Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orientační běh. Co znamená odborný pojem Orientační běh z kategorie Sport?

Co je to Orientační běh? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Orientační běh?

Orientační běh je druh sportu, který vyžaduje vynikající schopnost orientovat se v terénu pomocí buzoly a mapy. Měl by probíhat v takové oblasti, kterou závodníci dobře neznají. Na startu dostanou mapu, ve které mají vyznačená kontrolní stanoviště. Těmi musejí proběhnout ve stanoveném pořadí. Cílem je proběhnout všemi kontrolami na trati co nejrychleji.
Tratě jsou různě dlouhé a také různě obtížné. Orientační běh se pořádá ve více kategoriích, ty se dělí podle věku a pohlaví účastníků. Mají také různou délku a úroveň obtížnosti. Existuje více variant, například bez pořadí kontrol nebo s překonáváním překážek. Závodník musí mít dobrou fyzičku a být rychlý běžec, ale musí také umět plánovat a bleskově se rozhodovat. V orientačním běhu se pořádají i nejvyšší závody, jako MS, ME a Světový pohár.


Co je to Orientační běh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orientační běh. Co znamená odborný pojem Orientační běh z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Orientační běh? Pak se o ní podělte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Orientační běh je v kategorii sport

Klíčová slova: význam pojmu, popis, Orientační běh, vysvětlení, definice, význam, odborný výraz, co znamená, názvosloví, informace, formulace, slovník, co je to Orientační běh?, wiki, sport, terminus technicus, sport, synonymum


Pojem Orientační běh je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Orientační běh píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Orientační běh (zkratka OB, angl. Orienteering) je sport založený na schopnosti orientace v terénu s mapou a buzolou. Účastníci na startu obdrží mapu, obvykle terénu, který neznají. Na mapě jsou vyznačena kontrolní stanoviště (kontroly), která mají účastníci nalézt v určeném pořadí. Závodní orientační běh je sport, při kterém závodníci postupně co nejrychleji oběhnou všechny kontroly na své trati. Tratě jsou připraveny v různé obtížnosti a délce a rozděleny do tzv. kategorií podle pohlaví a věku závodníků např. D35 (ženy nad 35 let) nebo H18 (muži do 18 let). Elitní kategorie přístupné všem bez rozdílu věku jsou H21 a D21. Pro mezinárodní závody se kategorie značí M a W (men, women). Závodníci při OB běhají většinou mimo cesty a překonávají terénní překážky.

Pro více informací o heslu Orientační běh zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Orientační běh na Youtube

Hledat pojem Orientační běh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Orientační běh ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Orientační běh ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Orientační běh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Orientační běh ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Orientační běh například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Orientační běh? resp. co se skrývá pod slovem Orientační běh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orientační běh, odpověď na dotaz co je to Orientační běh?. Víte např. kdo to je Zdeněk Godla? Znáte a víte kdo je Benjamin Fulford? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.