Co je to?
Definice výrazu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Co to je Halal? Význam slova

Co znamená termín Halal? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Halal znamená arabsky přípustný nebo povolený. Tento termín vychází z islámské tradice a označuje předměty a činnosti, které jsou povoleny k užívání ve všedním životě. Většinou se pojem halal používá v souvislosti s potravinami, léky nebo kosmetikou. Halal například definuje potraviny, které mohou muslimové konzumovat. Je povoleno jíst maso většiny býložravců, ptáky a ryby, naopak se nesmí konzumovat vepřové, krev, obojživelníci, hmyz, alkohol a jídlo, jehož příprava neodpovídá islámským tradicím. Tyto škodlivé potraviny se označují jako harám.


Co je to Halal? Význam slova, termín, Definice výrazu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Halal? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Halal je v kategorii Kultura

Klíčová slova: Halal, co znamená, wiki, význam, termín, terminus technicus, přesný výraz, definice, co je to Halal?, slovník, popis, co to je, odborné názvosloví, Kultura, význam slova, formulace, synonymum, vysvětlení


Pojem Halal je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Halal? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Halál v překladu „povolený, přípustný“, je termín označující veškeré předměty a činnosti každodenního života, jež jsou podle islámské tradice povoleny. Nejčastěji se tento pojem používá ve spojitosti s potravinami, které je muslimům povoleno konzumovat, vztahuje se však také na léčiva či kosmetiku. V judaismu se v obdobném smyslu používá termín košer.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Halal ve Wikizdrojích

Najít slovo Halal ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Halal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Halal na Google.cz

Hledat videa s názvem Halal na Youtube

Hledat slovo Halal ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Halal například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Halal? resp. co znamená slovo Halal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halal, odpověď na dotaz co je to Halal?. Víte např. kdo to je IT konzultant? Znáte a víte kdo je Jindřich Šídlo? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Halal hledat i v jiných kategoriích (než Kultura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.