Co je to?
Definice odborného termínu, slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Co je to LPG? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova LPG

LPG (z anglického Liquefied Petroleum Gas) je označení pro zkapalněné ropné plyny, butan, propan a jejich směsi. LPG vzniká rafinací ropy, lze ho získat i ze zemního plynu jako kapalinu oddělovanou od metanu.
Do kapalného stavu se dostává z přirozené plynné formy ochlazením nebo stlačením. Odebírá se z tlakové nádoby, přičemž se znovu stává plynem a zvětšuje svůj objem. Je těžší než vzduch.


Co je to LPG? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín LPG je v sekci zkratky

Klíčová slova: slovník, formulace, zkratky, definice, zkratky, termín, pojem, wiki, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, vysvětlení, terminologie, význam, názvosloví, přesný význam, co je to LPG?, definice pojmu


Pojem LPG je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LPG? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LPG (z angličtiny Liquified Petroleum Gas) neboli zkapalněný ropný plyn je směs uhlovodíkových plynů používaná jako palivo do spalovacích spotřebičů a vozidel. Jde o novodobější označení pro směs topného plynu, známou jako propan-butan. Používá se jako palivo pro vaření, vytápění i osvětlování, dále také jako palivo pro zážehové motory. Běžně se plní do tlakových lahví různých velikostí, které se pak používají jakožto přenosné zásobníky topného plynu v domácnostech a při pobytu v přírodě. Protože narušuje přírodní pryž, musí být všechna těsnění vyrobena ze syntetických látek.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem LPG na Youtube

Hledat pojem LPG ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo LPG ve Wikizdrojích

Hledat výraz LPG ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LPG ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LPG ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo LPG například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste zjistili co znamená LPG? resp. jaký je přesný význam slova LPG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LPG, odpověď na dotaz co je to LPG?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Miloš Kirschner? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?