Co je to?
Definice výrazu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Co to je Halal? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Halal

Halal znamená arabsky přípustný nebo povolený. Tento termín vychází z islámské tradice a označuje předměty a činnosti, které jsou povoleny k užívání ve všedním životě. Většinou se pojem halal používá v souvislosti s potravinami, léky nebo kosmetikou. Halal například definuje potraviny, které mohou muslimové konzumovat. Je povoleno jíst maso většiny býložravců, ptáky a ryby, naopak se nesmí konzumovat vepřové, krev, obojživelníci, hmyz, alkohol a jídlo, jehož příprava neodpovídá islámským tradicím. Tyto škodlivé potraviny se označují jako harám.

Co je to Halal? Význam slova, termín, Definice výrazu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Halal s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Halal je v kategorii Kultura

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, co znamená, popis, vysvětlení, slovo, význam slova, Kultura, terminologie, přesný výraz, definice, co je to Halal?, Kultura, slovník, pojem, definice pojmu, odborné názvosloví, Halal


Pojem Halal je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Halal? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Halál v překladu „povolený, přípustný“, je termín označující veškeré předměty a činnosti každodenního života, jež jsou podle islámské tradice povoleny. Nejčastěji se tento pojem používá ve spojitosti s potravinami, které je muslimům povoleno konzumovat, vztahuje se však také na léčiva či kosmetiku. V judaismu se v obdobném smyslu používá termín košer.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Halal ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Halal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Halal ve Wikislovníku

Hledat heslo Halal na Google.cz

Zkusit najít heslo Halal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Halal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Halal například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Halal? resp. jaký je přesný význam slova Halal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halal, odpověď na dotaz co je to Halal?. Víte např. kdo to je Sandman? Znáte a víte kdo je Luděk Staněk? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Kultura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.