Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biftek. Co znamená pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Co je to Biftek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Biftek?

Biftek je označení masového pokrmu, které pochází z anglického beefsteak čili hovězí steak. Připravuje se z hovězího masa, střední části svíčkové, která se musí nechat patřičně odležet. Zraje po dobu 3-4 týdnů při teplotách kolem 1 stupně.
Maso pochází z volů nebo mladších býčků plemen, která se označují jako masná. Podle druhu použitého masa může biftek nést ještě další označení.


Co je to Biftek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biftek. Co znamená pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Biftek patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: terminologie, formulace, informace, popis, lexikon, definice, názvosloví, heslo, co to je, přesný výraz, vysvětlení, slovo, pojem, synonymum, slovník, přesný význam, význam, Jídlo


Pojem Biftek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biftek? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biftek (podle anglického beefsteak – hovězí steak) je steak z hovězího masa.
Klasická úprava pokrmu se připravuje z odleželé střední části hovězí svíčkové. Okořeněný plátek masa se prudce opéká po obou stranách tak, aby vnitřek zůstal šťavnatý. Maso musí být 3 až 4 dny vyzrálé, nejchutnější bifteky pocházejí z mladých býčků či volů masných plemen (Angus, Charolais, Hereford apod.).
Biftek lze připravovat i z vysokého a nízkého roštěnce, květové špičky, krku, pupku a loupané plece či ořechu. Ostatní druhy hovězího nejsou pro biftek vhodné.

Biftek (hovězí steak)

Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Biftek na Youtube

Najít termín Biftek ve Wikislovníku

Hledat slovo Biftek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Biftek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Biftek ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biftek ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Biftek například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Biftek? resp. co znamená slovo Biftek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biftek, odpověď na dotaz co je to Biftek?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Kršna? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.