Co je to?
Definice výrazu Genocida. Co znamená odborný pojem Genocida z kategorie Právo?

Co je Genocida? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Genocida?

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Definice výrazu Genocida. Co znamená odborný pojem Genocida z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Genocida můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Genocida je v sekci právo

Klíčová slova: přesný výraz, názvosloví, wiki, význam, definice pojmu, právo, definice, terminologie, vysvětlení, Genocida, co znamená, informace, právo, co to je, popis, termín, terminus technicus, heslo


Pojem Genocida je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Genocida? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“ ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků. Genocidu definuje Úmluva o zabránění a trestání zločinu genocidia OSN.

Hledejte výraz Genocida v dalších zdrojích

Hledat slovo Genocida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Genocida ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Genocida na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genocida ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Genocida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Genocida ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Genocida? resp. co přesně znamená slovo Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Petr Rajchert? Znáte a víte kdo je Michael Fassbender? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.