Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dvojzubák. Co znamená pojem Dvojzubák z kategorie Nástroje?

Co to je Dvojzubák? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dvojzubák

Dvojzubák je druh kamenického nástroje, kterým se odebírá kamenný materiál. Je o něco jemnější, než kamenická špice. Po jeho použití se kámen ještě dál opracovává, většinou zubákem.
Dvojzubák je masivní, má tvar kratší tyče. Ta je na jednom konci zploštěna a jsou na něm dva ploché zuby. Na druhý konec se pak tluče, k tomu se používá kamenická palička.


Co je to Dvojzubák? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dvojzubák. Co znamená pojem Dvojzubák z kategorie Nástroje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dvojzubák s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Dvojzubák patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: co znamená, co to je, význam pojmu, termín, popis, odborné názvosloví, synonymum, formulace, informace, názvosloví, nástroje, lexikon, heslo, slovník, přesný výraz, terminologie, definice, přesný význam


Pojem Dvojzubák je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Dvojzubák?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Dvojzubák („zweispitz“) je kamenický nástroj, určený k hrubému odebírání kamenného materiálu, ale již ne tak hrubému, jako kamenickou špicí. Obvykle následuje opracování kamene zubákem.

Jiné zdroje informací o pojmu Dvojzubák

Hledat videa s názvem Dvojzubák na Youtube

Najít výraz Dvojzubák na Google.cz

Vyhledat slovo Dvojzubák ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvojzubák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Dvojzubák ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Dvojzubák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvojzubák například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Dvojzubák? resp. jaký je význam pojmu Dvojzubák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dvojzubák, odpověď na dotaz co je to Dvojzubák?. Víte např. kdo to je Polednice? Znáte a víte kdo je Ladislav Bartoníček? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie nástroje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.