Co je to?
Odborný výraz, definice slova Diakonie. Co znamená pojem Diakonie z kategorie Náboženství?

Co je to Diakonie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Diakonie

Diakonie je označení pro církevní pomoc bližní a potřebný, především tedy nemocným a chudým. Jde hlavně o oblast sociální. Samotný termín pochází z řečtiny, kde znamenal pomoc při podávání jídel a pití, přisluhování u stolu, obecněji odpovědnost za zajištění potřeb života. V dřívějších dobách takto byly nazývány i ústavy, které tyto služby vykonávaly a organizačně zajišťovaly. Samotný pojem pochází již z dob raného křesťanství, charitativní pracovníky si měli vybírat už apoštolové. Tito pomocníci byli označováni jako diákonové či jáhni. Měli i ženské protějšky, což byly vdovy nebo svobodné ženy, které se staraly především o chudé a nemocné.
Pojem diakonie se dále objevoval v době protestantismu, kde šlo nejdříve o ústavy pečující o lidi nemocné, staré či choromyslné, později se jednalo i o školy, kazatelské stanice a jiné. Byla to mužská bratrstva nebo ženské sbory, které tyto služby nabízely. Diakonické spolky byly u nás zrušeny státem v 50. letech minulého století.


Co je to Diakonie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Diakonie. Co znamená pojem Diakonie z kategorie Náboženství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s ostatními na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Diakonie patří do sekce náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, co je to Diakonie?, pojem, vysvětlení, význam, odborný výraz, význam pojmu, informace, slovník, slovo, synonymum, náboženství, wiki, lexikon, co znamená, náboženství, heslo


Pojem Diakonie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Diakonie

Vyhledat termín Diakonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Diakonie na Google.cz

Hledat heslo Diakonie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Diakonie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diakonie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Diakonie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Diakonie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Diakonie? resp. co znamená slovo Diakonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diakonie, odpověď na dotaz co je to Diakonie?. Víte např. kdo to je Gurmet? Znáte a víte kdo je Mezzosopranistka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.