Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vášeň. Co znamená odborný pojem Vášeň z kategorie Psychologie?

Co je to Vášeň? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vášeň

Vášeň je pojmenování pro velmi intenzivní a dlouho trvající emoci. Jedná se o vysoký stupeň emoce a narušení rovnováhy myšlení. Předmětem vášně může být osoba, věc nebo třeba myšlenka, ke které člověk cítí silnou přitažlivost.
Vášeň má obrovský vliv na duševní stav a jednání člověka. Tato emoce má i pozitivní vliv – dodává energii, posiluje vytrvalost a vůli. Vášeň může být i velice prudká a ovlivňovat soudnost jedince.


Co je to Vášeň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vášeň. Co znamená odborný pojem Vášeň z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Vášeň patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, definice, psychologie, wiki, přesný význam, lexikon, informace, přesný výraz, psychologie, pojem, význam pojmu, význam slova, slovo, význam, co to je


Pojem Vášeň je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vášeň píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vášeň je stupeň emoce (intenzivní, dlouhodobá emoce). Obvykle se tím míní přilnutí k předmětu vášně (člověku, myšlence, věci, popřípadě hodnotě), který velice výrazně ovlivňuje myšlení a jednání jedince. Je zdrojem energie, vytrvalosti a vůle.

Jiné zdroje informací o pojmu Vášeň

Vyhledat slovo Vášeň na Google.cz

Hledat slovo Vášeň ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vášeň ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vášeň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Vášeň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vášeň na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vášeň například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Vášeň? resp. co se přesně ukrývá za slovem Vášeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vášeň, odpověď na dotaz co je to Vášeň?. Víte např. kdo to je Channing Tatum? Znáte a víte kdo je Šlapka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.