Co je to?
Odborný výraz, definice slova Tera. Co znamená slovo Tera z kategorie Různé?

Co je Tera?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Tera?

Tera- je další z předpon jednotek SI používaná pro vyjádření velkých hodnot. Tera je označováno symbolem T. 1 T = 1012 = 1 000 000 000 000.

Co je to Tera? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Tera. Co znamená slovo Tera z kategorie Různé?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Tera patří do kategorie různé

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, formulace, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, pojem, synonymum, lexikon, různé, Tera, význam, odborný výraz, slovník, informace, přesný význam, význam slova


Pojem Tera je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Tera? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tera (symbol T) je předpona soustavy SI a znamená mocninu 1012, tj. označuje bilión základních jednotek. Předpona pochází z řeckého τέρας, což znamená netvor. Např. 1 terahertz se značí 1 THz a označuje frekvenci 1 bilión hertzů tj. událostí za sekundu. Stejný význam má předpona tera- (ale obdobně i ostatní předpony násobků: mega-, giga- atd.) v případě jednotky množství informací terabyte, kdy označuje 1 bilion bytů, nikoliv tedy 1 099 511 627 776=240, což označuje předpona tebi.

Jiné informační zdroje o pojmu Tera

Zkusit najít frázi Tera ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Tera ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tera ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Tera ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Tera ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Tera ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Tera například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co je to Tera? resp. co se přesně ukrývá za slovem Tera? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tera, odpověď na dotaz co je to Tera?. Víte např. kdo to je Jennifer Lawrence? Znáte a víte kdo je Iman? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než různé). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.