Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vášeň. Co znamená pojem Vášeň z kategorie Psychologie?

Co je to Vášeň? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vášeň?

Vášeň je pojmenování pro velmi intenzivní a dlouho trvající emoci. Jedná se o vysoký stupeň emoce a narušení rovnováhy myšlení. Předmětem vášně může být osoba, věc nebo třeba myšlenka, ke které člověk cítí silnou přitažlivost.
Vášeň má obrovský vliv na duševní stav a jednání člověka. Tato emoce má i pozitivní vliv – dodává energii, posiluje vytrvalost a vůli. Vášeň může být i velice prudká a ovlivňovat soudnost jedince.


Co je to Vášeň? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vášeň. Co znamená pojem Vášeň z kategorie Psychologie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Vášeň je v sekci psychologie

Klíčová slova: co je to Vášeň?, odborný výraz, psychologie, význam, přesný význam, informace, popis, co to je, vysvětlení, wiki, lexikon, psychologie, co znamená, přesný výraz, terminus technicus, definice pojmu, definice, slovník


Pojem Vášeň je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vášeň?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vášeň je stupeň emoce (intenzivní, dlouhodobá emoce). Obvykle se tím míní přilnutí k předmětu vášně (člověku, myšlence, věci, popřípadě hodnotě), který velice výrazně ovlivňuje myšlení a jednání jedince. Je zdrojem energie, vytrvalosti a vůle.

Jiné informační zdroje o pojmu Vášeň

Zkusit najít výraz Vášeň ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Vášeň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Vášeň ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Vášeň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vášeň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vášeň ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Vášeň například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená Vášeň? resp. jaká je definice termínu Vášeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vášeň, odpověď na dotaz co je to Vášeň?. Víte např. kdo to je Alejandro Valverde? Znáte a víte kdo je Lemra? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.