Co je to?
Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Co je to No frost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu No frost

No frost je termín pro beznámrazový systém chladniček nebo mrazáků. Spotřebiče s tímto systémem není potřeba jednou za čas vyprazdňovat a odmrazovat, protože se v nich námraza netvoří. Důvodem je odlišné fungování systému no frost – chladí se a mrazí suchým studeným vzduchem, který rozptyluje ventilátor. Nevznikne tak vlhkost, a tedy ani námraza.
V mrazicí části se nevytvoří led, zmrzlé předměty není nutno vyndávat a navíc nejsou ojíněné, takže je dobrý přehled o jejich umístění. V chladničce se nevytváří námraza na stěnách a potraviny si déle uchovají čerstvost a vitamíny. To umožňuje konstantní teplota, kterou systém no frost zaručuje. Nově vložené potraviny se rychleji zamrazí a navíc se uspoří energie.


Co je to No frost? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova No frost. Co znamená pojem No frost z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín No frost je v sekci Technika

Klíčová slova: význam, informace, termín, co znamená, wiki, synonymum, lexikon, co to je, formulace, význam pojmu, odborné názvosloví, slovo, No frost, terminologie, pojem, názvosloví, odborný výraz, přesný význam


Pojem No frost je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu No frost dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

No frost je technologie používaná v chladničkách a mrazácích, která zabraňuje vytváření ledu.
Funkce No frost zabraňuje vytváření ledu využíváním ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje suchý vzduch po prostoru spotřebiče. Suchý vzduch zabraňuje tvorbě ledu, protože bez vlhkosti se led nevytvoří.
Funkce No frost omezuje výdej energie a vytváří uživatelsky přívětivější prostředí. Chladničky a mrazničky bez technologie No frost vytvářejí při chlazení a mrazení led, který se po čase musí odstranit. Tento proces je časově a energeticky náročný, protože při opětovném zapnutí musí spotřebič znovu vychladit celý svůj prostor.
NoFrost - Jedná se o systém kanálků kterými se vlhký vzduch odvádí za pomocí ventilátoru z vnitřního prostoru chladničky a vede se k výparníku, který se nachází v horní části chladničky . Vlhký vzduch se na výparníku sráží jako jinovatka, ochladí se a dostává se pak jako suchý vzduch do vnitřního prostoru. Vrstva námrazy ve výparníku po přivedení tepla roztává a odtéká do záchytné misky, která se nachází na kompresoru.

Pro další informace o termínu No frost zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo No frost ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo No frost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem No frost na Youtube

Najít pojem No frost ve Wikislovníku

Vyhledat výraz No frost ve vyhledávači Qwant

Najít heslo No frost ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo No frost například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova No frost? resp. jaká je definice termínu No frost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu No frost, odpověď na dotaz co je to No frost?. Víte např. kdo to je Miroslav Toman? Znáte a víte kdo je Stavbyvedoucí? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.