Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vláknina. Co znamená odborný pojem Vláknina z kategorie Jídlo?

Co je to Vláknina? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vláknina?

Vláknina je nezbytná složka potravy. Jedná se o látku, která je sama o sobě nestravitelná. Existují dva druhy vlákniny, rozpustná a nerozpustná. Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu a nabývat na objemu. Tím způsobuje pocit zasycení a pomáhá regulovat trávení tuků a sacharidů. Proto je často vyhledávána a využívána při nejrůznějších dietách. Nerozpustná vláknina má důležitou úlohu při čištění trávicího traktu. Mezi významné zdroje vlákniny patří zelenina, některé druhy ovoce a celozrnné potraviny.


Co je to Vláknina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vláknina. Co znamená odborný pojem Vláknina z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Vláknina? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vláknina je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, slovo, co to je, co znamená, popis, co je to Vláknina?, termín, přesný výraz, synonymum, význam, vysvětlení, formulace, názvosloví, Vláknina, terminologie, heslo, informace


Pojem Vláknina je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Vláknina?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vláknina je významná složka potravy, která je sama obtížně stravitelná. Existují dva druhy vlákniny: rozpustná a nerozpustná. Rozpustná vláknina má schopnost absorbovat vodu, bobtnat a v trávicím traktu fermentuje, proto může být zdrojem energie. Reguluje trávení tuků a sacharidů, váže na sebe vodu a tím nabývá na objemu. To vede k pocitu nasycení. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv. prebiotikum. Nerozpustná vláknina v trávicím traktu nefermentuje, není zdrojem energie. Zvětšuje objem obsahu ve střevech a zkracuje dobu, po kterou tam zůstává potrava. Zejména příznivě se uplatní v tlustém střevě, kde se díky zvětšení objemu stolice naředí odpadní látky, které vznikly při trávení. Ty pak snadněji opouštějí trávicí trakt, který je tak po kratší dobu vystaven styku s potenciálně nebezpečnými látkami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Vláknina na Youtube

Najít slovo Vláknina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Vláknina na Google.cz

Hledat výraz Vláknina ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Vláknina ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vláknina ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Vláknina například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vláknina? resp. co vlastně znamená slovo Vláknina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vláknina, odpověď na dotaz co je to Vláknina?. Víte např. kdo to je Kršna? Znáte a víte kdo je Ájatolláh? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.