Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fanatismus. Co znamená odborný pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Co je to Fanatismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fanatismus

Fanatismus je označení pro jednání nebo názorový postoj osoby, která je zaměřena jednostranně, není ochotná ke kompromisům a je pro určitou myšlenku slepě a vášnivě zaujata. Pokud jsou jím hájená věc, idea nebo téma napadeny nebo ohroženy, mlže taková situace vyvolat zuřivý odpor.
Fanatismus často vede k omezenosti, jeho přívrženci nejsou tolerantní a bývají nepoučitelní.


Co je to Fanatismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fanatismus. Co znamená odborný pojem Fanatismus z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fanatismus? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Fanatismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: co je to Fanatismus?, formulace, odborný výraz, význam pojmu, definice, terminus technicus, význam, názvosloví, Fanatismus, přesný výraz, filozofie, filozofie, synonymum, přesný význam, wiki, lexikon, informace, význam slova


Pojem Fanatismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Fanatismus?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fanatismus (z lat. fanaticus, posedlý, od fanum, posvátné místo) je slepá vášnivá zaujatost, nekompromisní a krajně jednostranný postoj nebo jednání člověka, který nějaké téma, myšlenku nebo věc pokládá za tak cennou – případně tak ohroženou – že námitky či odpor proti ní vyvolávají jeho zuřivost. Fanatik se vyznačuje neschopností kritického odstupu, intolerancí, nepoučitelností a jistou omezeností.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fanatismus ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fanatismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Fanatismus na Youtube

Hledat výraz Fanatismus ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Fanatismus ve Wikizdrojích

Najít pojem Fanatismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Fanatismus například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fanatismus? resp. jaký je přesný význam slova Fanatismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fanatismus, odpověď na dotaz co je to Fanatismus?. Víte např. kdo to je Prokurátor? Znáte a víte kdo je David Beran? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci filozofie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.