Co je to?
Definice výrazu Orientační běh. Co znamená odborný pojem Orientační běh z kategorie Sport?

Co to je Orientační běh? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Orientační běh

Orientační běh je druh sportu, který vyžaduje vynikající schopnost orientovat se v terénu pomocí buzoly a mapy. Měl by probíhat v takové oblasti, kterou závodníci dobře neznají. Na startu dostanou mapu, ve které mají vyznačená kontrolní stanoviště. Těmi musejí proběhnout ve stanoveném pořadí. Cílem je proběhnout všemi kontrolami na trati co nejrychleji.
Tratě jsou různě dlouhé a také různě obtížné. Orientační běh se pořádá ve více kategoriích, ty se dělí podle věku a pohlaví účastníků. Mají také různou délku a úroveň obtížnosti. Existuje více variant, například bez pořadí kontrol nebo s překonáváním překážek. Závodník musí mít dobrou fyzičku a být rychlý běžec, ale musí také umět plánovat a bleskově se rozhodovat. V orientačním běhu se pořádají i nejvyšší závody, jako MS, ME a Světový pohár.


Co je to Orientační běh? Význam slova, termín, Definice výrazu Orientační běh. Co znamená odborný pojem Orientační běh z kategorie Sport?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Orientační běh můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Orientační běh je v kategorii Sport

Klíčová slova: slovo, synonymum, odborné názvosloví, formulace, Orientační běh, definice, vysvětlení, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, informace, význam, terminus technicus, názvosloví, terminologie, odborný výraz, Sport, co znamená


Pojem Orientační běh je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Orientační běh?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Orientační běh (zkratka OB, angl. Orienteering) je sport založený na schopnosti orientace v terénu s mapou a buzolou. Účastníci na startu obdrží mapu, obvykle terénu, který neznají. Na mapě jsou vyznačena kontrolní stanoviště (kontroly), která mají účastníci nalézt v určeném pořadí. Závodní orientační běh je sport, při kterém závodníci postupně co nejrychleji oběhnou všechny kontroly na své trati. Tratě jsou připraveny v různé obtížnosti a délce a rozděleny do tzv. kategorií podle pohlaví a věku závodníků např. D35 (ženy nad 35 let) nebo H18 (muži do 18 let). Elitní kategorie přístupné všem bez rozdílu věku jsou H21 a D21. Pro mezinárodní závody se kategorie značí M a W (men, women). Závodníci při OB běhají většinou mimo cesty a překonávají terénní překážky.

Hledejte pojem Orientační běh v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Orientační běh ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Orientační běh ve Wikimedia Commons

Najít slovo Orientační běh ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Orientační běh ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Orientační běh ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Orientační běh ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Orientační běh například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Orientační běh? resp. jaký je přesný význam slova Orientační běh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orientační běh, odpověď na dotaz co je to Orientační běh?. Víte např. kdo to je Veronika Farářová? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Sport Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.