Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je to Apostila? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Apostila?

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apostila. Co znamená odborný pojem Apostila z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Apostila? s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Apostila je v sekci právo

Klíčová slova: Apostila, heslo, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, názvosloví, synonymum, informace, popis, význam pojmu, vysvětlení, termín, odborné názvosloví, definice, wiki, terminus technicus, právo, přesný význam


Pojem Apostila je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Apostila? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Více informací o pojmu Apostila lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Apostila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Apostila na Youtube

Hledat výraz Apostila ve Wikizdrojích

Najít termín Apostila ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Apostila na Google.cz

Vyhledat termín Apostila ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Apostila? resp. co znamená výraz Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Emma Roberts? Znáte a víte kdo je Jim Walton? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Apostila hledat i v jiných kategoriích (než právo) Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.