Co je to?
Definice odborného termínu, slova Fanatismus. Co znamená pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Fanatismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fanatismus

Fanatismus je označení pro jednání nebo názorový postoj osoby, která je zaměřena jednostranně, není ochotná ke kompromisům a je pro určitou myšlenku slepě a vášnivě zaujata. Pokud jsou jím hájená věc, idea nebo téma napadeny nebo ohroženy, mlže taková situace vyvolat zuřivý odpor.
Fanatismus často vede k omezenosti, jeho přívrženci nejsou tolerantní a bývají nepoučitelní.


Co je to Fanatismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Fanatismus. Co znamená pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fanatismus? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fanatismus patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: význam, pojem, informace, termín, definice pojmu, definice, wiki, význam slova, Filozofie, co to je, význam pojmu, slovo, formulace, terminus technicus, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení, Filozofie


Pojem Fanatismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fanatismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fanatismus (z lat. fanaticus, posedlý, od fanum, posvátné místo) je slepá vášnivá zaujatost, nekompromisní a krajně jednostranný postoj nebo jednání člověka, který nějaké téma, myšlenku nebo věc pokládá za tak cennou – případně tak ohroženou – že námitky či odpor proti ní vyvolávají jeho zuřivost. Fanatik se vyznačuje neschopností kritického odstupu, intolerancí, nepoučitelností a jistou omezeností.

Další zdroje informací o slovu Fanatismus

Vyhledat heslo Fanatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Fanatismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fanatismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Fanatismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Fanatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fanatismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanatismus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fanatismus? resp. co znamená slovo Fanatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanatismus, odpověď na dotaz co je to Fanatismus?. Víte např. kdo to je Karel Gott? Znáte a víte kdo je Sociopat? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.