Co je to?
Definice výrazu Skype. Co znamená odborný pojem Skype z kategorie Software?

Co to je Skype? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Skype?

Program, který umožňuje provozovat telefonické hovory a videohovory přes internet a zároveň také přenášet soubory. Skype umožňuje v rámci své sítě telefonovat zdarma. Do tradičních pevných a mobilních telefonních sítí lze telefonovat za poplatek a stejně tak za poplatek i hovory z těchto sítí přijímat. Linky záchranného systému ale skype nepodporuje.


Co je to Skype? Význam slova, termín, Definice výrazu Skype. Co znamená odborný pojem Skype z kategorie Software?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Skype s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skype je v kategorii Software

Klíčová slova: slovník, význam pojmu, co to je, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, přesný význam, wiki, informace, pojem, definice pojmu, co je to Skype?, Software, názvosloví, vysvětlení, Skype, lexikon, co znamená


Pojem Skype je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Skype?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skype (výslovnost /ˈskaɪp/, sloveso skypovat) je peer-to-peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii (VoIP) a videohovory, Instant messaging jakož i přenos souborů. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Program se na trhu objevil v srpnu 2003 v Estonsku. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí (služba SkypeOut) a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype ve většině zemí nepodporuje volání na linky záchranného systému (rychlá lékařská pomoc, hasiči, policie), tzv. Emergency calls. Možnost volání na tísňové linky byla počínaje prosincem 2012 umožněna v Austrálii, Velké Británii, Finsku a Dánsku.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Skype ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skype ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skype ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Skype na Google.cz

Vyhledat heslo Skype ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Skype ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Skype například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skype? resp. co přesně znamená slovo Skype? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skype, odpověď na dotaz co je to Skype?. Víte např. kdo to je Zac Efron? Znáte a víte kdo je Regent? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.