Co je to?
Definice výrazu Powerball. Co znamená odborný pojem Powerball z kategorie Sport?

Co je Powerball? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Powerball

Powerball je zařízení, které slouží nejen zábavě, ale také relaxaci a posilování. Dá se označit jako ruční gyroskop. Je velký a těžký přibližně jako tenisový míček. Technologické provedení mu umožňuje otáčení rychlostí kolem 16000 otáček za minutu a odpor, který je rovný váze 18 kg. Powerball se uplatňuje v oblasti rehabilitace a posilování a také v některých druzích sportů. Jde hlavně o lezectví, cyklistiku, tenis a golf, ale také pro hudebníky nebo pracovníky v informačních technologiích, kteří stráví hodně času na klávesnici počítače.
Powerball velmi rychle posiluje a formuje ruce, paže, zápěstí i prsty. Uvolňuje a posiluje ramena. Je velmi účinný i při syndromu karpálního tunelu. Jeho základem je koule, která rotuje kolem osy. Konce této koule se zapojují do ocelového prstence. Powerball se rychle roztočí, a protože je osově stabilní, má vysoký točivý moment a setrvává v původní poloze, je odolný proti silám, které chtějí osu naklonit. Silou ruky se tak zvyšuje rotace, ale současně i odpor. Zátěž je velmi účinným cvičením a také zábavou.


Co je to Powerball? Význam slova, termín, Definice výrazu Powerball. Co znamená odborný pojem Powerball z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Powerball můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Powerball je v sekci sport

Klíčová slova: sport, terminologie, přesný výraz, popis, definice, sport, terminus technicus, odborný výraz, heslo, slovo, význam pojmu, Powerball, co znamená, co je to Powerball?, přesný význam, synonymum, slovník, vysvětlení


Pojem Powerball je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Powerball? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Powerball je obchodní jméno pro ruční posilovací nástroj určený také pro relaxaci, rehabilitaci svalů rukou nebo jako hračka.
Powerball má uplatnění při posilování a rehabilitaci zejména zápěstí, například při sportech, jako je zápas, judo, golf, tenis, cyklistika, lezectví, pro hráče na strunné, dechové a klávesové nástroje a pro pracovníky s počítači. V oblasti rehabilitace může být použit pro prevenci a léčení RSI (postižení ruky vzniklá např. při práci s klávesnicí počítače). Powerball má vliv na formování a posilování prstů, dlaní, zápěstí a paží, uvolňuje a posiluje také ramena.
Základem fungování je vnitřní otočný plastový rotor, uložený v kulovém pouzdře, které se také může otáčet ve vnějším obalu. Pracuje na principu gyroskopu – po roztočení rotoru je vnitřní osa prostorově stabilní a klade mechanický odpor proti změně své orientace. Odpor je tím větší, čím rychleji se rotor otáčí. Po roztočení rotoru udržujeme Powerball v chodu krouživými pohyby zápěstí nebo celé ruky a také jeho otáčky můžeme zpomalovat nebo urychlovat intenzitou našeho pohybu a tím regulovat odpor, který klade našim svalům. Powerball je schopen dosáhnout frekvence přes 15 000 ot/min, přičemž dává odpor rovnající se hmotnosti přes 18 kilogramů. Některé mají vestavěný počítač, který měří nejen aktuální otáčky, ale i nejvyšší dosaženou frekvenci, celkové otáčky a průměrný výkon za časový interval.

Jiné informační zdroje o pojmu Powerball

Vyhledat výraz Powerball ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Powerball ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Powerball ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Powerball ve Wikizdrojích

Hledat heslo Powerball na Google.cz

Hledat slovo Powerball ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Powerball například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Powerball? resp. co přesně znamená slovo Powerball? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Powerball, odpověď na dotaz co je to Powerball?. Víte např. kdo to je Eva Mendes? Znáte a víte kdo je Braňo Holiček? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Powerball i jinde než v sekci než v sport. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.