Co je to?
Výraz, termín, definice slova Oltář. Co znamená odborný pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co je to Oltář? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Oltář?

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.


Co je to Oltář? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Oltář. Co znamená odborný pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Oltář) můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Oltář patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: heslo, popis, náboženství, definice, význam pojmu, wiki, termín, formulace, význam, lexikon, co to je, význam slova, pojem, vysvětlení, odborný výraz, slovo, co znamená, náboženství


Pojem Oltář je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Oltář píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oltář (hebrejsky מִזְבֵּחַ‎‎, mizbeach, řecky βῆμα, béma, latinsky ara nebo altaria, v křesťanském užití altare) je místo, na němž se v náboženství přináší dar jako oběť, obvykle bohu či božstvu.

Oltář v katedrále

Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay
Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Oltář ve Wikizdrojích

Hledat pojem Oltář na Google.cz

Zkusit najít slovo Oltář ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Oltář na Youtube

Vyhledat pojem Oltář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Oltář ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oltář například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Oltář? resp. co označuje slovo Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Petr Honzejk? Znáte a víte kdo je Jan Jiráň? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Oltář v jiné sekci než náboženství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.