Co je to?
Definice výrazu, termínu Piknik. Co znamená odborný pojem Piknik z kategorie Jídlo?

Co je Piknik? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Piknik?

Piknik je zvláštní způsob stolování. Jídlo se při něm odehrává venku, pod širým nebem. Může se jednat o louku, mýtinu, park, letní kino, nebo nějaké jiní místo pro pikniky vyhrazené. V průběhu stolování lze obdivovat i poslouchat přírodu a její obyvatele. Piknik se mlže pořádat jako součást různých schůzek, rodinných oslav, výletů, firemních akcí a podobně. Při pikniku se může použít venkovní nábytek, stolek a židle, ale nejčastěji stačí deky, na kterých se účastníci pikniku pohodlně usadí a konzumují připravená jídla a nápoje.
Vše potřebné ke stolování na pikniku se připravuje do speciálního piknikového koše. Ten je určen především k přenesení všech potravin z místa, kde byly pokrmy připraveny, do místa, kde se piknik koná. I tenko koš prošel vývojem, od jednoduchého proutěného košíku až po prostorný velký koš, ve kterém bylo možno přinést i sklenice, talíře, příbory, ubrousky a i dochucovadla. K přepravě piknikových nápoj může být v koši zvláštní upravený oddíl. K piknikovým účelům bývají často využívány jednorázové talíře, příbory a kelímky.


Co je to Piknik? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Piknik. Co znamená odborný pojem Piknik z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Piknik je v kategorii jídlo

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, jídlo, informace, odborný výraz, slovo, wiki, odborné názvosloví, slovník, co je to Piknik?, synonymum, definice, jídlo, terminologie, přesný význam, heslo, formulace, význam


Pojem Piknik je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Piknik? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Piknik je specifický druh stolování, při kterém se ono stravování pořádá venku. V ideálním případě se stravování uskutečňuje pod širým nebem někde na louce, v parku, v letním kině apod. za přítomnosti zvuků okolní přírody. Piknik je součástí rodinných výletů či akcí, různých sešlostí, firemních či církevních schůzek. K pikniku neodmyslitelně patří piknikový koš, ve kterém se veškeré jídlo donáší.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Piknik na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piknik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Piknik ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Piknik na Google obrázcích

Najít pojem Piknik na Google.cz

Hledat termín Piknik ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Piknik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Piknik? resp. jaká je definice slova Piknik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piknik, odpověď na dotaz co je to Piknik?. Víte např. kdo to je Iluminát? Znáte a víte kdo je Sabina Laurinová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.