Co je to?
Definice odborného termínu, slova Serverhosting. Co znamená pojem Serverhosting z kategorie Počítače?

Co je Serverhosting?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Serverhosting

Serverhosting čili serverhousing je název služby, která nabízí možnost umístit server zákazníka do prostor, které si zákazník pronajme u poskytovatele serverhostingu. Tato služba zahrnuje i připojení k internetu. Důvody, proč mají zákazníci o tuto službu zájem, je to, že potřebují provozovat takové aplikace, které jsou velmi náročné. Na pronajatém serveru jsou provozovány aplikace nebo vystaveny stránky webu. Zákazník může využít pro tyto účely celkovou kapacitu webu.
Serverhosting se obvykle praktikuje v centrech určených pro telekomunikaci. Ta jsou moderně vybavena a zabezpečena a předpokládá se zde bezpečný chod serverů. Je zde záložní zdroj energie, provádí se pravidelně kontroly a zabezpečení je na vysoké úrovni. Servery jsou umístěny v klimatizovaných halách a jsou buď v uzamykatelných skříních, nebo policích, nazývaných racky. Poskytovatel serverhostingu zaručuje nepřetržitou technickou podporu a zákazník má možnost přístupu k serveru v jakoukoli dobu. Cena za tuto službu se řídí podle rychlosti připojení k internetu a podle objemu dat.


Co je to Serverhosting? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Serverhosting. Co znamená pojem Serverhosting z kategorie Počítače?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Serverhosting patří do sekce počítače

Klíčová slova: termín, význam, odborný výraz, počítače, heslo, wiki, význam pojmu, slovník, přesný výraz, co to je, názvosloví, přesný význam, co je to Serverhosting?, slovo, vysvětlení, Serverhosting, terminus technicus, pojem


Pojem Serverhosting je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Serverhosting můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Serverhosting je služba pronájmu či umístění počítačového serveru v prostorách poskytovatele s připojením serveru po sítě Internet a dalšími souvisejícími službami.
Hlavní rozdíly oproti webhostingu:
♦ celý server má zákazník k dispozici pro sebe,
♦ může na něm většinou provozovat libovolné aplikace (nejenom WWW),
♦ má taktéž administrátorský přístup na server,
♦ nebývá nijak omezován v tom, k čemu je server využíván.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Serverhosting na Google.cz

Hledat výraz Serverhosting ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Serverhosting ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Serverhosting ve Wikizdrojích

Hledat heslo Serverhosting ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Serverhosting ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Serverhosting například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je Serverhosting? resp. co se přesně ukrývá za slovem Serverhosting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Serverhosting, odpověď na dotaz co je to Serverhosting?. Víte např. kdo to je Michal Řepík? Znáte a víte kdo je Satanista? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, laptop účetnictví, serverhosting, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?