Co je to?
Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Co je to No frost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu No frost

No frost je termín pro beznámrazový systém chladniček nebo mrazáků. Spotřebiče s tímto systémem není potřeba jednou za čas vyprazdňovat a odmrazovat, protože se v nich námraza netvoří. Důvodem je odlišné fungování systému no frost – chladí se a mrazí suchým studeným vzduchem, který rozptyluje ventilátor. Nevznikne tak vlhkost, a tedy ani námraza.
V mrazicí části se nevytvoří led, zmrzlé předměty není nutno vyndávat a navíc nejsou ojíněné, takže je dobrý přehled o jejich umístění. V chladničce se nevytváří námraza na stěnách a potraviny si déle uchovají čerstvost a vitamíny. To umožňuje konstantní teplota, kterou systém no frost zaručuje. Nově vložené potraviny se rychleji zamrazí a navíc se uspoří energie.


Co je to No frost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to No frost? s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo No frost je v sekci Technika

Klíčová slova: formulace, význam, význam slova, Technika, lexikon, názvosloví, co to je, terminologie, slovník, popis, terminus technicus, přesný význam, heslo, co znamená, slovo, definice, No frost, termín


Pojem No frost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu No frost?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No frost je technologie používaná v chladničkách a mrazácích, která zabraňuje vytváření ledu.
Funkce No frost zabraňuje vytváření ledu využíváním ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje suchý vzduch po prostoru spotřebiče. Suchý vzduch zabraňuje tvorbě ledu, protože bez vlhkosti se led nevytvoří.
Funkce No frost omezuje výdej energie a vytváří uživatelsky přívětivější prostředí. Chladničky a mrazničky bez technologie No frost vytvářejí při chlazení a mrazení led, který se po čase musí odstranit. Tento proces je časově a energeticky náročný, protože při opětovném zapnutí musí spotřebič znovu vychladit celý svůj prostor.
NoFrost - Jedná se o systém kanálků kterými se vlhký vzduch odvádí za pomocí ventilátoru z vnitřního prostoru chladničky a vede se k výparníku, který se nachází v horní části chladničky . Vlhký vzduch se na výparníku sráží jako jinovatka, ochladí se a dostává se pak jako suchý vzduch do vnitřního prostoru. Vrstva námrazy ve výparníku po přivedení tepla roztává a odtéká do záchytné misky, která se nachází na kompresoru.

Další možné informační zdroje

Najít výraz No frost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem No frost na Youtube

Zkusit najít slovo No frost ve vyhledávači Qwant

Najít heslo No frost ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo No frost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem No frost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo No frost například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova No frost? resp. co znamená No frost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No frost, odpověď na dotaz co je to No frost?. Víte např. kdo to je Stavební inženýr? Znáte a víte kdo je Vladimír Kremlík? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.