Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Co to je Legenda? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Legenda?

Legenda (z lat. legere - to, co má být čteno) je epický (dějový) literární útvar. Legendy pojednávají o životě světců, o zázracích apod. Jejich účelem bylo vytvořit věřícím nějaký vzor hodný následování. Historické pravdy je v legendách velmi málo. Na pravdivé jádro legendy byly postupně "nabalovány" další a další motivy. Někdy se lze setkat s pojmem hagiografie (životy svatých).


Co je to Legenda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Legenda s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Legenda patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, definice pojmu, význam pojmu, slovník, formulace, co znamená, popis, informace, význam slova, co to je, definice, názvosloví, Legenda, odborné názvosloví, wiki, Literatura, co je to Legenda?


Pojem Legenda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Legenda?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Legenda (pochází z latinského legenda, což znamená "věci určené ke čtení") je epický literární žánr, pojednávající o životě, smrti, umučení a zázracích určitého světce či mučedníka, příp. ostatků nebo svatého předmětu (legenda o sv. Kříži). V legendách se vyskytují zázraky a postavy křesťanské historie. V přeneseném smyslu může být i legenda o význačné osobě.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít slovo Legenda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Legenda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Legenda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Legenda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Legenda ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Legenda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Legenda například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Legenda? resp. jaká je definice termínu Legenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legenda, odpověď na dotaz co je to Legenda?. Víte např. kdo to je Hilary Duff? Znáte a víte kdo je Felčar? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?