Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co to je Oltář? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Oltář?

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.


Co je to Oltář? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Oltář s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Oltář je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, formulace, vysvětlení, definice pojmu, informace, význam, pojem, Náboženství, slovník, co znamená, co je to Oltář?, odborný výraz, Náboženství, wiki, termín, význam pojmu


Pojem Oltář je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Oltář na Youtube

Zkusit najít pojem Oltář ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Oltář ve Wikipedii

Hledat heslo Oltář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oltář ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Oltář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oltář například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Oltář? resp. co vlastně znamená slovo Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Marie Bouzková? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Náboženství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.