Co je to?
Definice výrazu Pišingr. Co znamená odborný pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Co je Pišingr? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pišingr?

Pišingr slouží dnes jako označení pro oplatky nebo zákusky, popřípadě řezy s čokoládovou polevou. Původně se jednalo o pečené zákusky, které vyráběl cukrář Oskar Pischinger ve své stejnojmenné vídeňské firmě. Originální dort s názvem pišingr byl poprvé upečen v roce 1881 a stal se rychle hitem v celém Rakousku.
Náplň se připravuje z rozpuštěné čokolády, cukru, mléka, žloutku a vanilky. Do krému se přidají ještě mleté ořechy a náplň se natírá na dortové oplatky, které se lepí na sebe. Hotový produkt musí ztuhnout v lednici, pak se otírá rozpuštěnou čokoládou a sype mandlovými lupínky či oříšky. Firmu postupně koupily různé čokoládovny, změna vlastníka znamenala i změnu tvaru, ale od roku 2006 vlastní firmu Pischinger opět vídeňské cukrářství - Walter Heindl.


Co je to Pišingr? Význam slova, termín, Definice výrazu Pišingr. Co znamená odborný pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pišingr můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Pišingr je v sekci jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, terminologie, význam, lexikon, názvosloví, slovo, jídlo, formulace, co je to Pišingr?, vysvětlení, popis, odborné názvosloví, definice pojmu, význam pojmu, heslo


Pojem Pišingr je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pišingr dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pišingr je výraz, jenž se vžil pro označení sladkých, většinou slepovaných, oplatek nebo pečených zákusků jako tzv. eponymní název pocházející od stejnojmenné rakouské firmy vídeňského cukráře Oskara Pischingera (1863–1919).

Pro další informace o termínu Pišingr zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Pišingr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Pišingr na Youtube

Najít výraz Pišingr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pišingr ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pišingr ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Pišingr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Pišingr například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Pišingr? resp. co znamená výraz Pišingr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pišingr, odpověď na dotaz co je to Pišingr?. Víte např. kdo to je Franz Kafka? Znáte a víte kdo je Mads Mikkelsen? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.