Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Co je to Žerzej? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Žerzej

Žerzej je všeobecný pojem, který se používá pro označení měkké pleteniny. Tato lehká až středně těžká látka je mírně elastická, splývavá a nemačkavá. Pro žerzej je typický hladký nebo trochu členitý povrch. Běžně se rozlišuje jednoduchý nebo dvojitý žerzej (single a double jersey). Název žerzej dostala látka podle rybářských vest z hladkým povrchem, které se nosily na ostrově Jersey.
Je možné setkat se i s pojmem tkaný žerzej. Single žerzej se používá především pro lehké svrchní oblečení, spodní prádlo nebo lůžkoviny, s double žerzejem se setkáte nejvíce u svrchních šatů nebo prádla.


Co je to Žerzej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Žerzej patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam slova, Materiály, vysvětlení, informace, popis, terminus technicus, lexikon, synonymum, slovník, Žerzej, význam, odborný výraz, definice, terminologie, termín, co je to Žerzej?, definice pojmu, co znamená


Pojem Žerzej je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Žerzej?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žerzej ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Žerzej na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žerzej ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Žerzej ve Wikislovníku

Hledat termín Žerzej ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Žerzej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Žerzej například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Žerzej? resp. jaká je definice slova Žerzej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žerzej, odpověď na dotaz co je to Žerzej?. Víte např. kdo to je Bohuslav Sobotka? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.