Co je to?
Výraz, termín, definice slova Parafín. Co znamená odborný pojem Parafín z kategorie Chemie?

Co je to Parafín? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Parafín?

Parafín je produkt získaný z ropy. Je voděodolný, snadno se taví. Využívá se v celé řadě oborů - jako přísada do svíček, v kosmetice, na výrobu různých druhů vosků (např. lyžařských), ve stavebnictví apod.


Co je to Parafín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Parafín. Co znamená odborný pojem Parafín z kategorie Chemie?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Parafín se nachází v kategorii chemie

Klíčová slova: odborný výraz, Parafín, pojem, wiki, odborné názvosloví, informace, význam, vysvětlení, terminologie, slovo, názvosloví, lexikon, slovník, definice, heslo, termín, synonymum, co to je


Pojem Parafín je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parafín? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Parafín (též parafin) je bílá, v surovém stavu spíše nažloutlá až nahnědlá, amorfní směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný.
Získává se při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu, popřípadě se vyrábí katalytickou syntézou. Poprvé jej z dehtu izoloval Karel Ludwig von Reichenbach v Blansku v roce 1833.teplota tání se pohybuje od 42 °C (parafin měkký) do 65 °C (parafin tvrdý) i výše, teplota varu je zhruba 300 °C. Parafin je směs pevných uhlovodíků řady CnH2n+2 (alifatických-rovinných) (alkanů). Relativní permitivita εr parafínu je 2 až 2,3.

Hledejte pojem Parafín v následujících vyhledávačích

Hledat termín Parafín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Parafín na Youtube

Najít heslo Parafín na Google.cz

Zkusit najít výraz Parafín ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Parafín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Parafín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Parafín například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Parafín? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Parafín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parafín, odpověď na dotaz co je to Parafín?. Víte např. kdo to je Učeň? Znáte a víte kdo je Karel Hynek Mácha? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než chemie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.