Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co to je Oltář? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Oltář?

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.


Co je to Oltář? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Oltář můžete samozřejmě sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oltář je v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, co to je, termín, informace, co je to Oltář?, Náboženství, Náboženství, vysvětlení, lexikon, terminus technicus, popis, přesný výraz, definice pojmu, definice, význam slova, význam, co znamená


Pojem Oltář je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Oltář?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oltář (hebrejsky מִזְבֵּחַ‎‎, mizbeach, řecky βῆμα, béma, latinsky ara nebo altaria, v křesťanském užití altare) je místo, na němž se v náboženství přináší dar jako oběť, obvykle bohu či božstvu.

Oltář v katedrále

Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay
Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Oltář v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oltář ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Oltář na Google.cz

Najít pojem Oltář ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Oltář ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Oltář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Oltář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Oltář například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Oltář? resp. co znamená Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Ošetřovatel? Znáte a víte kdo je Chazan? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Oltář i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.