Co je to?
Odborný výraz, definice slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Co je to LPG? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova LPG

LPG (z anglického Liquefied Petroleum Gas) je označení pro zkapalněné ropné plyny, butan, propan a jejich směsi. LPG vzniká rafinací ropy, lze ho získat i ze zemního plynu jako kapalinu oddělovanou od metanu.
Do kapalného stavu se dostává z přirozené plynné formy ochlazením nebo stlačením. Odebírá se z tlakové nádoby, přičemž se znovu stává plynem a zvětšuje svůj objem. Je těžší než vzduch.


Co je to LPG? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu LPG? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín LPG je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: pojem, vysvětlení, přesný výraz, co znamená, lexikon, názvosloví, heslo, co to je, význam, definice pojmu, terminus technicus, wiki, co je to LPG?, termín, význam slova, slovník, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem LPG je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LPG? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

LPG (z angličtiny Liquified Petroleum Gas) neboli zkapalněný ropný plyn je směs uhlovodíkových plynů používaná jako palivo do spalovacích spotřebičů a vozidel. Jde o novodobější označení pro směs topného plynu, známou jako propan-butan. Používá se jako palivo pro vaření, vytápění i osvětlování, dále také jako palivo pro zážehové motory. Běžně se plní do tlakových lahví různých velikostí, které se pak používají jakožto přenosné zásobníky topného plynu v domácnostech a při pobytu v přírodě. Protože narušuje přírodní pryž, musí být všechna těsnění vyrobena ze syntetických látek.

Pro více informací o heslu LPG zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LPG ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem LPG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LPG ve Wikimedia Commons

Najít heslo LPG ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo LPG ve Wikislovníku

Vyhledat pojem LPG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LPG například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova LPG? resp. co znamená slovo LPG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LPG, odpověď na dotaz co je to LPG?. Víte např. kdo to je Sociopat? Znáte a víte kdo je Jorga Kotrbová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?