Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Co to je Genocida? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Genocida?

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Genocida se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: slovo, význam slova, Genocida, odborný výraz, terminologie, formulace, definice, wiki, informace, Právo, co je to Genocida?, popis, přesný výraz, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, co znamená, co to je


Pojem Genocida je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Genocida můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“ ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků. Genocidu definuje Úmluva o zabránění a trestání zločinu genocidia OSN.

Další informační zdroje o slovu Genocida

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genocida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Genocida ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Genocida ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Genocida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Genocida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Genocida ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Genocida? resp. co znamená výraz Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Romanista? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.