to je, terminus technicus, co je to Apostila?, přesný výraz, lexikon, popis, Právo, odborné názvosloví, odborný výraz, slovník, formulace, heslo, informace, význam


Pojem Apostila je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Apostila?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Více informací o slovu Apostila doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Apostila na Google.cz

Hledat videa s názvem Apostila na Youtube

Vyhledat heslo Apostila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Apostila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Apostila ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Apostila ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Apostila? resp. jaká je definice slova Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Rozpočtář? Znáte a víte kdo je Oftalmolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.