Co je to?
Definice výrazu, termínu Diakonie. Co znamená odborný pojem Diakonie z kategorie Náboženství?

Co je Diakonie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diakonie?

Diakonie je označení pro církevní pomoc bližní a potřebný, především tedy nemocným a chudým. Jde hlavně o oblast sociální. Samotný termín pochází z řečtiny, kde znamenal pomoc při podávání jídel a pití, přisluhování u stolu, obecněji odpovědnost za zajištění potřeb života. V dřívějších dobách takto byly nazývány i ústavy, které tyto služby vykonávaly a organizačně zajišťovaly. Samotný pojem pochází již z dob raného křesťanství, charitativní pracovníky si měli vybírat už apoštolové. Tito pomocníci byli označováni jako diákonové či jáhni. Měli i ženské protějšky, což byly vdovy nebo svobodné ženy, které se staraly především o chudé a nemocné.
Pojem diakonie se dále objevoval v době protestantismu, kde šlo nejdříve o ústavy pečující o lidi nemocné, staré či choromyslné, později se jednalo i o školy, kazatelské stanice a jiné. Byla to mužská bratrstva nebo ženské sbory, které tyto služby nabízely. Diakonické spolky byly u nás zrušeny státem v 50. letech minulého století.


Co je to Diakonie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Diakonie. Co znamená odborný pojem Diakonie z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Diakonie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Diakonie je v kategorii náboženství

Klíčová slova: termín, informace, vysvětlení, definice, význam pojmu, formulace, terminus technicus, synonymum, přesný význam, co to je, přesný výraz, pojem, význam slova, slovo, Diakonie, popis, wiki, názvosloví


Pojem Diakonie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít termín Diakonie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Diakonie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Diakonie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Diakonie na Google obrázcích

Hledat frázi Diakonie ve Wikipedii

Zkusit najít termín Diakonie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Diakonie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaký je přesný význam slova Diakonie? resp. co označuje slovo Diakonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diakonie, odpověď na dotaz co je to Diakonie?. Víte např. kdo to je Yvetta Kornová? Znáte a víte kdo je Lucie Výborná? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.