Co je to?
Definice výrazu MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Co to je MBA? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu MBA

Výsledkem vysokoškolského studia jsou různé tituly. Jedním z nich je i zkratka MBA, která se uvádí za jménem. MBA se rozkládá jako Master of Business Administration a získá ho absolvent vysokoškolského postgraduálního studia, jež je zaměřeno na získávání znalostí v oblasti managementu.
V České republice se na tento titul studovat dá na přibližně dvou desítkách veřejných a soukromých vysokých škol. Nutno ovšem dodat, že ani na veřejných vysokých školách není program dotován státem, takže si studenti platí přibližně dvě stě tisíc korun za akademický rok.


Co je to MBA? Význam slova, termín, Definice výrazu MBA. Co znamená odborný pojem MBA z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín MBA? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz MBA se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, Zkratky, slovník, terminus technicus, pojem, názvosloví, lexikon, formulace, význam, MBA, termín, vysvětlení, co znamená, přesný výraz, informace, wiki, význam slova, popis


Pojem MBA je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín MBA? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Master of Business Administration (ve zkratce MBA, či M.B.A.) je titul magisterského stupně (masters degree) typický pro anglosaský svět. V doslovném překladu jde o magistra řízení obchodu nebo obchodů. Je zaměřený na získání znalostí v oboru managementu, přičemž někdy se uvedené překládá do češtiny jako magistr managementu.[1] Jde o program (titul) magisterské úrovně, a to původně ve Spojených státech amerických. Tento program původně vznikal při industrializaci země, kdy korporace hledaly vědecké přístupy k jejich řízení. Hlavními oblastmi zájmu, kterými se MBA programy zaobírají, a to v různých oblastech podnikání (businessu), jsou především: účetnictví, aplikovaná statistika, obchodní komunikace, obchodní právo, finance, manažerská ekonomika, management, marketing a další.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz MBA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem MBA ve Wikimedia Commons

Najít výraz MBA ve Wikizdrojích

Hledat pojem MBA ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem MBA na Youtube

Zkusit najít pojem MBA ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo MBA například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu MBA? resp. co označuje slovo MBA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu MBA, odpověď na dotaz co je to MBA?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Sunnita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.