Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pišingr. Co znamená pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Co to je Pišingr? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pišingr?

Pišingr slouží dnes jako označení pro oplatky nebo zákusky, popřípadě řezy s čokoládovou polevou. Původně se jednalo o pečené zákusky, které vyráběl cukrář Oskar Pischinger ve své stejnojmenné vídeňské firmě. Originální dort s názvem pišingr byl poprvé upečen v roce 1881 a stal se rychle hitem v celém Rakousku.
Náplň se připravuje z rozpuštěné čokolády, cukru, mléka, žloutku a vanilky. Do krému se přidají ještě mleté ořechy a náplň se natírá na dortové oplatky, které se lepí na sebe. Hotový produkt musí ztuhnout v lednici, pak se otírá rozpuštěnou čokoládou a sype mandlovými lupínky či oříšky. Firmu postupně koupily různé čokoládovny, změna vlastníka znamenala i změnu tvaru, ale od roku 2006 vlastní firmu Pischinger opět vídeňské cukrářství - Walter Heindl.


Co je to Pišingr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pišingr. Co znamená pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Pišingr s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pišingr je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co to je, heslo, definice, Jídlo, Pišingr, slovník, význam pojmu, co znamená, co je to Pišingr?, wiki, přesný význam, informace, význam, lexikon, pojem, definice pojmu, slovo, terminus technicus


Pojem Pišingr je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Pišingr?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pišingr je výraz, jenž se vžil pro označení sladkých, většinou slepovaných, oplatek nebo pečených zákusků jako tzv. eponymní název pocházející od stejnojmenné rakouské firmy vídeňského cukráře Oskara Pischingera (1863–1919).

Pro další informace o termínu Pišingr zkuste tyto odkazy

Najít termín Pišingr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Pišingr ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pišingr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Pišingr ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pišingr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pišingr ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pišingr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Pišingr? resp. co je to Pišingr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pišingr, odpověď na dotaz co je to Pišingr?. Víte např. kdo to je Rajda? Znáte a víte kdo je Bono? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.