Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je to Apostila? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Apostila

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Apostila? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Apostila je v kategorii právo

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, pojem, právo, synonymum, význam, co to je, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, význam pojmu, lexikon, popis, slovník, Apostila, slovo, wiki, formulace


Pojem Apostila je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Apostila dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Hledejte pojem Apostila v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apostila ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Apostila na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostila ve Wikimedia Commons

Najít heslo Apostila ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Apostila ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Apostila ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili co znamená Apostila? resp. jaká je definice termínu Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Herbert Kappler? Znáte a víte kdo je Tomáš Řepka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.