Co je to?
Definice odborného termínu, slova Radler. Co znamená pojem Radler z kategorie Nápoje?

Co je Radler?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Radler?

Radler je míchaný nápoj, jehož základem je pivo. Oproti pivu má ovocnou chuť, je svěží a sladký. Vychlazený v horkém létě je osvěžující a jeho popularita stále roste. Kořeny radleru se nacházejí v Němeecku kolem roku 1922. V této době údajně hostinský Kugler naředil pivo ve svém hostinci limonádou z citronu, neměl totiž piva dostatek. Radler byl nazván cyklistickým mázem, protože Radler je významem cyklista. Jiné prameny datují radler i do dřívější doby. Anglický radler je nápoj nazvaný shandy, tedy také limonáda s pivem, která měla být známá od 50. let 19. století.
Nápoj shandy gaff byl oblíben v Americe, používána zde byla zázvorová limonáda. U nás začala s výrobou radleru společnost Heineken. Zpočátku nebyl o nápoj zájem, ale s vyššími letními teplotami najednou začala obliba stoupat a k výrobě se přidaly velké i malé pivovary a radler do své nabídky zařadily i prodejní řetězce. Značek a variant stále přibývá, přidávají se nové a nové příchutě limonád.


Co je to Radler? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Radler. Co znamená pojem Radler z kategorie Nápoje?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Radler sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Radler patří do sekce nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, informace, termín, definice pojmu, co znamená, význam slova, definice, názvosloví, přesný význam, Radler, heslo, co je to Radler?, význam, popis, slovo, pojem, vysvětlení, wiki


Pojem Radler je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Radler píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Radler (též „ochucené pivo“ nebo „pivní mix“, případně „ovocné pivo“, které je ale vařeno) je typ míchaného nápoje s nízkým obsahem alkoholu, který vzniká smícháním piva a ovocné limonády nebo šťávy. Poměr obou hlavních složek je obvykle 50 %. Nápoj pochází z Bavorska. Obsah alkoholu obvykle nepřesahuje 2,5 %, existují však i výrobky s vyšším obsahem alkoholu. Dnes se jeho obliba rozšiřuje i do ostatních evropských zemí. Pivovary jej nabízejí v lahvích nebo plechovkách, případně se míchá přímo ve výčepu.

Další zdroje informací

Najít heslo Radler na Google.cz

Zkusit najít termín Radler ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Radler ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Radler ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Radler ve Wikislovníku

Najít slovo Radler ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Radler například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je význam slova Radler? resp. co se skrývá pod slovem Radler? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Radler, odpověď na dotaz co je to Radler?. Víte např. kdo to je Dáša Zázvůrková? Znáte a víte kdo je Karel Steigerwald? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v nápoje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Modré pití, radler, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.