Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Co to je Žerzej? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Žerzej

Žerzej je všeobecný pojem, který se používá pro označení měkké pleteniny. Tato lehká až středně těžká látka je mírně elastická, splývavá a nemačkavá. Pro žerzej je typický hladký nebo trochu členitý povrch. Běžně se rozlišuje jednoduchý nebo dvojitý žerzej (single a double jersey). Název žerzej dostala látka podle rybářských vest z hladkým povrchem, které se nosily na ostrově Jersey.
Je možné setkat se i s pojmem tkaný žerzej. Single žerzej se používá především pro lehké svrchní oblečení, spodní prádlo nebo lůžkoviny, s double žerzejem se setkáte nejvíce u svrchních šatů nebo prádla.


Co je to Žerzej? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Žerzej. Co znamená pojem Žerzej z kategorie Materiály?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Žerzej? s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Žerzej je v sekci materiály

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, heslo, wiki, význam pojmu, odborné názvosloví, co to je, přesný výraz, význam slova, definice pojmu, co je to Žerzej?, pojem, synonymum, informace, formulace, význam, názvosloví, popis


Pojem Žerzej je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Žerzej? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Jiné zdroje informací o pojmu Žerzej

Hledat videa s názvem Žerzej na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žerzej ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Žerzej ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Žerzej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Žerzej na Google.cz

Zkusit najít slovo Žerzej ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Žerzej například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Žerzej? resp. jaký je přesný význam slova Žerzej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Žerzej, odpověď na dotaz co je to Žerzej?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je Glum? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Žerzej i v jiných kategoriích (než materiály). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.