Co je to?
Odborný výraz, definice slova Serverhosting. Co znamená slovo Serverhosting z kategorie Počítače?

Co je Serverhosting? Definice pojmu

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Serverhosting?

Serverhosting čili serverhousing je název služby, která nabízí možnost umístit server zákazníka do prostor, které si zákazník pronajme u poskytovatele serverhostingu. Tato služba zahrnuje i připojení k internetu. Důvody, proč mají zákazníci o tuto službu zájem, je to, že potřebují provozovat takové aplikace, které jsou velmi náročné. Na pronajatém serveru jsou provozovány aplikace nebo vystaveny stránky webu. Zákazník může využít pro tyto účely celkovou kapacitu webu.
Serverhosting se obvykle praktikuje v centrech určených pro telekomunikaci. Ta jsou moderně vybavena a zabezpečena a předpokládá se zde bezpečný chod serverů. Je zde záložní zdroj energie, provádí se pravidelně kontroly a zabezpečení je na vysoké úrovni. Servery jsou umístěny v klimatizovaných halách a jsou buď v uzamykatelných skříních, nebo policích, nazývaných racky. Poskytovatel serverhostingu zaručuje nepřetržitou technickou podporu a zákazník má možnost přístupu k serveru v jakoukoli dobu. Cena za tuto službu se řídí podle rychlosti připojení k internetu a podle objemu dat.


Co je to Serverhosting? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Serverhosting. Co znamená slovo Serverhosting z kategorie Počítače?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text (Serverhosting) můžete sdílet s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Serverhosting patří do kategorie počítače

Klíčová slova: vysvětlení, definice, terminus technicus, pojem, přesný výraz, význam pojmu, význam, definice pojmu, co znamená, lexikon, co to je, slovo, počítače, odborné názvosloví, co je to Serverhosting?, informace, přesný význam, wiki


Pojem Serverhosting je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Serverhosting?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Serverhosting je služba pronájmu či umístění počítačového serveru v prostorách poskytovatele s připojením serveru po sítě Internet a dalšími souvisejícími službami.
Hlavní rozdíly oproti webhostingu:
♦ celý server má zákazník k dispozici pro sebe,
♦ může na něm většinou provozovat libovolné aplikace (nejenom WWW),
♦ má taktéž administrátorský přístup na server,
♦ nebývá nijak omezován v tom, k čemu je server využíván.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Serverhosting ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Serverhosting ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Serverhosting na Youtube

Najít termín Serverhosting na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Serverhosting ve Wikimedia Commons

Najít výraz Serverhosting ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Serverhosting například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili co znamená Serverhosting? resp. co to je Serverhosting? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Serverhosting, odpověď na dotaz co je to Serverhosting?. Víte např. kdo to je Jan Kanyza? Znáte a víte kdo je Skialpinista? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?