Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Piknik. Co znamená pojem Piknik z kategorie Jídlo?

Co to je Piknik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Piknik?

Piknik je zvláštní způsob stolování. Jídlo se při něm odehrává venku, pod širým nebem. Může se jednat o louku, mýtinu, park, letní kino, nebo nějaké jiní místo pro pikniky vyhrazené. V průběhu stolování lze obdivovat i poslouchat přírodu a její obyvatele. Piknik se mlže pořádat jako součást různých schůzek, rodinných oslav, výletů, firemních akcí a podobně. Při pikniku se může použít venkovní nábytek, stolek a židle, ale nejčastěji stačí deky, na kterých se účastníci pikniku pohodlně usadí a konzumují připravená jídla a nápoje.
Vše potřebné ke stolování na pikniku se připravuje do speciálního piknikového koše. Ten je určen především k přenesení všech potravin z místa, kde byly pokrmy připraveny, do místa, kde se piknik koná. I tenko koš prošel vývojem, od jednoduchého proutěného košíku až po prostorný velký koš, ve kterém bylo možno přinést i sklenice, talíře, příbory, ubrousky a i dochucovadla. K přepravě piknikových nápoj může být v koši zvláštní upravený oddíl. K piknikovým účelům bývají často využívány jednorázové talíře, příbory a kelímky.


Co je to Piknik? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Piknik. Co znamená pojem Piknik z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Piknik? s ostatními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Piknik je v sekci jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, co to je, význam, co znamená, definice, odborný výraz, lexikon, terminologie, význam slova, informace, názvosloví, heslo, termín, jídlo, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, formulace


Pojem Piknik je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Piknik? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Piknik je specifický druh stolování, při kterém se ono stravování pořádá venku. V ideálním případě se stravování uskutečňuje pod širým nebem někde na louce, v parku, v letním kině apod. za přítomnosti zvuků okolní přírody. Piknik je součástí rodinných výletů či akcí, různých sešlostí, firemních či církevních schůzek. K pikniku neodmyslitelně patří piknikový koš, ve kterém se veškeré jídlo donáší.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít Piknik ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Piknik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Piknik na Google.cz

Hledat termín Piknik ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Piknik ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Piknik ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Piknik například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte co to je Piknik? resp. jaký je přesný význam slova Piknik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Piknik, odpověď na dotaz co je to Piknik?. Víte např. kdo to je Dan Ťok? Znáte a víte kdo je Vladimír Šafránek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.