Co je to?
Výraz, termín, definice slova Piknik. Co znamená odborný pojem Piknik z kategorie Jídlo?

Co je to Piknik? Význam slova

Co znamená termín Piknik? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Piknik je zvláštní způsob stolování. Jídlo se při něm odehrává venku, pod širým nebem. Může se jednat o louku, mýtinu, park, letní kino, nebo nějaké jiní místo pro pikniky vyhrazené. V průběhu stolování lze obdivovat i poslouchat přírodu a její obyvatele. Piknik se mlže pořádat jako součást různých schůzek, rodinných oslav, výletů, firemních akcí a podobně. Při pikniku se může použít venkovní nábytek, stolek a židle, ale nejčastěji stačí deky, na kterých se účastníci pikniku pohodlně usadí a konzumují připravená jídla a nápoje.
Vše potřebné ke stolování na pikniku se připravuje do speciálního piknikového koše. Ten je určen především k přenesení všech potravin z místa, kde byly pokrmy připraveny, do místa, kde se piknik koná. I tenko koš prošel vývojem, od jednoduchého proutěného košíku až po prostorný velký koš, ve kterém bylo možno přinést i sklenice, talíře, příbory, ubrousky a i dochucovadla. K přepravě piknikových nápoj může být v koši zvláštní upravený oddíl. K piknikovým účelům bývají často využívány jednorázové talíře, příbory a kelímky.


Co je to Piknik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Piknik. Co znamená odborný pojem Piknik z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Piknik sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Piknik patří do sekce jídlo

Klíčová slova: definice, formulace, význam slova, lexikon, heslo, co je to Piknik?, co znamená, jídlo, vysvětlení, wiki, popis, definice pojmu, slovník, termín, slovo, význam pojmu, jídlo, Piknik


Pojem Piknik je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Piknik? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Piknik je specifický druh stolování, při kterém se ono stravování pořádá venku. V ideálním případě se stravování uskutečňuje pod širým nebem někde na louce, v parku, v letním kině apod. za přítomnosti zvuků okolní přírody. Piknik je součástí rodinných výletů či akcí, různých sešlostí, firemních či církevních schůzek. K pikniku neodmyslitelně patří piknikový koš, ve kterém se veškeré jídlo donáší.

Zkuste zjistit více informací o slovu Piknik v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Piknik na Google.cz

Najít výraz Piknik ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Piknik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Piknik ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Piknik ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Piknik ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Piknik například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Piknik? resp. jaká je definice slova Piknik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piknik, odpověď na dotaz co je to Piknik?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček? Znáte a víte kdo je Muslim? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.