Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fanatismus. Co znamená odborný pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Fanatismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fanatismus

Fanatismus je označení pro jednání nebo názorový postoj osoby, která je zaměřena jednostranně, není ochotná ke kompromisům a je pro určitou myšlenku slepě a vášnivě zaujata. Pokud jsou jím hájená věc, idea nebo téma napadeny nebo ohroženy, mlže taková situace vyvolat zuřivý odpor.
Fanatismus často vede k omezenosti, jeho přívrženci nejsou tolerantní a bývají nepoučitelní.


Co je to Fanatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fanatismus. Co znamená odborný pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Fanatismus se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, význam pojmu, informace, definice, termín, co je to Fanatismus?, co to je, Fanatismus, filozofie, význam, přesný význam, přesný výraz, wiki, formulace, názvosloví


Pojem Fanatismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fanatismus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fanatismus (z lat. fanaticus, posedlý, od fanum, posvátné místo) je slepá vášnivá zaujatost, nekompromisní a krajně jednostranný postoj nebo jednání člověka, který nějaké téma, myšlenku nebo věc pokládá za tak cennou – případně tak ohroženou – že námitky či odpor proti ní vyvolávají jeho zuřivost. Fanatik se vyznačuje neschopností kritického odstupu, intolerancí, nepoučitelností a jistou omezeností.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fanatismus ve Wikimedia Commons

Najít termín Fanatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fanatismus ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Fanatismus ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Fanatismus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fanatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanatismus například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fanatismus? resp. jaký je přesný význam slova Fanatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanatismus, odpověď na dotaz co je to Fanatismus?. Víte např. kdo to je Tomáš Petříček? Znáte a víte kdo je Antonín Panenka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je filozofie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.