Co je to?
Definice výrazu, termínu Fanatismus. Co znamená odborný pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Co je Fanatismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fanatismus?

Fanatismus je označení pro jednání nebo názorový postoj osoby, která je zaměřena jednostranně, není ochotná ke kompromisům a je pro určitou myšlenku slepě a vášnivě zaujata. Pokud jsou jím hájená věc, idea nebo téma napadeny nebo ohroženy, mlže taková situace vyvolat zuřivý odpor.
Fanatismus často vede k omezenosti, jeho přívrženci nejsou tolerantní a bývají nepoučitelní.


Co je to Fanatismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fanatismus. Co znamená odborný pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Fanatismus je v kategorii filozofie

Klíčová slova: formulace, slovník, co to je, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, pojem, slovo, terminus technicus, popis, informace, termín, význam pojmu, lexikon, wiki, odborný výraz, co je to Fanatismus?, co znamená


Pojem Fanatismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fanatismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Fanatismus (z lat. fanaticus, posedlý, od fanum, posvátné místo) je slepá vášnivá zaujatost, nekompromisní a krajně jednostranný postoj nebo jednání člověka, který nějaké téma, myšlenku nebo věc pokládá za tak cennou – případně tak ohroženou – že námitky či odpor proti ní vyvolávají jeho zuřivost. Fanatik se vyznačuje neschopností kritického odstupu, intolerancí, nepoučitelností a jistou omezeností.

Jiné zdroje informací o pojmu Fanatismus

Hledat frázi Fanatismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Fanatismus na Youtube

Vyhledat slovo Fanatismus ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Fanatismus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Fanatismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Fanatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanatismus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte jaká je definice termínu Fanatismus? resp. co se skrývá pod slovem Fanatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanatismus, odpověď na dotaz co je to Fanatismus?. Víte např. kdo to je Ondřej Ruml? Znáte a víte kdo je Pavel Baudiš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je filozofie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.