Co je to?
Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Co je to No frost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu No frost

No frost je termín pro beznámrazový systém chladniček nebo mrazáků. Spotřebiče s tímto systémem není potřeba jednou za čas vyprazdňovat a odmrazovat, protože se v nich námraza netvoří. Důvodem je odlišné fungování systému no frost – chladí se a mrazí suchým studeným vzduchem, který rozptyluje ventilátor. Nevznikne tak vlhkost, a tedy ani námraza.
V mrazicí části se nevytvoří led, zmrzlé předměty není nutno vyndávat a navíc nejsou ojíněné, takže je dobrý přehled o jejich umístění. V chladničce se nevytváří námraza na stěnách a potraviny si déle uchovají čerstvost a vitamíny. To umožňuje konstantní teplota, kterou systém no frost zaručuje. Nově vložené potraviny se rychleji zamrazí a navíc se uspoří energie.


Co je to No frost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz No frost patří do sekce Technika

Klíčová slova: Technika, pojem, vysvětlení, definice, popis, heslo, lexikon, význam pojmu, informace, co znamená, odborné názvosloví, co je to No frost?, definice pojmu, přesný význam, wiki, terminus technicus, slovo, Technika


Pojem No frost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín No frost? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No frost je technologie používaná v chladničkách a mrazácích, která zabraňuje vytváření ledu.
Funkce No frost zabraňuje vytváření ledu využíváním ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje suchý vzduch po prostoru spotřebiče. Suchý vzduch zabraňuje tvorbě ledu, protože bez vlhkosti se led nevytvoří.
Funkce No frost omezuje výdej energie a vytváří uživatelsky přívětivější prostředí. Chladničky a mrazničky bez technologie No frost vytvářejí při chlazení a mrazení led, který se po čase musí odstranit. Tento proces je časově a energeticky náročný, protože při opětovném zapnutí musí spotřebič znovu vychladit celý svůj prostor.
NoFrost - Jedná se o systém kanálků kterými se vlhký vzduch odvádí za pomocí ventilátoru z vnitřního prostoru chladničky a vede se k výparníku, který se nachází v horní části chladničky . Vlhký vzduch se na výparníku sráží jako jinovatka, ochladí se a dostává se pak jako suchý vzduch do vnitřního prostoru. Vrstva námrazy ve výparníku po přivedení tepla roztává a odtéká do záchytné misky, která se nachází na kompresoru.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo No frost ve Wikislovníku

Najít výraz No frost ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem No frost ve Wikimedia Commons

Hledat pojem No frost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo No frost ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo No frost na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo No frost například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu No frost? resp. co se vlastně skrývá pod slovem No frost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No frost, odpověď na dotaz co je to No frost?. Víte např. kdo to je Divokej Bill? Znáte a víte kdo je Stavbyvedoucí? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.