Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Co to je Legenda? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Legenda?

Legenda (z lat. legere - to, co má být čteno) je epický (dějový) literární útvar. Legendy pojednávají o životě světců, o zázracích apod. Jejich účelem bylo vytvořit věřícím nějaký vzor hodný následování. Historické pravdy je v legendách velmi málo. Na pravdivé jádro legendy byly postupně "nabalovány" další a další motivy. Někdy se lze setkat s pojmem hagiografie (životy svatých).


Co je to Legenda? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Legenda. Co znamená pojem Legenda z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Legenda s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Legenda patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: popis, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, Literatura, slovo, vysvětlení, přesný výraz, Literatura, význam slova, terminus technicus, co to je, heslo, slovník, terminologie, význam pojmu


Pojem Legenda je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Legenda? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Legenda (pochází z latinského legenda, což znamená "věci určené ke čtení") je epický literární žánr, pojednávající o životě, smrti, umučení a zázracích určitého světce či mučedníka, příp. ostatků nebo svatého předmětu (legenda o sv. Kříži). V legendách se vyskytují zázraky a postavy křesťanské historie. V přeneseném smyslu může být i legenda o význačné osobě.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat termín Legenda ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Legenda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Legenda na Youtube

Najít heslo Legenda na Google.cz

Najít slovo Legenda ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Legenda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Legenda například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Legenda? resp. co označuje slovo Legenda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Legenda, odpověď na dotaz co je to Legenda?. Víte např. kdo to je Daniel Nekonečný? Znáte a víte kdo je Hovado? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?