Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Parafín. Co znamená pojem Parafín z kategorie Chemie?

Co to je Parafín? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Parafín?

Parafín je produkt získaný z ropy. Je voděodolný, snadno se taví. Využívá se v celé řadě oborů - jako přísada do svíček, v kosmetice, na výrobu různých druhů vosků (např. lyžařských), ve stavebnictví apod.


Co je to Parafín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Parafín. Co znamená pojem Parafín z kategorie Chemie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Parafín doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Parafín se nachází v sekci Chemie

Klíčová slova: co to je, význam slova, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, heslo, slovník, termín, vysvětlení, odborný výraz, synonymum, definice, popis, význam pojmu, Parafín, wiki, Chemie, slovo


Pojem Parafín je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Parafín? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Parafín (též parafin) je bílá, v surovém stavu spíše nažloutlá až nahnědlá, amorfní směs vyšších nasycených alifatických uhlovodíků (alkanů). Je bez chuti a zápachu, ve vodě nerozpustný.
Získává se při destilaci ropy nebo krystalizačním odparafínováním hnědouhelného dehtu, popřípadě se vyrábí katalytickou syntézou. Poprvé jej z dehtu izoloval Karel Ludwig von Reichenbach v Blansku v roce 1833.teplota tání se pohybuje od 42 °C (parafin měkký) do 65 °C (parafin tvrdý) i výše, teplota varu je zhruba 300 °C. Parafin je směs pevných uhlovodíků řady CnH2n+2 (alifatických-rovinných) (alkanů). Relativní permitivita εr parafínu je 2 až 2,3.

Hledejte pojem Parafín v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Parafín ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Parafín ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Parafín na Youtube

Najít výraz Parafín na Google.cz

Najít slovo Parafín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Parafín ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Parafín například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Parafín? resp. co označuje slovo Parafín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Parafín, odpověď na dotaz co je to Parafín?. Víte např. kdo to je Frigida? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Chemie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.