Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co to je Oltář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Oltář?

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.


Co je to Oltář? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Oltář je v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice, Náboženství, lexikon, názvosloví, informace, význam slova, odborný výraz, terminus technicus, Oltář, co je to Oltář?, přesný význam, slovo, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, význam pojmu, popis, slovník


Pojem Oltář je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Oltář?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oltář (hebrejsky מִזְבֵּחַ‎‎, mizbeach, řecky βῆμα, béma, latinsky ara nebo altaria, v křesťanském užití altare) je místo, na němž se v náboženství přináší dar jako oběť, obvykle bohu či božstvu.

Oltář v katedrále

Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay
Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat slovo Oltář ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Oltář ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Oltář na Youtube

Zkusit najít pojem Oltář na Google.cz

Hledat heslo Oltář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oltář ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Oltář například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Oltář? resp. co znamená slovo Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Jan Palach? Znáte a víte kdo je Harlekýn? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.