Co je to?
Definice výrazu, termínu Ostrov. Co znamená odborný pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Co je to Ostrov? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ostrov?

Ostrov je označení pro část pevniny nebo jakýkoli kus souše, který je po celém obvodě obklopený vodou bez ohledu na to, zda se jedná o moře nebo jezero. Je větší než skála nebo útes, ale má menší rozměry než kontinent. Seskupení více ostrovů je souostroví.
Ostrovy mohou být přírodní nebo umělé. Přírodní ostrovy jsou buď kontinentální nebo oceánské, podle vzniku náplavové nebo přílivové, vulkanické či korálové.


Co je to Ostrov? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ostrov. Co znamená odborný pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ostrov je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, synonymum, wiki, lexikon, co znamená, definice pojmu, odborný výraz, definice, terminus technicus, pojem, co je to Ostrov?, popis, co to je, Ostrov, význam, Příroda, informace


Pojem Ostrov je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ostrov?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ostrov je pevnina, menší než kontinent a větší než skála, která vystupuje nad hladinu vody. Pokud se na něm ovšem nenachází zdroj pitné vody, nelze jej klasifikovat jako ostrov, v tomto případě spadá pouze do kategorie „skalisko“. Velmi malý ostrov se nazývá ostrůvek. Skupina ostrovů, které k sobě patří, se nazývá souostroví neboli archipel.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostrov ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Ostrov na Google.cz

Vyhledat heslo Ostrov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Ostrov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ostrov ve Wikislovníku

Hledat termín Ostrov ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostrov například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ostrov? resp. jaký je přesný význam slova Ostrov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostrov, odpověď na dotaz co je to Ostrov?. Víte např. kdo to je Ivan Trojan? Znáte a víte kdo je Mzdová účetní? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.