Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pišingr. Co znamená pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Co to je Pišingr? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pišingr

Pišingr slouží dnes jako označení pro oplatky nebo zákusky, popřípadě řezy s čokoládovou polevou. Původně se jednalo o pečené zákusky, které vyráběl cukrář Oskar Pischinger ve své stejnojmenné vídeňské firmě. Originální dort s názvem pišingr byl poprvé upečen v roce 1881 a stal se rychle hitem v celém Rakousku.
Náplň se připravuje z rozpuštěné čokolády, cukru, mléka, žloutku a vanilky. Do krému se přidají ještě mleté ořechy a náplň se natírá na dortové oplatky, které se lepí na sebe. Hotový produkt musí ztuhnout v lednici, pak se otírá rozpuštěnou čokoládou a sype mandlovými lupínky či oříšky. Firmu postupně koupily různé čokoládovny, změna vlastníka znamenala i změnu tvaru, ale od roku 2006 vlastní firmu Pischinger opět vídeňské cukrářství - Walter Heindl.


Co je to Pišingr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pišingr. Co znamená pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pišingr se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Pišingr?, Pišingr, lexikon, co to je, vysvětlení, odborný výraz, formulace, termín, odborné názvosloví, přesný výraz, terminus technicus, názvosloví, informace, pojem, co znamená, význam slova, slovo, Jídlo


Pojem Pišingr je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pišingr dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pišingr je výraz, jenž se vžil pro označení sladkých, většinou slepovaných, oplatek nebo pečených zákusků jako tzv. eponymní název pocházející od stejnojmenné rakouské firmy vídeňského cukráře Oskara Pischingera (1863–1919).

Více informací o pojmu Pišingr lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Pišingr na Youtube

Vyhledat heslo Pišingr ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Pišingr ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Pišingr na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pišingr ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Pišingr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pišingr například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pišingr? resp. co to je Pišingr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pišingr, odpověď na dotaz co je to Pišingr?. Víte např. kdo to je Cajzl? Znáte a víte kdo je Opatrovník? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.