Co je to?
Výraz, termín, definice slova Genocida. Co znamená odborný pojem Genocida z kategorie Právo?

Co je to Genocida? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Genocida?

Genocida je označení zločinu proti lidskosti. Tento zločin je vymezen mezinárodním trestním právem. To ho definuje jako systematické a úmyslné vyhlazení části nebo celé náboženské, rasové, etnické či národnostní skupiny.
Pojem genocida je zakotven v Úmluvě o zabránění a trestání zločinu genocida vydané OSN. Autorem slova je právník Raphael Lemkin, který prosadil přijetí mezinárodních zákonů, které genocidu definují a zakazují.


Co je to Genocida? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Genocida. Co znamená odborný pojem Genocida z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Genocida? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Genocida je v kategorii právo

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, slovník, co znamená, význam, terminologie, vysvětlení, co je to Genocida?, přesný význam, odborné názvosloví, právo, informace, definice, právo, definice pojmu, termín, formulace, pojem


Pojem Genocida je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Genocida?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Genocida (latinsky genocidium) je zločin proti lidskosti definovaný mezinárodním trestním právem jako „úmyslné a systematické zničení, celé nebo části, etnické, rasové, náboženské nebo národnostní skupiny“ ačkoliv co znamená „část“ je předmětem debaty právníků. Genocidu definuje Úmluva o zabránění a trestání zločinu genocidia OSN.

Další informace o pojmu Genocida hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat pojem Genocida ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Genocida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Genocida ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Genocida ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Genocida ve Wikislovníku

Najít termín Genocida ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Genocida například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Genocida? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Genocida? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Genocida, odpověď na dotaz co je to Genocida?. Víte např. kdo to je Karel Roden? Znáte a víte kdo je Sigourney Weaver? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.