Co je to?
Definice výrazu Dvojzubák. Co znamená odborný pojem Dvojzubák z kategorie Nástroje?

Co to je Dvojzubák? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Dvojzubák

Dvojzubák je druh kamenického nástroje, kterým se odebírá kamenný materiál. Je o něco jemnější, než kamenická špice. Po jeho použití se kámen ještě dál opracovává, většinou zubákem.
Dvojzubák je masivní, má tvar kratší tyče. Ta je na jednom konci zploštěna a jsou na něm dva ploché zuby. Na druhý konec se pak tluče, k tomu se používá kamenická palička.


Co je to Dvojzubák? Význam slova, termín, Definice výrazu Dvojzubák. Co znamená odborný pojem Dvojzubák z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Dvojzubák patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: slovník, Nástroje, popis, co to je, synonymum, termín, Nástroje, definice pojmu, význam, odborné názvosloví, definice, terminus technicus, wiki, co je to Dvojzubák?, přesný význam, odborný výraz, význam slova, informace


Pojem Dvojzubák je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Dvojzubák?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dvojzubák („zweispitz“) je kamenický nástroj, určený k hrubému odebírání kamenného materiálu, ale již ne tak hrubému, jako kamenickou špicí. Obvykle následuje opracování kamene zubákem.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít pojem Dvojzubák ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvojzubák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Dvojzubák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Dvojzubák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Dvojzubák ve Wikislovníku

Hledat výraz Dvojzubák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojzubák například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Dvojzubák? resp. co přesně znamená slovo Dvojzubák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojzubák, odpověď na dotaz co je to Dvojzubák?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Jiří Zmožek? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.