Co je to?
Definice výrazu, termínu LPG. Co znamená odborný pojem LPG z kategorie Zkratky?

Co je LPG? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu LPG?

LPG (z anglického Liquefied Petroleum Gas) je označení pro zkapalněné ropné plyny, butan, propan a jejich směsi. LPG vzniká rafinací ropy, lze ho získat i ze zemního plynu jako kapalinu oddělovanou od metanu.
Do kapalného stavu se dostává z přirozené plynné formy ochlazením nebo stlačením. Odebírá se z tlakové nádoby, přičemž se znovu stává plynem a zvětšuje svůj objem. Je těžší než vzduch.


Co je to LPG? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu LPG. Co znamená odborný pojem LPG z kategorie Zkratky?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem LPG je v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, pojem, slovník, terminus technicus, wiki, termín, přesný význam, význam, synonymum, heslo, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, definice, slovo, terminologie, informace


Pojem LPG je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem LPG? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LPG (z angličtiny Liquified Petroleum Gas) neboli zkapalněný ropný plyn je směs uhlovodíkových plynů používaná jako palivo do spalovacích spotřebičů a vozidel. Jde o novodobější označení pro směs topného plynu, známou jako propan-butan. Používá se jako palivo pro vaření, vytápění i osvětlování, dále také jako palivo pro zážehové motory. Běžně se plní do tlakových lahví různých velikostí, které se pak používají jakožto přenosné zásobníky topného plynu v domácnostech a při pobytu v přírodě. Protože narušuje přírodní pryž, musí být všechna těsnění vyrobena ze syntetických látek.

Jiné zdroje informací o pojmu LPG

Najít heslo LPG ve Wikislovníku

Vyhledat heslo LPG ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem LPG ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LPG ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem LPG ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem LPG na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo LPG například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova LPG? resp. co přesně označuje termín LPG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LPG, odpověď na dotaz co je to LPG?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je Daniela Písařovicová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu LPG i v jiné kategorii než je sekce zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?