Co je to?
Výraz, termín, definice slova Genocida. Co znamená odborný pojem Genocida z kategorie Právo?

Co je to Genocida? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Genocida?

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Genocida. Co znamená odborný pojem Genocida z kategorie Právo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Genocida? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Genocida patří do sekce právo

Klíčová slova: informace, pojem, slovník, formulace, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, co je to Genocida?, popis, slovo, Genocida, odborný výraz, přesný význam, význam, právo, význam pojmu, co to je, terminologie


Pojem Genocida je v kategorii právo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Genocida můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“ ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků. Genocidu definuje Úmluva o zabránění a trestání zločinu genocidia OSN.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Genocida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genocida ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Genocida na Google.cz

Vyhledat výraz Genocida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Genocida ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Genocida ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Genocida? resp. co je to Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Historik? Znáte a víte kdo je Christoph Waltz? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.