Co je to?
Definice výrazu Skype. Co znamená odborný pojem Skype z kategorie Software?

Co to je Skype? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Skype?

Program, který umožňuje provozovat telefonické hovory a videohovory přes internet a zároveň také přenášet soubory. Skype umožňuje v rámci své sítě telefonovat zdarma. Do tradičních pevných a mobilních telefonních sítí lze telefonovat za poplatek a stejně tak za poplatek i hovory z těchto sítí přijímat. Linky záchranného systému ale skype nepodporuje.


Co je to Skype? Význam slova, termín, Definice výrazu Skype. Co znamená odborný pojem Skype z kategorie Software?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Skype? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Skype se nachází v kategorii Software

Klíčová slova: lexikon, co znamená, slovník, slovo, odborný výraz, wiki, terminus technicus, formulace, termín, odborné názvosloví, přesný výraz, pojem, význam, synonymum, informace, popis, co to je, definice pojmu


Pojem Skype je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skype? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Skype (výslovnost /ˈskaɪp/, sloveso skypovat) je peer-to-peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging jakož i přenos souborů. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Program se na trhu objevil v srpnu 2003 v Estonsku. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí (služba SkypeOut) a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype ve většině zemí nepodporuje volání na linky záchranného systému (rychlá lékařská pomoc, hasiči, policie), tzv. Emergency calls. Možnost volání na tísňové linky byla počínaje prosincem 2012 umožněna v Austrálii, Velké Británii, Finsku a Dánsku.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Skype ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Skype ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Skype ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skype ve Wikimedia Commons

Najít výraz Skype ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Skype ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skype například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Skype? resp. jaký je význam pojmu Skype? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skype, odpověď na dotaz co je to Skype?. Víte např. kdo to je Dlaždič? Znáte a víte kdo je Regent? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.