Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lýko. Co znamená odborný pojem Lýko z kategorie Materiály?

Co je Lýko?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lýko

Lýko se odborně nazývá floém a patří k neodmyslitelným součástem cévních svazků. V případě stromů se nachází pod nejvnitřnější vrstvou kůry. Lidstvo se naučilo lýko zpracovávat a využívat. Lýko můžeme najít i u cévnatých rostlin, kde jde o systém pletiv, které rozvádí organické živiny do všech potřebných částí rostliny.


Co je to Lýko? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lýko. Co znamená odborný pojem Lýko z kategorie Materiály?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Lýko? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Lýko je v kategorii materiály

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, terminus technicus, lexikon, slovo, materiály, definice pojmu, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, co znamená, pojem, význam pojmu, synonymum, slovník, význam slova, materiály


Pojem Lýko je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lýko? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Floém (= lýko, leptom) je součást cévních svazků. U cévnatých rostlin je floém systémem pletiv, která rozvádí organické živiny (produkty fotosyntézy), především sacharózu (cukr), do všech částí rostliny, kde je třeba. U stromů se floém nachází pod nejvnitřnější vrstvou borky. Název "floém" vychází z řeckého slova φλόος (floos), což znamená "kůra". Floém je odpovědný především za transport rozpustných organických látek vytvořených během fotosyntézy.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít Lýko ve vyhledávači Yahoo

Najít pojem Lýko na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lýko ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Lýko na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Lýko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Lýko ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lýko například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lýko? resp. co znamená výraz Lýko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýko, odpověď na dotaz co je to Lýko?. Víte např. kdo to je Lukáš Wagenknecht? Znáte a víte kdo je Snacha? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než materiály). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie materiály, Kašmír, lýko, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.