Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ostrov. Co znamená pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Co je Ostrov? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ostrov?

Ostrov je označení pro část pevniny nebo jakýkoli kus souše, který je po celém obvodě obklopený vodou bez ohledu na to, zda se jedná o moře nebo jezero. Je větší než skála nebo útes, ale má menší rozměry než kontinent. Seskupení více ostrovů je souostroví.
Ostrovy mohou být přírodní nebo umělé. Přírodní ostrovy jsou buď kontinentální nebo oceánské, podle vzniku náplavové nebo přílivové, vulkanické či korálové.


Co je to Ostrov? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ostrov. Co znamená pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ostrov s partnery, kolegy a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Ostrov se nachází v kategorii příroda

Klíčová slova: vysvětlení, význam pojmu, synonymum, terminus technicus, popis, přesný význam, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, příroda, terminologie, co to je, slovo, definice pojmu, informace, Ostrov, wiki, co je to Ostrov?


Pojem Ostrov je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ostrov? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ostrov je pevnina, menší než kontinent a větší než skála, která vystupuje nad hladinu vody. Pokud se na něm ovšem nenachází zdroj pitné vody, nelze jej klasifikovat jako ostrov, v tomto případě spadá pouze do kategorie „skalisko“. Velmi malý ostrov se nazývá ostrůvek. Skupina ostrovů, které k sobě patří, se nazývá souostroví neboli archipel.

Hledejte výraz Ostrov v dalších zdrojích

Najít slovo Ostrov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Ostrov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ostrov ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostrov ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Ostrov ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ostrov na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostrov například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ostrov? resp. co označuje slovo Ostrov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostrov, odpověď na dotaz co je to Ostrov?. Víte např. kdo to je Zdena Studenková? Znáte a víte kdo je Sára Korbelová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto hledat termín Ostrov hledat i v jiných kategoriích (než příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.