Co je to?
Definice výrazu, termínu MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Co je MBA?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu MBA

Výsledkem vysokoškolského studia jsou různé tituly. Jedním z nich je i zkratka MBA, která se uvádí za jménem. MBA se rozkládá jako Master of Business Administration a získá ho absolvent vysokoškolského postgraduálního studia, jež je zaměřeno na získávání znalostí v oblasti managementu.
V České republice se na tento titul studovat dá na přibližně dvou desítkách veřejných a soukromých vysokých škol. Nutno ovšem dodat, že ani na veřejných vysokých školách není program dotován státem, takže si studenti platí přibližně dvě stě tisíc korun za akademický rok.


Co je to MBA? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem MBA se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín MBA je v kategorii zkratky

Klíčová slova: slovo, definice, názvosloví, heslo, popis, co to je, význam pojmu, odborné názvosloví, význam, význam slova, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, zkratky, lexikon, co znamená, MBA, přesný výraz


Pojem MBA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín MBA? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Master of Business Administration (ve zkratce MBA, či M.B.A.) je titul magisterského stupně (masters degree) typický pro anglosaský svět. V doslovném překladu jde o magistra řízení obchodu nebo obchodů. Je zaměřený na získání znalostí v oboru managementu, přičemž někdy se uvedené překládá do češtiny jako magistr managementu.[1] Jde o program (titul) magisterské úrovně, a to původně ve Spojených státech amerických. Tento program původně vznikal při industrializaci země, kdy korporace hledaly vědecké přístupy k jejich řízení. Hlavními oblastmi zájmu, kterými se MBA programy zaobírají, a to v různých oblastech podnikání (businessu), jsou především: účetnictví, aplikovaná statistika, obchodní komunikace, obchodní právo, finance, manažerská ekonomika, management, marketing a další.

Odkazy na jiné weby

Najít pojem MBA na Google.cz

Vyhledat slovo MBA ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MBA ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo MBA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz MBA ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo MBA ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo MBA například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka již bezesporu víte co znamená MBA? resp. jaký je význam pojmu MBA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MBA, odpověď na dotaz co je to MBA?. Víte např. kdo to je Poberta? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo MBA i jinde než v sekci než v zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, mBA, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.