Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Co to je Genocida? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Genocida?

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Genocida. Co znamená pojem Genocida z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Genocida se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: slovník, vysvětlení, význam pojmu, názvosloví, popis, formulace, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, lexikon, význam, Genocida, wiki, terminus technicus, termín, heslo


Pojem Genocida je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Genocida lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Genocida ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Genocida ve Wikipedii

Najít heslo Genocida ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Genocida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Genocida na Youtube

Najít termín Genocida ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Genocida? resp. jaká je definice termínu Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Lyndon Johnson? Znáte a víte kdo je Larry Ellison? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Genocida v jiné sekci než Právo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.