Co je to?
Definice odborného termínu, slova Biftek. Co znamená pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Co je to Biftek? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Biftek?

Biftek je označení masového pokrmu, které pochází z anglického beefsteak čili hovězí steak. Připravuje se z hovězího masa, střední části svíčkové, která se musí nechat patřičně odležet. Zraje po dobu 3-4 týdnů při teplotách kolem 1 stupně.
Maso pochází z volů nebo mladších býčků plemen, která se označují jako masná. Podle druhu použitého masa může biftek nést ještě další označení.


Co je to Biftek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Biftek. Co znamená pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Biftek? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Biftek se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: co je to Biftek?, co znamená, význam pojmu, popis, heslo, význam slova, pojem, Jídlo, terminus technicus, význam, co to je, názvosloví, synonymum, odborné názvosloví, vysvětlení, termín, formulace, slovo


Pojem Biftek je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biftek? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Biftek (podle anglického beefsteak – hovězí steak) je steak z hovězího masa.
Klasická úprava pokrmu se připravuje z odleželé střední části hovězí svíčkové. Okořeněný plátek masa se prudce opéká po obou stranách tak, aby vnitřek zůstal šťavnatý. Maso musí být 3 až 4 dny vyzrálé, nejchutnější bifteky pocházejí z mladých býčků či volů masných plemen (Angus, Charolais, Hereford apod.).
Biftek lze připravovat i z vysokého a nízkého roštěnce, květové špičky, krku, pupku a loupané plece či ořechu. Ostatní druhy hovězího nejsou pro biftek vhodné.

Biftek (hovězí steak)

Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Biftek na Youtube

Najít pojem Biftek na Google.cz

Najít termín Biftek ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Biftek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Biftek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Biftek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biftek například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Biftek? resp. co vlastně znamená slovo Biftek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biftek, odpověď na dotaz co je to Biftek?. Víte např. kdo to je Konstruktér? Znáte a víte kdo je Kršna? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.