Co je to?
Odborný výraz, definice slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Co je to LPG? Význam slova

Co znamená termín LPG? Vysvětlení pojmu, definice hesla

LPG (z anglického Liquefied Petroleum Gas) je označení pro zkapalněné ropné plyny, butan, propan a jejich směsi. LPG vzniká rafinací ropy, lze ho získat i ze zemního plynu jako kapalinu oddělovanou od metanu.
Do kapalného stavu se dostává z přirozené plynné formy ochlazením nebo stlačením. Odebírá se z tlakové nádoby, přičemž se znovu stává plynem a zvětšuje svůj objem. Je těžší než vzduch.


Co je to LPG? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova LPG. Co znamená pojem LPG z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (LPG) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín LPG patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, význam, terminologie, termín, LPG, synonymum, co to je, slovník, co je to LPG?, odborný výraz, lexikon, význam slova, definice, formulace, Zkratky, slovo, pojem


Pojem LPG je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín LPG? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

LPG (z angličtiny Liquified Petroleum Gas) neboli zkapalněný ropný plyn je směs uhlovodíkových plynů používaná jako palivo do spalovacích spotřebičů a vozidel. Jde o novodobější označení pro směs topného plynu, známou jako propan-butan. Používá se jako palivo pro vaření, vytápění i osvětlování, dále také jako palivo pro zážehové motory. Běžně se plní do tlakových lahví různých velikostí, které se pak používají jakožto přenosné zásobníky topného plynu v domácnostech a při pobytu v přírodě. Protože narušuje přírodní pryž, musí být všechna těsnění vyrobena ze syntetických látek.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo LPG ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem LPG na Youtube

Vyhledat heslo LPG ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo LPG ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem LPG ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz LPG ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo LPG například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova LPG? resp. jaký je význam pojmu LPG? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LPG, odpověď na dotaz co je to LPG?. Víte např. kdo to je Vladimir Iljič Lenin? Znáte a víte kdo je Lucie Zedníčková? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?