Co je to?
Výraz, termín, definice slova No frost. Co znamená odborný pojem No frost z kategorie Technika?

Co je to No frost? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu No frost?

No frost je termín pro beznámrazový systém chladniček nebo mrazáků. Spotřebiče s tímto systémem není potřeba jednou za čas vyprazdňovat a odmrazovat, protože se v nich námraza netvoří. Důvodem je odlišné fungování systému no frost – chladí se a mrazí suchým studeným vzduchem, který rozptyluje ventilátor. Nevznikne tak vlhkost, a tedy ani námraza.
V mrazicí části se nevytvoří led, zmrzlé předměty není nutno vyndávat a navíc nejsou ojíněné, takže je dobrý přehled o jejich umístění. V chladničce se nevytváří námraza na stěnách a potraviny si déle uchovají čerstvost a vitamíny. To umožňuje konstantní teplota, kterou systém no frost zaručuje. Nově vložené potraviny se rychleji zamrazí a navíc se uspoří energie.


Co je to No frost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova No frost. Co znamená odborný pojem No frost z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem No frost s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo No frost patří do kategorie technika

Klíčová slova: pojem, názvosloví, technika, No frost, význam pojmu, přesný výraz, terminologie, přesný význam, informace, co to je, terminus technicus, formulace, heslo, slovo, vysvětlení, wiki, co znamená, synonymum


Pojem No frost je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu No frost?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No frost je technologie používaná v chladničkách a mrazácích, která zabraňuje vytváření ledu.
Funkce No frost zabraňuje vytváření ledu využíváním ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje suchý vzduch po prostoru spotřebiče. Suchý vzduch zabraňuje tvorbě ledu, protože bez vlhkosti se led nevytvoří.
Funkce No frost omezuje výdej energie a vytváří uživatelsky přívětivější prostředí. Chladničky a mrazničky bez technologie No frost vytvářejí při chlazení a mrazení led, který se po čase musí odstranit. Tento proces je časově a energeticky náročný, protože při opětovném zapnutí musí spotřebič znovu vychladit celý svůj prostor.
NoFrost - Jedná se o systém kanálků kterými se vlhký vzduch odvádí za pomocí ventilátoru z vnitřního prostoru chladničky a vede se k výparníku, který se nachází v horní části chladničky . Vlhký vzduch se na výparníku sráží jako jinovatka, ochladí se a dostává se pak jako suchý vzduch do vnitřního prostoru. Vrstva námrazy ve výparníku po přivedení tepla roztává a odtéká do záchytné misky, která se nachází na kompresoru.

Zkuste zjistit více informací o slovu No frost v následujících zdrojích

Hledat výraz No frost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem No frost ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz No frost ve Wikizdrojích

Najít slovo No frost na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo No frost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem No frost na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo No frost například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je No frost? resp. co označuje slovo No frost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No frost, odpověď na dotaz co je to No frost?. Víte např. kdo to je Antonie Formanová? Znáte a víte kdo je Pokladní? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než technika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.