Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lýko. Co znamená pojem Lýko z kategorie Materiály?

Co je to Lýko? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lýko?

Lýko se odborně nazývá floém a patří k neodmyslitelným součástem cévních svazků. V případě stromů se nachází pod nejvnitřnější vrstvou kůry. Lidstvo se naučilo lýko zpracovávat a využívat. Lýko můžeme najít i u cévnatých rostlin, kde jde o systém pletiv, které rozvádí organické živiny do všech potřebných částí rostliny.


Co je to Lýko? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lýko. Co znamená pojem Lýko z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lýko s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lýko se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: wiki, pojem, odborný výraz, Materiály, terminologie, vysvětlení, definice, význam, co znamená, terminus technicus, význam slova, Materiály, informace, přesný výraz, formulace, co to je, termín, slovo


Pojem Lýko je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lýko? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Floém (= lýko, leptom) je součást cévních svazků. U cévnatých rostlin je floém systémem pletiv, která rozvádí organické živiny (produkty fotosyntézy), především sacharózu (cukr), do všech částí rostliny, kde je třeba. U stromů se floém nachází pod nejvnitřnější vrstvou borky. Název "floém" vychází z řeckého slova φλόος (floos), což znamená "kůra". Floém je odpovědný především za transport rozpustných organických látek vytvořených během fotosyntézy.

Další zdroje informací o slovu Lýko

Najít slovo Lýko ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Lýko na Youtube

Zkusit najít termín Lýko ve Wikizdrojích

Hledat heslo Lýko ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lýko ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lýko na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lýko například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lýko? resp. co znamená slovo Lýko? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýko, odpověď na dotaz co je to Lýko?. Víte např. kdo to je Truhlář? Znáte a víte kdo je Zeť? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.