Co je to?
Odborný výraz, definice slova Metafikce. Co znamená pojem Metafikce z kategorie Literatura?

Co je Metafikce?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Metafikce

Metafikce je pojem z oblasti literární teorie. Jedná se o název literárního postupu, kdy se dílo odklání od obvyklých vyprávěčských technik a zvyklostí a samo - s pomocí vypravěče - ukazuje na svou umělost. Název vychází z řečtiny a dal by se přeložit jako fikce o fikci. Starší termíny fikční ironie nebo další názvy se již nepoužívají.
Podstatou metafikce je to, že dílo jasně říká, že je výtvorem člověka a člověk by se proto měl zamýšlet nad tím, jaký je vztah mezi fikcí a realitou. Tento literární postup se nejvíce pojí s modernistickou a postmodernistickou tvorbou.


Co je to Metafikce? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Metafikce. Co znamená pojem Metafikce z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Metafikce doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Metafikce se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co znamená, terminus technicus, definice pojmu, informace, wiki, význam, odborné názvosloví, terminologie, přesný význam, literatura, synonymum, přesný výraz, slovník, termín, heslo, lexikon, význam pojmu, co je to Metafikce?


Pojem Metafikce je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Metafikce? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Metafikce (z řeckého metá: uprostřed, mezi; [vzadu] za; po; a řeckého fictio: tvoření, utváření) neboli „fikce nad fikcí“ či „fikce o fikci“; Pojem zcela nahradil dřívější, úžeji pojaté termíny „self-conscious narration“ a „fikční ironie“

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Metafikce ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Metafikce ve Wikislovníku

Najít termín Metafikce ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Metafikce na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Metafikce ve Wikimedia Commons

Najít pojem Metafikce na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Metafikce například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co znamená slovo Metafikce? resp. co přesně znamená slovo Metafikce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Metafikce, odpověď na dotaz co je to Metafikce?. Víte např. kdo to je Vlasta Fialová? Znáte a víte kdo je Neonacista? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, knihovna, metafikce, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.