Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pišingr. Co znamená pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Co je Pišingr?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pišingr?

Pišingr slouží dnes jako označení pro oplatky nebo zákusky, popřípadě řezy s čokoládovou polevou. Původně se jednalo o pečené zákusky, které vyráběl cukrář Oskar Pischinger ve své stejnojmenné vídeňské firmě. Originální dort s názvem pišingr byl poprvé upečen v roce 1881 a stal se rychle hitem v celém Rakousku.
Náplň se připravuje z rozpuštěné čokolády, cukru, mléka, žloutku a vanilky. Do krému se přidají ještě mleté ořechy a náplň se natírá na dortové oplatky, které se lepí na sebe. Hotový produkt musí ztuhnout v lednici, pak se otírá rozpuštěnou čokoládou a sype mandlovými lupínky či oříšky. Firmu postupně koupily různé čokoládovny, změna vlastníka znamenala i změnu tvaru, ale od roku 2006 vlastní firmu Pischinger opět vídeňské cukrářství - Walter Heindl.


Co je to Pišingr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pišingr. Co znamená pojem Pišingr z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pišingr s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Pišingr se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: co to je, přesný význam, co je to Pišingr?, heslo, terminologie, formulace, odborné názvosloví, jídlo, informace, definice pojmu, Pišingr, vysvětlení, termín, význam pojmu, pojem, definice, synonymum, co znamená


Pojem Pišingr je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pišingr?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pišingr je výraz, jenž se vžil pro označení sladkých, většinou slepovaných, oplatek nebo pečených zákusků jako tzv. eponymní název pocházející od stejnojmenné rakouské firmy vídeňského cukráře Oskara Pischingera (1863–1919).

Jiné informační zdroje o pojmu Pišingr

Vyhledat termín Pišingr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Pišingr na Google obrázcích

Najít heslo Pišingr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Pišingr ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Pišingr na Google.cz

Hledat videa s názvem Pišingr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pišingr například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Pišingr? resp. co znamená Pišingr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pišingr, odpověď na dotaz co je to Pišingr?. Víte např. kdo to je Werner Heisenberg? Znáte a víte kdo je Svatá Dobroslava? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, celer, pišingr, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.