Co je to?
Výraz, termín, definice slova MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Co je to MBA? Význam slova

Co znamená termín MBA? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Výsledkem vysokoškolského studia jsou různé tituly. Jedním z nich je i zkratka MBA, která se uvádí za jménem. MBA se rozkládá jako Master of Business Administration a získá ho absolvent vysokoškolského postgraduálního studia, jež je zaměřeno na získávání znalostí v oblasti managementu.
V České republice se na tento titul studovat dá na přibližně dvou desítkách veřejných a soukromých vysokých škol. Nutno ovšem dodat, že ani na veřejných vysokých školách není program dotován státem, takže si studenti platí přibližně dvě stě tisíc korun za akademický rok.


Co je to MBA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu MBA doporučujeme sdílet s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz MBA se nachází v sekci zkratky

Klíčová slova: slovník, přesný význam, odborný výraz, přesný výraz, význam, informace, popis, vysvětlení, heslo, formulace, wiki, význam slova, zkratky, synonymum, pojem, slovo, lexikon, názvosloví


Pojem MBA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu MBA?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Master of Business Administration (ve zkratce MBA, či M.B.A.) je titul magisterského stupně (masters degree) typický pro anglosaský svět. V doslovném překladu jde o magistra řízení obchodu nebo obchodů. Je zaměřený na získání znalostí v oboru managementu, přičemž někdy se uvedené překládá do češtiny jako magistr managementu.[1] Jde o program (titul) magisterské úrovně, a to původně ve Spojených státech amerických. Tento program původně vznikal při industrializaci země, kdy korporace hledaly vědecké přístupy k jejich řízení. Hlavními oblastmi zájmu, kterými se MBA programy zaobírají, a to v různých oblastech podnikání (businessu), jsou především: účetnictví, aplikovaná statistika, obchodní komunikace, obchodní právo, finance, manažerská ekonomika, management, marketing a další.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo MBA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín MBA ve Wikizdrojích

Hledat heslo MBA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem MBA ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo MBA na Google.cz

Najít termín MBA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo MBA například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo MBA? resp. co se skrývá pod slovem MBA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MBA, odpověď na dotaz co je to MBA?. Víte např. kdo to je Georg Hegel? Znáte a víte kdo je Alzheimer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.