Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diakonie. Co znamená odborný pojem Diakonie z kategorie Náboženství?

Co je to Diakonie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Diakonie

Diakonie je označení pro církevní pomoc bližní a potřebný, především tedy nemocným a chudým. Jde hlavně o oblast sociální. Samotný termín pochází z řečtiny, kde znamenal pomoc při podávání jídel a pití, přisluhování u stolu, obecněji odpovědnost za zajištění potřeb života. V dřívějších dobách takto byly nazývány i ústavy, které tyto služby vykonávaly a organizačně zajišťovaly. Samotný pojem pochází již z dob raného křesťanství, charitativní pracovníky si měli vybírat už apoštolové. Tito pomocníci byli označováni jako diákonové či jáhni. Měli i ženské protějšky, což byly vdovy nebo svobodné ženy, které se staraly především o chudé a nemocné.
Pojem diakonie se dále objevoval v době protestantismu, kde šlo nejdříve o ústavy pečující o lidi nemocné, staré či choromyslné, později se jednalo i o školy, kazatelské stanice a jiné. Byla to mužská bratrstva nebo ženské sbory, které tyto služby nabízely. Diakonické spolky byly u nás zrušeny státem v 50. letech minulého století.


Co je to Diakonie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diakonie. Co znamená odborný pojem Diakonie z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Diakonie patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: synonymum, wiki, terminologie, přesný výraz, heslo, co znamená, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, definice, slovo, pojem, informace, odborné názvosloví, význam slova, popis, lexikon, co to je


Pojem Diakonie je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Diakonie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diakonie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Diakonie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Diakonie ve Wikipedii

Hledat heslo Diakonie na Google.cz

Najít pojem Diakonie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Diakonie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Diakonie? resp. jaký je přesný význam slova Diakonie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diakonie, odpověď na dotaz co je to Diakonie?. Víte např. kdo to je Leonard Bernstein? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diakonie v jiné sekci než náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.