Co je to?
Definice výrazu, termínu Ostrov. Co znamená odborný pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Co je to Ostrov? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ostrov?

Ostrov je označení pro část pevniny nebo jakýkoli kus souše, který je po celém obvodě obklopený vodou bez ohledu na to, zda se jedná o moře nebo jezero. Je větší než skála nebo útes, ale má menší rozměry než kontinent. Seskupení více ostrovů je souostroví.
Ostrovy mohou být přírodní nebo umělé. Přírodní ostrovy jsou buď kontinentální nebo oceánské, podle vzniku náplavové nebo přílivové, vulkanické či korálové.


Co je to Ostrov? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ostrov. Co znamená odborný pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ostrov můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ostrov je v sekci Příroda

Klíčová slova: pojem, synonymum, definice, Příroda, přesný výraz, odborné názvosloví, přesný význam, co znamená, popis, vysvětlení, Příroda, význam pojmu, význam, formulace, terminologie, slovník, termín, slovo


Pojem Ostrov je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ostrov? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ostrov je pevnina, menší než kontinent a větší než skála, která vystupuje nad hladinu vody. Pokud se na něm ovšem nenachází zdroj pitné vody, nelze jej klasifikovat jako ostrov, v tomto případě spadá pouze do kategorie „skalisko“. Velmi malý ostrov se nazývá ostrůvek. Skupina ostrovů, které k sobě patří, se nazývá souostroví neboli archipel.

Více informací o slovu Ostrov doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo Ostrov ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Ostrov ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ostrov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Ostrov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ostrov ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Ostrov ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostrov například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ostrov? resp. co označuje slovo Ostrov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostrov, odpověď na dotaz co je to Ostrov?. Víte např. kdo to je Eliška Balzerová? Znáte a víte kdo je Metodik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.