Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Co je to Žerzej? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Žerzej

Žerzej je všeobecný pojem, který se používá pro označení měkké pleteniny. Tato lehká až středně těžká látka je mírně elastická, splývavá a nemačkavá. Pro žerzej je typický hladký nebo trochu členitý povrch. Běžně se rozlišuje jednoduchý nebo dvojitý žerzej (single a double jersey). Název žerzej dostala látka podle rybářských vest z hladkým povrchem, které se nosily na ostrově Jersey.
Je možné setkat se i s pojmem tkaný žerzej. Single žerzej se používá především pro lehké svrchní oblečení, spodní prádlo nebo lůžkoviny, s double žerzejem se setkáte nejvíce u svrchních šatů nebo prádla.


Co je to Žerzej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Žerzej doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Žerzej se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: lexikon, co je to Žerzej?, termín, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, význam slova, co to je, význam, Žerzej, přesný výraz, přesný význam, význam pojmu, Materiály, terminologie, synonymum, popis


Pojem Žerzej je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Žerzej?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Více informací o slovu Žerzej doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz Žerzej ve Wikizdrojích

Hledat heslo Žerzej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žerzej ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Žerzej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Žerzej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Žerzej ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Žerzej například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Žerzej? resp. co se skrývá pod slovem Žerzej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žerzej, odpověď na dotaz co je to Žerzej?. Víte např. kdo to je Buddha? Znáte a víte kdo je Alena Schillerová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Žerzej hledat i v jiných kategoriích (než Materiály) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.