Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biftek. Co znamená pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Co je to Biftek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Biftek?

Biftek je označení masového pokrmu, které pochází z anglického beefsteak čili hovězí steak. Připravuje se z hovězího masa, střední části svíčkové, která se musí nechat patřičně odležet. Zraje po dobu 3-4 týdnů při teplotách kolem 1 stupně.
Maso pochází z volů nebo mladších býčků plemen, která se označují jako masná. Podle druhu použitého masa může biftek nést ještě další označení.


Co je to Biftek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biftek. Co znamená pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Biftek se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, definice pojmu, slovník, vysvětlení, význam, synonymum, význam slova, pojem, odborný výraz, termín, význam pojmu, wiki, názvosloví, co znamená, přesný výraz, definice, přesný význam, odborné názvosloví


Pojem Biftek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Biftek?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Biftek (podle anglického beefsteak – hovězí steak) je steak z hovězího masa.
Klasická úprava pokrmu se připravuje z odleželé střední části hovězí svíčkové. Okořeněný plátek masa se prudce opéká po obou stranách tak, aby vnitřek zůstal šťavnatý. Maso musí být 3 až 4 dny vyzrálé, nejchutnější bifteky pocházejí z mladých býčků či volů masných plemen (Angus, Charolais, Hereford apod.).
Biftek lze připravovat i z vysokého a nízkého roštěnce, květové špičky, krku, pupku a loupané plece či ořechu. Ostatní druhy hovězího nejsou pro biftek vhodné.

Biftek (hovězí steak)

Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Biftek ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Biftek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Biftek na Google.cz

Hledat termín Biftek ve Wikislovníku

Hledat výraz Biftek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Biftek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Biftek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Biftek? resp. co znamená Biftek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biftek, odpověď na dotaz co je to Biftek?. Víte např. kdo to je Správce majetku? Znáte a víte kdo je Blbeček? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.