Co je to?
Odborný výraz, definice slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Co je to LPG? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu LPG

LPG (z anglického Liquefied Petroleum Gas) je označení pro zkapalněné ropné plyny, butan, propan a jejich směsi. LPG vzniká rafinací ropy, lze ho získat i ze zemního plynu jako kapalinu oddělovanou od metanu.
Do kapalného stavu se dostává z přirozené plynné formy ochlazením nebo stlačením. Odebírá se z tlakové nádoby, přičemž se znovu stává plynem a zvětšuje svůj objem. Je těžší než vzduch.


Co je to LPG? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem LPG s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo LPG patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, termín, definice, názvosloví, odborné názvosloví, význam slova, terminus technicus, wiki, popis, vysvětlení, heslo, Zkratky, LPG, formulace, slovo, odborný výraz, lexikon


Pojem LPG je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu LPG lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem LPG na Youtube

Zkusit najít termín LPG ve Wikislovníku

Hledat termín LPG ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LPG ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz LPG na Google.cz

Vyhledat pojem LPG ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo LPG například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova LPG? resp. co se vlastně skrývá pod slovem LPG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LPG, odpověď na dotaz co je to LPG?. Víte např. kdo to je Býložravec? Znáte a víte kdo je Koroner? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Zkratky). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?