Co je to?
Odborný výraz, definice slova Apostila. Co znamená pojem Apostila z kategorie Právo?

Co je Apostila?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Apostila?

Apostila je druh doložky, která bývá připojena k oficiální listině a kterou se potvrzuje pravost razítka a podpisu pro použití takové listiny v zahraničí. Apostila bývá v českém nebo anglickém jazyce, úřední zápis se provádí vždy v češtině. Pro použití v zahraničí je pak nutný úřední překlad.
Doložku vydává Ministerstvo zahraničních věcí ČR, u právních listin také Ministerstvo spravedlnosti ČR, notář nebo státní zastupitelství.


Co je to Apostila? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Apostila. Co znamená pojem Apostila z kategorie Právo?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Apostila s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Apostila se nachází v sekci právo

Klíčová slova: slovo, co to je, co je to Apostila?, informace, termín, co znamená, právo, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, význam, pojem, význam slova, definice pojmu, synonymum, terminus technicus, právo, lexikon


Pojem Apostila je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Apostila? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Apostila (Apostille) je doložka, jež se připojuje za oficiální listiny a dokumenty, která prokazuje ověření podpisu a otisku razítka na listině za účelem jejího použití v zahraničí.
Tato zvláštní doložka nahrazuje v případech stanovených mezinárodními smlouvami superlegalizaci. Takovou mezinárodní smlouvou je například Úmluva o zrušení požadavku ověřování cizích veřejných listin z 5. října 1961. V tomto případě tedy listina nemusí být ověřena zastupitelským úřadem ČR v zahraničí, ale konečné ověření provádí v zemi, ve které byla listina vystavena, tzv. apostilní orgán. Informaci o tom, zda je třeba provedení superlegalizace nebo zajištění apostily, je možné zjistit telefonickým dotazem na zastupitelském úřadu ČR.

Jiné informační zdroje o pojmu Apostila

Zkusit najít frázi Apostila ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Apostila ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostila ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Apostila ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Apostila ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Apostila ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostila například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli co je to Apostila? resp. co znamená výraz Apostila? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostila, odpověď na dotaz co je to Apostila?. Víte např. kdo to je Pavel Nový? Znáte a víte kdo je Marek Dospiva? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, soudce, apostila, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.