Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Co to je Legenda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Legenda?

Legenda (z lat. legere - to, co má být čteno) je epický (dějový) literární útvar. Legendy pojednávají o životě světců, o zázracích apod. Jejich účelem bylo vytvořit věřícím nějaký vzor hodný následování. Historické pravdy je v legendách velmi málo. Na pravdivé jádro legendy byly postupně "nabalovány" další a další motivy. Někdy se lze setkat s pojmem hagiografie (životy svatých).


Co je to Legenda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Legenda s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Legenda se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, Legenda, význam pojmu, informace, termín, co to je, přesný význam, odborné názvosloví, Literatura, co je to Legenda?, popis, co znamená, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, definice, odborný výraz


Pojem Legenda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Legenda?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Legenda (pochází z latinského legenda, což znamená "věci určené ke čtení") je epický literární žánr, pojednávající o životě, smrti, umučení a zázracích určitého světce či mučedníka, příp. ostatků nebo svatého předmětu (legenda o sv. Kříži). V legendách se vyskytují zázraky a postavy křesťanské historie. V přeneseném smyslu může být i legenda o význačné osobě.

Linky na jiné informační zdroje

Najít výraz Legenda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Legenda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Legenda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Legenda na Google.cz

Zkusit najít výraz Legenda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Legenda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Legenda například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Legenda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Legenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legenda, odpověď na dotaz co je to Legenda?. Víte např. kdo to je Kretén? Znáte a víte kdo je Felčar? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?