Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biftek. Co znamená odborný pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Co je to Biftek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Biftek

Biftek je označení masového pokrmu, které pochází z anglického beefsteak čili hovězí steak. Připravuje se z hovězího masa, střední části svíčkové, která se musí nechat patřičně odležet. Zraje po dobu 3-4 týdnů při teplotách kolem 1 stupně.
Maso pochází z volů nebo mladších býčků plemen, která se označují jako masná. Podle druhu použitého masa může biftek nést ještě další označení.


Co je to Biftek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Biftek. Co znamená odborný pojem Biftek z kategorie Jídlo?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Biftek s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Biftek se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, definice pojmu, formulace, Biftek, názvosloví, popis, jídlo, jídlo, pojem, vysvětlení, definice, odborný výraz, význam slova, význam, slovník, heslo, význam pojmu


Pojem Biftek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Biftek? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Biftek (podle anglického beefsteak – hovězí steak) je steak z hovězího masa.
Klasická úprava pokrmu se připravuje z odleželé střední části hovězí svíčkové. Okořeněný plátek masa se prudce opéká po obou stranách tak, aby vnitřek zůstal šťavnatý. Maso musí být 3 až 4 dny vyzrálé, nejchutnější bifteky pocházejí z mladých býčků či volů masných plemen (Angus, Charolais, Hereford apod.).
Biftek lze připravovat i z vysokého a nízkého roštěnce, květové špičky, krku, pupku a loupané plece či ořechu. Ostatní druhy hovězího nejsou pro biftek vhodné.

Biftek (hovězí steak)

Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay
Biftek neboli hovězí steak. Autor: Free-Photos, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Biftek lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Biftek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Biftek ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Biftek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Biftek ve Wikimedia Commons

Najít slovo Biftek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Biftek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Biftek například ve videích na Youtube, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Biftek? resp. co označuje slovo Biftek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biftek, odpověď na dotaz co je to Biftek?. Víte např. kdo to je Radek John? Znáte a víte kdo je Hirohito? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Biftek hledat i v jiných kategoriích (než jídlo) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.