Co je to?
Výraz, termín, definice slova Volný verš. Co znamená odborný pojem Volný verš z kategorie Literatura?

Co je Volný verš?

Co znamená pojem, definice termínu Volný verš?

Volný verš je druh verše, který se neřídí prozodickými pravidly – nevyužívá délku samohlásek, přízvuk a nepracuje ani s počtem slabik verše. Oproti klasické poezii může volný verš využívat tempa, intonace asonance, syntaxe, pracuje i interpunkcí a může využít také rým.
Jedná se o prostředek moderní poezie, měla být protikladem klasikům tzv. staré literatury. Prvním uživatelem volného verše byl básník americké národnosti Walt Whitman.


Co je to Volný verš? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Volný verš. Co znamená odborný pojem Volný verš z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Volný verš sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Volný verš je v kategorii literatura

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, formulace, definice pojmu, pojem, informace, odborný výraz, význam, význam slova, terminus technicus, heslo, vysvětlení, slovník, terminologie, co je to Volný verš?, názvosloví, literatura, význam pojmu


Pojem Volný verš je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Volný verš? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Volný verš je verš, v němž se zásadně nepracuje s žádnými obvyklými prvky prozódie, tj. ani s přízvukem, ani s délkou samohlásek, ani se v něm nevyskytuje konstantní počet slabik ve verši.

Pro více informací o heslu Volný verš zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Volný verš ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volný verš ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Volný verš na Youtube

Hledat výraz Volný verš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Volný verš ve vyhledávači Yahoo

Najít heslo Volný verš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Volný verš například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaký je význam slova Volný verš? resp. co přesně označuje termín Volný verš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volný verš, odpověď na dotaz co je to Volný verš?. Víte např. kdo to je Gandalf? Znáte a víte kdo je Neomarxista? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Volný verš i v jiných kategoriích (než literatura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Otevřená kniha, volný verš, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.