Co je to?
Výraz, termín, definice slova Radler. Co znamená odborný pojem Radler z kategorie Nápoje?

Co je to Radler? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Radler

Radler je míchaný nápoj, jehož základem je pivo. Oproti pivu má ovocnou chuť, je svěží a sladký. Vychlazený v horkém létě je osvěžující a jeho popularita stále roste. Kořeny radleru se nacházejí v Němeecku kolem roku 1922. V této době údajně hostinský Kugler naředil pivo ve svém hostinci limonádou z citronu, neměl totiž piva dostatek. Radler byl nazván cyklistickým mázem, protože Radler je významem cyklista. Jiné prameny datují radler i do dřívější doby. Anglický radler je nápoj nazvaný shandy, tedy také limonáda s pivem, která měla být známá od 50. let 19. století.
Nápoj shandy gaff byl oblíben v Americe, používána zde byla zázvorová limonáda. U nás začala s výrobou radleru společnost Heineken. Zpočátku nebyl o nápoj zájem, ale s vyššími letními teplotami najednou začala obliba stoupat a k výrobě se přidaly velké i malé pivovary a radler do své nabídky zařadily i prodejní řetězce. Značek a variant stále přibývá, přidávají se nové a nové příchutě limonád.


Co je to Radler? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Radler. Co znamená odborný pojem Radler z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Radler patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: pojem, slovník, vysvětlení, terminologie, definice, lexikon, terminus technicus, odborné názvosloví, nápoje, wiki, co to je, termín, nápoje, přesný výraz, význam pojmu, význam, definice pojmu, synonymum


Pojem Radler je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Radler píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Radler (též „ochucené pivo“ nebo „pivní mix“, případně „ovocné pivo“, které je ale vařeno) je typ míchaného nápoje s nízkým obsahem alkoholu, který vzniká smícháním piva a ovocné limonády nebo šťávy. Poměr obou hlavních složek je obvykle 50 %. Nápoj pochází z Bavorska. Obsah alkoholu obvykle nepřesahuje 2,5 %, existují však i výrobky s vyšším obsahem alkoholu. Dnes se jeho obliba rozšiřuje i do ostatních evropských zemí. Pivovary jej nabízejí v lahvích nebo plechovkách, případně se míchá přímo ve výčepu.

Další zdroje informací o slovu Radler

Zkusit najít termín Radler na Google.cz

Hledat výraz Radler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Radler ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Radler ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Radler ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Radler ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Radler například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě nyní již víte co je to Radler? resp. jaká je definice termínu Radler? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Radler, odpověď na dotaz co je to Radler?. Víte např. kdo to je Květa Fialová? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.