Co je to?
Odborný výraz, definice slova Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Co je Legenda?

Co znamená termín Legenda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Legenda (z lat. legere - to, co má být čteno) je epický (dějový) literární útvar. Legendy pojednávají o životě světců, o zázracích apod. Jejich účelem bylo vytvořit věřícím nějaký vzor hodný následování. Historické pravdy je v legendách velmi málo. Na pravdivé jádro legendy byly postupně "nabalovány" další a další motivy. Někdy se lze setkat s pojmem hagiografie (životy svatých).


Co je to Legenda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Legenda doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Legenda se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: co je to Legenda?, slovník, Legenda, literatura, slovo, termín, vysvětlení, význam slova, definice pojmu, terminologie, pojem, literatura, wiki, co znamená, terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, popis


Pojem Legenda je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Legenda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Legenda (pochází z latinského legenda, což znamená "věci určené ke čtení") je epický literární žánr, pojednávající o životě, smrti, umučení a zázracích určitého světce či mučedníka, příp. ostatků nebo svatého předmětu (legenda o sv. Kříži). V legendách se vyskytují zázraky a postavy křesťanské historie. V přeneseném smyslu může být i legenda o význačné osobě.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Legenda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Legenda ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Legenda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Legenda ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Legenda ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Legenda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Legenda například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co znamená Legenda? resp. co se přesně ukrývá za slovem Legenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legenda, odpověď na dotaz co je to Legenda?. Víte např. kdo to je Milan Hnilička? Znáte a víte kdo je Čůza? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Legenda i v jiné kategorii než je sekce literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?