Co je to?
Odborný výraz, definice slova Volný verš. Co znamená pojem Volný verš z kategorie Literatura?

Co je to Volný verš? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Volný verš

Volný verš je druh verše, který se neřídí prozodickými pravidly – nevyužívá délku samohlásek, přízvuk a nepracuje ani s počtem slabik verše. Oproti klasické poezii může volný verš využívat tempa, intonace asonance, syntaxe, pracuje i interpunkcí a může využít také rým.
Jedná se o prostředek moderní poezie, měla být protikladem klasikům tzv. staré literatury. Prvním uživatelem volného verše byl básník americké národnosti Walt Whitman.


Co je to Volný verš? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Volný verš. Co znamená pojem Volný verš z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Volný verš patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: slovo, co znamená, Volný verš, co je to Volný verš?, informace, popis, heslo, definice, odborné názvosloví, Literatura, terminologie, termín, slovník, přesný výraz, Literatura, význam pojmu, definice pojmu, wiki


Pojem Volný verš je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Volný verš? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Volný verš je verš, v němž se zásadně nepracuje s žádnými obvyklými prvky prozódie, tj. ani s přízvukem, ani s délkou samohlásek, ani se v něm nevyskytuje konstantní počet slabik ve verši.

Další informační zdroje o slovu Volný verš

Vyhledat výraz Volný verš ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Volný verš ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Volný verš na Google.cz

Hledat pojem Volný verš ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Volný verš na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volný verš ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Volný verš například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Volný verš? resp. jaká je definice slova Volný verš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volný verš, odpověď na dotaz co je to Volný verš?. Víte např. kdo to je Hasan Nasralláh? Znáte a víte kdo je Kreatura? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.