Co je to?
Definice výrazu MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Co je MBA? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu MBA?

Výsledkem vysokoškolského studia jsou různé tituly. Jedním z nich je i zkratka MBA, která se uvádí za jménem. MBA se rozkládá jako Master of Business Administration a získá ho absolvent vysokoškolského postgraduálního studia, jež je zaměřeno na získávání znalostí v oblasti managementu.
V České republice se na tento titul studovat dá na přibližně dvou desítkách veřejných a soukromých vysokých škol. Nutno ovšem dodat, že ani na veřejných vysokých školách není program dotován státem, takže si studenti platí přibližně dvě stě tisíc korun za akademický rok.


Co je to MBA? Význam slova, termín, Definice výrazu MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to MBA? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem MBA je v sekci zkratky

Klíčová slova: co je to MBA?, přesný výraz, zkratky, pojem, definice, informace, slovník, wiki, formulace, názvosloví, význam pojmu, heslo, co to je, popis, co znamená, zkratky, význam slova, termín


Pojem MBA je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu MBA píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Master of Business Administration (ve zkratce MBA, či M.B.A.) je titul magisterského stupně (masters degree) typický pro anglosaský svět. V doslovném překladu jde o magistra řízení obchodu nebo obchodů. Je zaměřený na získání znalostí v oboru managementu, přičemž někdy se uvedené překládá do češtiny jako magistr managementu.[1] Jde o program (titul) magisterské úrovně, a to původně ve Spojených státech amerických. Tento program původně vznikal při industrializaci země, kdy korporace hledaly vědecké přístupy k jejich řízení. Hlavními oblastmi zájmu, kterými se MBA programy zaobírají, a to v různých oblastech podnikání (businessu), jsou především: účetnictví, aplikovaná statistika, obchodní komunikace, obchodní právo, finance, manažerská ekonomika, management, marketing a další.

Jiné zdroje informací o pojmu MBA

Zkusit najít termín MBA ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem MBA na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MBA ve Wikimedia Commons

Hledat pojem MBA ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz MBA ve Wikislovníku

Najít termín MBA na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo MBA například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova MBA? resp. co znamená výraz MBA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MBA, odpověď na dotaz co je to MBA?. Víte např. kdo to je František Ladislav Čelakovský? Znáte a víte kdo je Alexandr Mitrofanov? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.