Co je to?
Definice výrazu, termínu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Co je to Halal? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Halal?

Halal znamená arabsky přípustný nebo povolený. Tento termín vychází z islámské tradice a označuje předměty a činnosti, které jsou povoleny k užívání ve všedním životě. Většinou se pojem halal používá v souvislosti s potravinami, léky nebo kosmetikou. Halal například definuje potraviny, které mohou muslimové konzumovat. Je povoleno jíst maso většiny býložravců, ptáky a ryby, naopak se nesmí konzumovat vepřové, krev, obojživelníci, hmyz, alkohol a jídlo, jehož příprava neodpovídá islámským tradicím. Tyto škodlivé potraviny se označují jako harám.

Co je to Halal? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Halal. Co znamená odborný pojem Halal z kategorie Kultura?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Halal patří do sekce kultura

Klíčová slova: význam, synonymum, co je to Halal?, popis, význam pojmu, definice pojmu, heslo, co to je, názvosloví, slovo, terminologie, vysvětlení, terminus technicus, termín, co znamená, formulace, kultura, odborné názvosloví


Pojem Halal je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Halal?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Halál v překladu „povolený, přípustný“, je termín označující veškeré předměty a činnosti každodenního života, jež jsou podle islámské tradice povoleny. Nejčastěji se tento pojem používá ve spojitosti s potravinami, které je muslimům povoleno konzumovat, vztahuje se však také na léčiva či kosmetiku. V judaismu se v obdobném smyslu používá termín košer.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Halal ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Halal na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Halal ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Halal ve Wikislovníku

Najít termín Halal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Halal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Halal například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Halal? resp. co znamená slovo Halal? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Halal, odpověď na dotaz co je to Halal?. Víte např. kdo to je Ivanka Devátá? Znáte a víte kdo je Jan Patočka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.