Co je to?
Definice odborného termínu, slova Skype. Co znamená pojem Skype z kategorie Software?

Co je Skype?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Skype?

Program, který umožňuje provozovat telefonické hovory a videohovory přes internet a zároveň také přenášet soubory. Skype umožňuje v rámci své sítě telefonovat zdarma. Do tradičních pevných a mobilních telefonních sítí lze telefonovat za poplatek a stejně tak za poplatek i hovory z těchto sítí přijímat. Linky záchranného systému ale skype nepodporuje.


Co je to Skype? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Skype. Co znamená pojem Skype z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Skype sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Skype patří do sekce software

Klíčová slova: termín, názvosloví, přesný výraz, přesný význam, co to je, co znamená, terminologie, software, význam slova, wiki, definice pojmu, lexikon, heslo, informace, formulace, co je to Skype?, slovo, pojem


Pojem Skype je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Skype?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skype (výslovnost /ˈskaɪp/, sloveso skypovat) je peer-to-peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging jakož i přenos souborů. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Program se na trhu objevil v srpnu 2003 v Estonsku. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí (služba SkypeOut) a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype ve většině zemí nepodporuje volání na linky záchranného systému (rychlá lékařská pomoc, hasiči, policie), tzv. Emergency calls. Možnost volání na tísňové linky byla počínaje prosincem 2012 umožněna v Austrálii, Velké Británii, Finsku a Dánsku.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skype ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Skype na Youtube

Vyhledat slovo Skype ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skype ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Skype ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Skype ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skype například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Skype? resp. co se přesně ukrývá za slovem Skype? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skype, odpověď na dotaz co je to Skype?. Víte např. kdo to je Boris Cvek? Znáte a víte kdo je Vezír? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než software). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.