Co je to?
Definice výrazu, termínu Ostrov. Co znamená odborný pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Co je to Ostrov? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ostrov?

Ostrov je označení pro část pevniny nebo jakýkoli kus souše, který je po celém obvodě obklopený vodou bez ohledu na to, zda se jedná o moře nebo jezero. Je větší než skála nebo útes, ale má menší rozměry než kontinent. Seskupení více ostrovů je souostroví.
Ostrovy mohou být přírodní nebo umělé. Přírodní ostrovy jsou buď kontinentální nebo oceánské, podle vzniku náplavové nebo přílivové, vulkanické či korálové.


Co je to Ostrov? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ostrov. Co znamená odborný pojem Ostrov z kategorie Příroda?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ostrov se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: slovník, lexikon, význam pojmu, přesný význam, Příroda, odborné názvosloví, terminus technicus, slovo, synonymum, názvosloví, vysvětlení, význam, wiki, Příroda, terminologie, heslo, co znamená, přesný výraz


Pojem Ostrov je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ostrov? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ostrov je pevnina, menší než kontinent a větší než skála, která vystupuje nad hladinu vody. Pokud se na něm ovšem nenachází zdroj pitné vody, nelze jej klasifikovat jako ostrov, v tomto případě spadá pouze do kategorie „skalisko“. Velmi malý ostrov se nazývá ostrůvek. Skupina ostrovů, které k sobě patří, se nazývá souostroví neboli archipel.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Ostrov ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ostrov ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ostrov ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ostrov ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ostrov ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ostrov na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ostrov například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Ostrov? resp. co vlastně znamená slovo Ostrov? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ostrov, odpověď na dotaz co je to Ostrov?. Víte např. kdo to je Hudební skladatel? Znáte a víte kdo je Mzdová účetní? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.