Co je to?
Výraz, termín, definice slova Legenda. Co znamená odborný pojem Legenda z kategorie Literatura?

Co je to Legenda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Legenda?

Legenda (z lat. legere - to, co má být čteno) je epický (dějový) literární útvar. Legendy pojednávají o životě světců, o zázracích apod. Jejich účelem bylo vytvořit věřícím nějaký vzor hodný následování. Historické pravdy je v legendách velmi málo. Na pravdivé jádro legendy byly postupně "nabalovány" další a další motivy. Někdy se lze setkat s pojmem hagiografie (životy svatých).


Co je to Legenda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Legenda. Co znamená odborný pojem Legenda z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Legenda? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Legenda je v kategorii literatura

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, heslo, odborný výraz, přesný výraz, slovo, terminus technicus, wiki, Legenda, popis, termín, informace, pojem, lexikon, význam slova, formulace, přesný význam, názvosloví


Pojem Legenda je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Legenda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Legenda (pochází z latinského legenda, což znamená "věci určené ke čtení") je epický literární žánr, pojednávající o životě, smrti, umučení a zázracích určitého světce či mučedníka, příp. ostatků nebo svatého předmětu (legenda o sv. Kříži). V legendách se vyskytují zázraky a postavy křesťanské historie. V přeneseném smyslu může být i legenda o význačné osobě.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Legenda na Youtube

Hledat pojem Legenda ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Legenda na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legenda ve Wikimedia Commons

Najít výraz Legenda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Legenda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Legenda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Legenda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Legenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legenda, odpověď na dotaz co je to Legenda?. Víte např. kdo to je Megan Fox? Znáte a víte kdo je Šumař? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Radíme vám proto hledat slovo Legenda i v jiné části webu než je kategorie literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?