Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vláknina. Co znamená odborný pojem Vláknina z kategorie Jídlo?

Co je to Vláknina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vláknina?

Vláknina je nezbytná složka potravy. Jedná se o látku, která je sama o sobě nestravitelná. Existují dva druhy vlákniny, rozpustná a nerozpustná. Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu a nabývat na objemu. Tím způsobuje pocit zasycení a pomáhá regulovat trávení tuků a sacharidů. Proto je často vyhledávána a využívána při nejrůznějších dietách. Nerozpustná vláknina má důležitou úlohu při čištění trávicího traktu. Mezi významné zdroje vlákniny patří zelenina, některé druhy ovoce a celozrnné potraviny.


Co je to Vláknina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vláknina. Co znamená odborný pojem Vláknina z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vláknina můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vláknina je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam slova, Vláknina, pojem, vysvětlení, popis, názvosloví, co je to Vláknina?, slovník, termín, význam, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, terminus technicus, wiki, lexikon, Jídlo, Jídlo


Pojem Vláknina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Vláknina? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná. Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie. Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum. Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Zdroje vlákniny

Zelenina je důležitým zdrojem vlákniny. Autor: Shutterbug75, zdroj: Pixabay
Zelenina je důležitým zdrojem vlákniny. Autor: Shutterbug75, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Vláknina lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Vláknina ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Vláknina na Youtube

Hledat pojem Vláknina ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vláknina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Vláknina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Vláknina ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vláknina například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vláknina? resp. jaká je definice slova Vláknina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vláknina, odpověď na dotaz co je to Vláknina?. Víte např. kdo to je Ivan Gašparovič? Znáte a víte kdo je Sluha? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.