Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Co to je Genocida? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Genocida?

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Genocida patří do kategorie Právo

Klíčová slova: přesný výraz, definice, přesný význam, terminus technicus, informace, wiki, slovník, odborný výraz, formulace, co to je, lexikon, synonymum, definice pojmu, co znamená, slovo, význam, co je to Genocida?, Genocida


Pojem Genocida je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Genocida v následujících zdrojích

Zkusit najít pojem Genocida ve vyhledávači Qwant

Najít termín Genocida ve Wikipedii

Hledat heslo Genocida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Genocida ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Genocida ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Genocida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Genocida? resp. co je to Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Larry Ellison? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Genocida i v jiných kategoriích (než Právo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.