Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apostila. Co znamená pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je Apostila? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Apostila?

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apostila. Co znamená pojem Apostila z kategorie Právo?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apostila s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Apostila se nachází v sekci právo

Klíčová slova: wiki, názvosloví, definice pojmu, co to je, pojem, význam slova, lexikon, význam pojmu, termín, význam, přesný výraz, slovo, terminus technicus, synonymum, popis, definice, co je to Apostila?, terminologie


Pojem Apostila je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Apostila dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Pro další informace o termínu Apostila zkuste tyto odkazy

Najít slovo Apostila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Apostila ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Apostila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apostila ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Apostila ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Apostila na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Apostila? resp. jaký je přesný význam slova Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Markytánka? Znáte a víte kdo je Eduard Kučera? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Apostila i v jiné kategorii než v právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.