Co je to?
Definice výrazu Skype. Co znamená odborný pojem Skype z kategorie Software?

Co to je Skype? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skype?

Program, který umožňuje provozovat telefonické hovory a videohovory přes internet a zároveň také přenášet soubory. Skype umožňuje v rámci své sítě telefonovat zdarma. Do tradičních pevných a mobilních telefonních sítí lze telefonovat za poplatek a stejně tak za poplatek i hovory z těchto sítí přijímat. Linky záchranného systému ale skype nepodporuje.


Co je to Skype? Význam slova, termín, Definice výrazu Skype. Co znamená odborný pojem Skype z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Skype doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skype se nachází v sekci Software

Klíčová slova: definice, přesný význam, význam, terminologie, slovník, názvosloví, definice pojmu, význam slova, pojem, Software, co znamená, formulace, wiki, odborné názvosloví, přesný výraz, termín, heslo, Software


Pojem Skype je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Skype dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Skype (výslovnost /ˈskaɪp/, sloveso skypovat) je peer-to-peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging jakož i přenos souborů. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Program se na trhu objevil v srpnu 2003 v Estonsku. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí (služba SkypeOut) a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype ve většině zemí nepodporuje volání na linky záchranného systému (rychlá lékařská pomoc, hasiči, policie), tzv. Emergency calls. Možnost volání na tísňové linky byla počínaje prosincem 2012 umožněna v Austrálii, Velké Británii, Finsku a Dánsku.

Další informační zdroje

Najít pojem Skype ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Skype ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skype ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Skype na Youtube

Hledat slovo Skype ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skype ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Skype například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Skype? resp. co se přesně ukrývá za slovem Skype? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skype, odpověď na dotaz co je to Skype?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Velký vezír? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Skype v jiné sekci než Software. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.