Co je to?
Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Co je Žerzej?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Žerzej?

Žerzej je všeobecný pojem, který se používá pro označení měkké pleteniny. Tato lehká až středně těžká látka je mírně elastická, splývavá a nemačkavá. Pro žerzej je typický hladký nebo trochu členitý povrch. Běžně se rozlišuje jednoduchý nebo dvojitý žerzej (single a double jersey). Název žerzej dostala látka podle rybářských vest z hladkým povrchem, které se nosily na ostrově Jersey.
Je možné setkat se i s pojmem tkaný žerzej. Single žerzej se používá především pro lehké svrchní oblečení, spodní prádlo nebo lůžkoviny, s double žerzejem se setkáte nejvíce u svrchních šatů nebo prádla.


Co je to Žerzej? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Žerzej s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Žerzej se nachází v sekci materiály

Klíčová slova: materiály, definice, materiály, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, Žerzej, význam pojmu, názvosloví, formulace, slovník, co znamená, co to je, synonymum, heslo, pojem, termín, odborný výraz


Pojem Žerzej je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co označuje termín Žerzej? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Hledejte výraz Žerzej v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Žerzej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Žerzej ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Žerzej ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Žerzej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Žerzej na Google obrázcích

Vyhledat výraz Žerzej ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žerzej například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co je to Žerzej? resp. co se skrývá pod slovem Žerzej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žerzej, odpověď na dotaz co je to Žerzej?. Víte např. kdo to je Pohraničník? Znáte a víte kdo je David Hasselhoff? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Žerzej i v jiné části webu než je kategorie materiály. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.