Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vášeň. Co znamená pojem Vášeň z kategorie Psychologie?

Co je Vášeň?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vášeň?

Vášeň je pojmenování pro velmi intenzivní a dlouho trvající emoci. Jedná se o vysoký stupeň emoce a narušení rovnováhy myšlení. Předmětem vášně může být osoba, věc nebo třeba myšlenka, ke které člověk cítí silnou přitažlivost.
Vášeň má obrovský vliv na duševní stav a jednání člověka. Tato emoce má i pozitivní vliv – dodává energii, posiluje vytrvalost a vůli. Vášeň může být i velice prudká a ovlivňovat soudnost jedince.


Co je to Vášeň? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vášeň. Co znamená pojem Vášeň z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vášeň sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Vášeň patří do sekce psychologie

Klíčová slova: Vášeň, vysvětlení, formulace, odborný výraz, wiki, slovo, význam, přesný význam, psychologie, co znamená, popis, význam pojmu, heslo, názvosloví, definice pojmu, psychologie, odborné názvosloví, co to je


Pojem Vášeň je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vášeň? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vášeň je stupeň emoce (intenzivní, dlouhodobá emoce). Obvykle se tím míní přilnutí k předmětu vášně (člověku, myšlence, věci, popřípadě hodnotě), který velice výrazně ovlivňuje myšlení a jednání jedince. Je zdrojem energie, vytrvalosti a vůle.

Další informační zdroje o slovu Vášeň

Najít pojem Vášeň ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Vášeň na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Vášeň ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Vášeň na Google.cz

Hledat videa s názvem Vášeň na Youtube

Hledat slovo Vášeň ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vášeň například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Vášeň? resp. co se skrývá pod slovem Vášeň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vášeň, odpověď na dotaz co je to Vášeň?. Víte např. kdo to je Iveta Fialová? Znáte a víte kdo je Cajzl? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.