Co je to?
Definice výrazu, termínu Biftek. Co znamená odborný pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Co je to Biftek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Biftek?

Biftek je označení masového pokrmu, které pochází z anglického beefsteak čili hovězí steak. Připravuje se z hovězího masa, střední části svíčkové, která se musí nechat patřičně odležet. Zraje po dobu 3-4 týdnů při teplotách kolem 1 stupně.
Maso pochází z volů nebo mladších býčků plemen, která se označují jako masná. Podle druhu použitého masa může biftek nést ještě další označení.


Co je to Biftek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Biftek. Co znamená odborný pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Biftek patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, význam, synonymum, informace, formulace, jídlo, heslo, jídlo, lexikon, Biftek, význam slova, termín, význam pojmu, co znamená, vysvětlení, popis


Pojem Biftek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biftek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biftek (podle anglického beefsteak – hovězí steak) je steak z hovězího masa.
Klasická úprava pokrmu se připravuje z odleželé střední části hovězí svíčkové. Okořeněný plátek masa se prudce opéká po obou stranách tak, aby vnitřek zůstal šťavnatý. Maso musí být 3 až 4 dny vyzrálé, nejchutnější bifteky pocházejí z mladých býčků či volů masných plemen (Angus, Charolais, Hereford apod.).
Biftek lze připravovat i z vysokého a nízkého roštěnce, květové špičky, krku, pupku a loupané plece či ořechu. Ostatní druhy hovězího nejsou pro biftek vhodné.

Biftek (hovězí steak)

Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Hledejte výraz Biftek v dalších zdrojích

Vyhledat termín Biftek na Google.cz

Zkusit najít výraz Biftek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Biftek ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Biftek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Biftek na Youtube

Vyhledat pojem Biftek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Biftek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Biftek? resp. jaký je přesný význam slova Biftek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biftek, odpověď na dotaz co je to Biftek?. Víte např. kdo to je Záletník? Znáte a víte kdo je Marek Výborný? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Biftek i v jiné sekci než v jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.