Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co je Oltář?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Oltář

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.


Co je to Oltář? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Oltář patří do sekce náboženství

Klíčová slova: popis, přesný význam, co je to Oltář?, význam pojmu, náboženství, co znamená, wiki, formulace, heslo, synonymum, lexikon, definice, Oltář, význam slova, přesný výraz, pojem, slovník, terminologie


Pojem Oltář je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oltář? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oltář (hebrejsky מִזְבֵּחַ‎‎, mizbeach, řecky βῆμα, béma, latinsky ara nebo altaria, v křesťanském užití altare) je místo, na němž se v náboženství přináší dar jako oběť, obvykle bohu či božstvu.

Oltář v katedrále

Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay
Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Oltář zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít Oltář ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Oltář ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Oltář ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Oltář na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oltář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Oltář na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Oltář například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená Oltář? resp. jaká je definice termínu Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Cestář? Znáte a víte kdo je Bella Hadid? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je náboženství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, kostel, oltář, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.