Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dvojzubák. Co znamená odborný pojem Dvojzubák z kategorie Nástroje?

Co je to Dvojzubák? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dvojzubák?

Dvojzubák je druh kamenického nástroje, kterým se odebírá kamenný materiál. Je o něco jemnější, než kamenická špice. Po jeho použití se kámen ještě dál opracovává, většinou zubákem.
Dvojzubák je masivní, má tvar kratší tyče. Ta je na jednom konci zploštěna a jsou na něm dva ploché zuby. Na druhý konec se pak tluče, k tomu se používá kamenická palička.


Co je to Dvojzubák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dvojzubák. Co znamená odborný pojem Dvojzubák z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dvojzubák s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Dvojzubák patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, terminus technicus, odborný výraz, názvosloví, slovník, přesný význam, termín, co je to Dvojzubák?, popis, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, význam, nástroje, informace, Dvojzubák, slovo, vysvětlení


Pojem Dvojzubák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Dvojzubák?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Dvojzubák („zweispitz“) je kamenický nástroj, určený k hrubému odebírání kamenného materiálu, ale již ne tak hrubému, jako kamenickou špicí. Obvykle následuje opracování kamene zubákem.

Pro další informace o termínu Dvojzubák zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Dvojzubák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Dvojzubák na Google.cz

Hledat heslo Dvojzubák ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvojzubák ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dvojzubák na Youtube

Zkusit najít heslo Dvojzubák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojzubák například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Dvojzubák? resp. co znamená Dvojzubák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojzubák, odpověď na dotaz co je to Dvojzubák?. Víte např. kdo to je Dalibor Janda? Znáte a víte kdo je Heterosexuál? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.