Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Parafín. Co znamená pojem Parafín z kategorie Chemie?

Co to je Parafín? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Parafín?

Parafín je produkt získaný z ropy. Je voděodolný, snadno se taví. Využívá se v celé řadě oborů - jako přísada do svíček, v kosmetice, na výrobu různých druhů vosků (např. lyžařských), ve stavebnictví apod.


Co je to Parafín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Parafín. Co znamená pojem Parafín z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Parafín patří do sekce Chemie

Klíčová slova: heslo, slovník, wiki, termín, formulace, přesný význam, terminologie, přesný výraz, popis, co to je, Chemie, slovo, názvosloví, odborný výraz, lexikon, význam pojmu, informace, definice pojmu


Pojem Parafín je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parafín? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Parafín (též parafin) je bílá, v surovém stavu spíše nažloutlá až nahnědlá, amorfní směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný.
Získává se při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu, popřípadě se vyrábí katalytickou syntézou. Poprvé jej z dehtu izoloval Karel Ludwig von Reichenbach v Blansku v roce 1833.teplota tání se pohybuje od 42 °C (parafin měkký) do 65 °C (parafin tvrdý) i výše, teplota varu je zhruba 300 °C. Parafin je směs pevných uhlovodíků řady CnH2n+2 (alifatických-rovinných) (alkanů). Relativní permitivita εr parafínu je 2 až 2,3.

Pro další informace o termínu Parafín zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Parafín ve vyhledávači Qwant

Najít termín Parafín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Parafín na Youtube

Najít pojem Parafín ve Wikizdrojích

Hledat heslo Parafín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Parafín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Parafín například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Parafín? resp. jaký je význam slova Parafín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parafín, odpověď na dotaz co je to Parafín?. Víte např. kdo to je Pokémon? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Chemie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.