Co je to?
Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Co je to No frost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu No frost

No frost je termín pro beznámrazový systém chladniček nebo mrazáků. Spotřebiče s tímto systémem není potřeba jednou za čas vyprazdňovat a odmrazovat, protože se v nich námraza netvoří. Důvodem je odlišné fungování systému no frost – chladí se a mrazí suchým studeným vzduchem, který rozptyluje ventilátor. Nevznikne tak vlhkost, a tedy ani námraza.
V mrazicí části se nevytvoří led, zmrzlé předměty není nutno vyndávat a navíc nejsou ojíněné, takže je dobrý přehled o jejich umístění. V chladničce se nevytváří námraza na stěnách a potraviny si déle uchovají čerstvost a vitamíny. To umožňuje konstantní teplota, kterou systém no frost zaručuje. Nově vložené potraviny se rychleji zamrazí a navíc se uspoří energie.


Co je to No frost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem No frost patří do kategorie Technika

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, Technika, slovo, popis, termín, význam pojmu, co to je, pojem, význam, definice, odborný výraz, Technika, No frost, přesný výraz, význam slova, co znamená, wiki


Pojem No frost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu No frost píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No frost je technologie používaná v chladničkách a mrazácích, která zabraňuje vytváření ledu.
Funkce No frost zabraňuje vytváření ledu využíváním ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje suchý vzduch po prostoru spotřebiče. Suchý vzduch zabraňuje tvorbě ledu, protože bez vlhkosti se led nevytvoří.
Funkce No frost omezuje výdej energie a vytváří uživatelsky přívětivější prostředí. Chladničky a mrazničky bez technologie No frost vytvářejí při chlazení a mrazení led, který se po čase musí odstranit. Tento proces je časově a energeticky náročný, protože při opětovném zapnutí musí spotřebič znovu vychladit celý svůj prostor.
NoFrost - Jedná se o systém kanálků kterými se vlhký vzduch odvádí za pomocí ventilátoru z vnitřního prostoru chladničky a vede se k výparníku, který se nachází v horní části chladničky . Vlhký vzduch se na výparníku sráží jako jinovatka, ochladí se a dostává se pak jako suchý vzduch do vnitřního prostoru. Vrstva námrazy ve výparníku po přivedení tepla roztává a odtéká do záchytné misky, která se nachází na kompresoru.

Jiné informační zdroje o pojmu No frost

Zkusit najít slovo No frost ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem No frost na Youtube

Vyhledat pojem No frost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo No frost ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz No frost ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz No frost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo No frost například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova No frost? resp. jaký je přesný význam slova No frost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No frost, odpověď na dotaz co je to No frost?. Víte např. kdo to je Martin Konvička? Znáte a víte kdo je Vladimír Kremlík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.