Co je to?
Výraz, termín, definice slova Powerball. Co znamená odborný pojem Powerball z kategorie Sport?

Co je Powerball?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Powerball

Powerball je zařízení, které slouží nejen zábavě, ale také relaxaci a posilování. Dá se označit jako ruční gyroskop. Je velký a těžký přibližně jako tenisový míček. Technologické provedení mu umožňuje otáčení rychlostí kolem 16000 otáček za minutu a odpor, který je rovný váze 18 kg. Powerball se uplatňuje v oblasti rehabilitace a posilování a také v některých druzích sportů. Jde hlavně o lezectví, cyklistiku, tenis a golf, ale také pro hudebníky nebo pracovníky v informačních technologiích, kteří stráví hodně času na klávesnici počítače.
Powerball velmi rychle posiluje a formuje ruce, paže, zápěstí i prsty. Uvolňuje a posiluje ramena. Je velmi účinný i při syndromu karpálního tunelu. Jeho základem je koule, která rotuje kolem osy. Konce této koule se zapojují do ocelového prstence. Powerball se rychle roztočí, a protože je osově stabilní, má vysoký točivý moment a setrvává v původní poloze, je odolný proti silám, které chtějí osu naklonit. Silou ruky se tak zvyšuje rotace, ale současně i odpor. Zátěž je velmi účinným cvičením a také zábavou.


Co je to Powerball? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Powerball. Co znamená odborný pojem Powerball z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici pojmu Powerball sdílejte s rodinou a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Powerball je v kategorii sport

Klíčová slova: sport, Powerball, slovník, vysvětlení, pojem, termín, terminus technicus, heslo, odborné názvosloví, synonymum, význam pojmu, názvosloví, přesný význam, wiki, co je to Powerball?, definice pojmu, co to je, lexikon


Pojem Powerball je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Powerball? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Powerball je obchodní jméno pro ruční posilovací nástroj určený také pro relaxaci, rehabilitaci svalů rukou nebo jako hračka.
Powerball má uplatnění při posilování a rehabilitaci zejména zápěstí, například při sportech, jako je zápas, judo, golf, tenis, cyklistika, lezectví, pro hráče na strunné, dechové a klávesové nástroje a pro pracovníky s počítači. V oblasti rehabilitace může být použit pro prevenci a léčení RSI (postižení ruky vzniklá např. při práci s klávesnicí počítače). Powerball má vliv na formování a posilování prstů, dlaní, zápěstí a paží, uvolňuje a posiluje také ramena.
Základem fungování je vnitřní otočný plastový rotor, uložený v kulovém pouzdře, které se také může otáčet ve vnějším obalu. Pracuje na principu gyroskopu – po roztočení rotoru je vnitřní osa prostorově stabilní a klade mechanický odpor proti změně své orientace. Odpor je tím větší, čím rychleji se rotor otáčí. Po roztočení rotoru udržujeme Powerball v chodu krouživými pohyby zápěstí nebo celé ruky a také jeho otáčky můžeme zpomalovat nebo urychlovat intenzitou našeho pohybu a tím regulovat odpor, který klade našim svalům. Powerball je schopen dosáhnout frekvence přes 15 000 ot/min, přičemž dává odpor rovnající se hmotnosti přes 18 kilogramů. Některé mají vestavěný počítač, který měří nejen aktuální otáčky, ale i nejvyšší dosaženou frekvenci, celkové otáčky a průměrný výkon za časový interval.

Pro více informací o heslu Powerball zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Powerball ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Powerball ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Powerball ve vyhledávači Yandex

Najít termín Powerball ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Powerball na Youtube

Vyhledat výraz Powerball ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Powerball například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená Powerball? resp. co označuje slovo Powerball? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Powerball, odpověď na dotaz co je to Powerball?. Víte např. kdo to je Neil Gaiman? Znáte a víte kdo je Alice Hálová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Powerball i jinde než v sekci než v sport. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball žena, powerball, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.