Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Parafín. Co znamená pojem Parafín z kategorie Chemie?

Co to je Parafín? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Parafín?

Parafín je produkt získaný z ropy. Je voděodolný, snadno se taví. Využívá se v celé řadě oborů - jako přísada do svíček, v kosmetice, na výrobu různých druhů vosků (např. lyžařských), ve stavebnictví apod.


Co je to Parafín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Parafín. Co znamená pojem Parafín z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Parafín doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Parafín se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: Parafín, odborné názvosloví, informace, Chemie, definice pojmu, terminus technicus, pojem, heslo, co znamená, termín, slovník, formulace, popis, názvosloví, přesný význam, přesný výraz, slovo, vysvětlení


Pojem Parafín je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Parafín? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Parafín (též parafin) je bílá, v surovém stavu spíše nažloutlá až nahnědlá, amorfní směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný.
Získává se při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu, popřípadě se vyrábí katalytickou syntézou. Poprvé jej z dehtu izoloval Karel Ludwig von Reichenbach v Blansku v roce 1833.teplota tání se pohybuje od 42 °C (parafin měkký) do 65 °C (parafin tvrdý) i výše, teplota varu je zhruba 300 °C. Parafin je směs pevných uhlovodíků řady CnH2n+2 (alifatických-rovinných) (alkanů). Relativní permitivita εr parafínu je 2 až 2,3.

Hledejte pojem Parafín v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Parafín ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Parafín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Parafín ve Wikislovníku

Hledat termín Parafín ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Parafín na Google.cz

Hledat videa s názvem Parafín na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Parafín například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Parafín? resp. co znamená Parafín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parafín, odpověď na dotaz co je to Parafín?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Karel Hynek Mácha? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Parafín hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.