Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Co to je Legenda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Legenda?

Legenda (z lat. legere - to, co má být čteno) je epický (dějový) literární útvar. Legendy pojednávají o životě světců, o zázracích apod. Jejich účelem bylo vytvořit věřícím nějaký vzor hodný následování. Historické pravdy je v legendách velmi málo. Na pravdivé jádro legendy byly postupně "nabalovány" další a další motivy. Někdy se lze setkat s pojmem hagiografie (životy svatých).


Co je to Legenda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Legenda se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Legenda je v kategorii Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, názvosloví, slovo, definice, popis, význam, Literatura, termín, co znamená, co to je, přesný význam, Legenda, význam slova, informace, synonymum, odborný výraz, co je to Legenda?, heslo


Pojem Legenda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Legenda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Legenda (pochází z latinského legenda, což znamená "věci určené ke čtení") je epický literární žánr, pojednávající o životě, smrti, umučení a zázracích určitého světce či mučedníka, příp. ostatků nebo svatého předmětu (legenda o sv. Kříži). V legendách se vyskytují zázraky a postavy křesťanské historie. V přeneseném smyslu může být i legenda o význačné osobě.

Více informací o pojmu Legenda lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Legenda ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Legenda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Legenda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Legenda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legenda ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Legenda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Legenda například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Legenda? resp. co přesně označuje termín Legenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legenda, odpověď na dotaz co je to Legenda?. Víte např. kdo to je Robert Čásenský? Znáte a víte kdo je Hovado? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?