Co je to?
Definice odborného termínu, slova Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Co je Genocida?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Genocida

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Genocida? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Genocida patří do sekce právo

Klíčová slova: přesný význam, heslo, význam, Genocida, synonymum, vysvětlení, co to je, význam slova, popis, co je to Genocida?, wiki, právo, terminus technicus, lexikon, právo, odborné názvosloví, názvosloví, odborný výraz


Pojem Genocida je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Genocida? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“ ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků. Genocidu definuje Úmluva o zabránění a trestání zločinu genocidia OSN.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genocida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Genocida ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Genocida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Genocida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Genocida ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Genocida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Genocida? resp. jaký je význam slova Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Simona Tancerová? Znáte a víte kdo je Gerard Butler? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Genocida hledat i v jiných kategoriích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, starý soudce, genocida, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.