Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fanatismus. Co znamená slovo Fanatismus z kategorie Filozofie?

Co je Fanatismus?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fanatismus

Fanatismus je označení pro jednání nebo názorový postoj osoby, která je zaměřena jednostranně, není ochotná ke kompromisům a je pro určitou myšlenku slepě a vášnivě zaujata. Pokud jsou jím hájená věc, idea nebo téma napadeny nebo ohroženy, mlže taková situace vyvolat zuřivý odpor.
Fanatismus často vede k omezenosti, jeho přívrženci nejsou tolerantní a bývají nepoučitelní.


Co je to Fanatismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fanatismus. Co znamená slovo Fanatismus z kategorie Filozofie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Fanatismus patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, popis, definice pojmu, terminus technicus, termín, synonymum, Fanatismus, wiki, odborné názvosloví, heslo, slovo, pojem, formulace, přesný význam, vysvětlení, lexikon, co znamená, definice


Pojem Fanatismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fanatismus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fanatismus (z lat. fanaticus, posedlý, od fanum, posvátné místo) je slepá vášnivá zaujatost, nekompromisní a krajně jednostranný postoj nebo jednání člověka, který nějaké téma, myšlenku nebo věc pokládá za tak cennou – případně tak ohroženou – že námitky či odpor proti ní vyvolávají jeho zuřivost. Fanatik se vyznačuje neschopností kritického odstupu, intolerancí, nepoučitelností a jistou omezeností.

Jiné informační zdroje o pojmu Fanatismus

Zkusit najít termín Fanatismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Fanatismus na Google.cz

Najít pojem Fanatismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Fanatismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Fanatismus ve Wikizdrojích

Hledat termín Fanatismus ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanatismus například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Fanatismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Fanatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanatismus, odpověď na dotaz co je to Fanatismus?. Víte např. kdo to je Svůdník? Znáte a víte kdo je Patrik Tkáč? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie filozofie, filozofka s knihou, fanatismus, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.