Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Co to je Oltář? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Oltář

Oltář je kultovní místo v chrámu, je posvátný a v katolickém náboženství má poměrně stálou podobu a tvary. Pohané pokládali oltáře za obětní místa, podobně jako antika. Křesťanské oběti byly čisté, nekrvavé a byly obrazem Krista. Postupně se staly majestátním centrem chrámů. Nacházejí se v kněžišti, odděleně od lodi chrámu.
Součástí oltáře se postupně staly svatostánek, oltářní stupně, kazatelna, oltářní mřížka, oltářní mensa, tabulky a další. Nové moderní oltáře jsou mnohem jednodušší.


Co je to Oltář? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oltář. Co znamená pojem Oltář z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Oltář s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Oltář se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: slovník, definice pojmu, slovo, odborný výraz, termín, význam, definice, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, co je to Oltář?, vysvětlení, význam pojmu, terminus technicus, heslo, co to je, Náboženství, synonymum


Pojem Oltář je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Oltář? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oltář (hebrejsky מִזְבֵּחַ‎‎, mizbeach, řecky βῆμα, béma, latinsky ara nebo altaria, v křesťanském užití altare) je místo, na němž se v náboženství přináší dar jako oběť, obvykle bohu či božstvu.

Oltář v katedrále

Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay
Oltář v katolické katedrále. Autor: Peter H, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Oltář ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Oltář ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oltář ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Oltář ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Oltář na Google.cz

Zkusit najít výraz Oltář ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Oltář například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Oltář? resp. jaká je definice slova Oltář? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oltář, odpověď na dotaz co je to Oltář?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Psychoterapeut? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Oltář i v jiných kategoriích (než Náboženství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.