Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orientační běh. Co znamená odborný pojem Orientační běh z kategorie Sport?

Co je to Orientační běh? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Orientační běh

Orientační běh je druh sportu, který vyžaduje vynikající schopnost orientovat se v terénu pomocí buzoly a mapy. Měl by probíhat v takové oblasti, kterou závodníci dobře neznají. Na startu dostanou mapu, ve které mají vyznačená kontrolní stanoviště. Těmi musejí proběhnout ve stanoveném pořadí. Cílem je proběhnout všemi kontrolami na trati co nejrychleji.
Tratě jsou různě dlouhé a také různě obtížné. Orientační běh se pořádá ve více kategoriích, ty se dělí podle věku a pohlaví účastníků. Mají také různou délku a úroveň obtížnosti. Existuje více variant, například bez pořadí kontrol nebo s překonáváním překážek. Závodník musí mít dobrou fyzičku a být rychlý běžec, ale musí také umět plánovat a bleskově se rozhodovat. V orientačním běhu se pořádají i nejvyšší závody, jako MS, ME a Světový pohár.


Co je to Orientační běh? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orientační běh. Co znamená odborný pojem Orientační běh z kategorie Sport?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Orientační běh můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Orientační běh je v kategorii sport

Klíčová slova: popis, pojem, slovo, synonymum, Orientační běh, názvosloví, termín, sport, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, odborný výraz, co je to Orientační běh?, slovník, definice


Pojem Orientační běh je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Orientační běh? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Orientační běh (zkratka OB, angl. Orienteering) je sport založený na schopnosti orientace v terénu s mapou a buzolou. Účastníci na startu obdrží mapu, obvykle terénu, který neznají. Na mapě jsou vyznačena kontrolní stanoviště (kontroly), která mají účastníci nalézt v určeném pořadí. Závodní orientační běh je sport, při kterém závodníci postupně co nejrychleji oběhnou všechny kontroly na své trati. Tratě jsou připraveny v různé obtížnosti a délce a rozděleny do tzv. kategorií podle pohlaví a věku závodníků např. D35 (ženy nad 35 let) nebo H18 (muži do 18 let). Elitní kategorie přístupné všem bez rozdílu věku jsou H21 a D21. Pro mezinárodní závody se kategorie značí M a W (men, women). Závodníci při OB běhají většinou mimo cesty a překonávají terénní překážky.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Orientační běh ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Orientační běh ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Orientační běh na Youtube

Hledat pojem Orientační běh ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Orientační běh ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Orientační běh ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Orientační běh například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Orientační běh? resp. co znamená Orientační běh? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orientační běh, odpověď na dotaz co je to Orientační běh?. Víte např. kdo to je Ján Kuciak? Znáte a víte kdo je Probošt? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.