Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Co je to Žerzej? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Žerzej

Žerzej je všeobecný pojem, který se používá pro označení měkké pleteniny. Tato lehká až středně těžká látka je mírně elastická, splývavá a nemačkavá. Pro žerzej je typický hladký nebo trochu členitý povrch. Běžně se rozlišuje jednoduchý nebo dvojitý žerzej (single a double jersey). Název žerzej dostala látka podle rybářských vest z hladkým povrchem, které se nosily na ostrově Jersey.
Je možné setkat se i s pojmem tkaný žerzej. Single žerzej se používá především pro lehké svrchní oblečení, spodní prádlo nebo lůžkoviny, s double žerzejem se setkáte nejvíce u svrchních šatů nebo prádla.


Co je to Žerzej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žerzej patří do sekce Materiály

Klíčová slova: význam slova, terminologie, názvosloví, definice pojmu, slovo, význam pojmu, co je to Žerzej?, co znamená, formulace, vysvětlení, terminus technicus, heslo, popis, definice, slovník, odborný výraz, Materiály, informace


Pojem Žerzej je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žerzej? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Žerzej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žerzej ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Žerzej na Youtube

Vyhledat pojem Žerzej na Google.cz

Vyhledat termín Žerzej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žerzej ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Žerzej například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Žerzej? resp. jaká je definice slova Žerzej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žerzej, odpověď na dotaz co je to Žerzej?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Pavel Bém? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Materiály). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.