Co je to?
Výraz, termín, definice slova LGBTQ. Co znamená odborný pojem LGBTQ z kategorie Zkratky?

Co je LGBTQ?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu LGBTQ?

Zkratka LGBTQ je zkratka používaná k označení různých identit a komunit spojených s tématem sexuální orientace a genderové identity. Jednotlivá písmena zkratky představují různé skupiny lidí, které mají odlišné zkušenosti, identifikace anebo se ztotožňují s různými aspekty sexuality a genderu.
Písmeno L označuje lesbičky, tedy ženy, které jsou emocionálně, romanticky nebo sexuálně přitahovány k jiným ženám. Písmeno G jako gay se nejčastěji používá pro muže, kteří jsou v různých rovinách přitahováni k jiným mužům. Někdy se však používá i jako obecnější termín pro celou komunitu LGBTQ. Pro ty, kdo jsou přitahování k oběma pohlavím, se používá písmeno B jako bisexuální. T značí transgender, tedy osoby, které se ztotožňují s genderem, který se liší od pohlaví, které jim bylo přiřazeno při narození. Například narozený muž, který se identifikuje jako žena, nebo narozená žena, která se identifikuje jako muž. Q neboli Queer nebo Questioning je obecný termín pro lidi, kteří nejsou heterosexuální nebo cisgenderoví, ale nemusí přesně zapadat do ostatních kategorií. Někteří lidé používají také termín questioning čili hledající pro vyjádření toho, že stále zkoumají a objevují svou sexuální orientaci nebo genderovou identitu. Zkratka LGBTQ se často rozšiřuje o další písmena, aby zahrnovala další skupiny.


Co je to LGBTQ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova LGBTQ. Co znamená odborný pojem LGBTQ z kategorie Zkratky?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu LGBTQ? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem LGBTQ je v kategorii zkratky

Klíčová slova: co znamená, synonymum, vysvětlení, definice, odborné názvosloví, informace, co to je, pojem, lexikon, formulace, význam slova, slovo, přesný výraz, odborný výraz, zkratky, heslo, názvosloví, popis


Pojem LGBTQ je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi LGBTQ ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem LGBTQ ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo LGBTQ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem LGBTQ na Youtube

Najít heslo LGBTQ na Google obrázcích

Najít heslo LGBTQ na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo LGBTQ například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova LGBTQ? resp. co znamená výraz LGBTQ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu LGBTQ, odpověď na dotaz co je to LGBTQ?. Víte např. kdo to je František Nedvěd? Znáte a víte kdo je Sarah Brightman? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, lGBTQ, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?