Co je to?
Definice výrazu, termínu Volný verš. Co znamená odborný pojem Volný verš z kategorie Literatura?

Co je to Volný verš? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Volný verš?

Volný verš je druh verše, který se neřídí prozodickými pravidly – nevyužívá délku samohlásek, přízvuk a nepracuje ani s počtem slabik verše. Oproti klasické poezii může volný verš využívat tempa, intonace asonance, syntaxe, pracuje i interpunkcí a může využít také rým.
Jedná se o prostředek moderní poezie, měla být protikladem klasikům tzv. staré literatury. Prvním uživatelem volného verše byl básník americké národnosti Walt Whitman.


Co je to Volný verš? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Volný verš. Co znamená odborný pojem Volný verš z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Volný verš s přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Volný verš se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: lexikon, pojem, význam, formulace, wiki, odborný výraz, synonymum, co to je, názvosloví, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, literatura, popis, slovo, přesný význam, přesný výraz, definice


Pojem Volný verš je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Volný verš? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Volný verš je verš, v němž se zásadně nepracuje s žádnými obvyklými prvky prozódie, tj. ani s přízvukem, ani s délkou samohlásek, ani se v něm nevyskytuje konstantní počet slabik ve verši.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Volný verš na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Volný verš ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Volný verš ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Volný verš ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Volný verš ve Wikizdrojích

Hledat slovo Volný verš ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Volný verš například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Volný verš? resp. jaký je význam slova Volný verš? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Volný verš, odpověď na dotaz co je to Volný verš?. Víte např. kdo to je Nela Boudová? Znáte a víte kdo je Andrea Verešová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Volný verš i v jiné kategorii než v literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.