Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Co je to Kolokvium? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kolokvium?

Kolokvium je slovo s více významy. Může jít o kolektivní rozhovor, shromáždění odborníků řešících společnou problematiku nebo také o zkoušku na vysoké škole. V tomto případě se jedná o ústní zkoušku, ovšem označení kolokvium je považováno za zastaralé.
Ten, kdo skládá tuto zkoušku, musí prokázat patřičné znalosti před odbornou komisí nebo zkoušejícím. Výsledkem je udělení osvědčení nebo titulu či jeho zamítnutí.


Co je to Kolokvium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kolokvium? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kolokvium je v sekci Školství

Klíčová slova: synonymum, termín, co je to Kolokvium?, slovo, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, heslo, popis, lexikon, co znamená, Kolokvium, formulace, terminologie, terminus technicus, slovník, odborný výraz, pojem


Pojem Kolokvium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kolokvium? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolokvium (latinsky colloquium) může být:

♦ Ústní zkouška na vysoké škole
♦ Shromáždění odborníků k určité otázce (problematice)
♦ Společná rozmluva, rozhovor.

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Kolokvium ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolokvium ve Wikimedia Commons

Najít výraz Kolokvium ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Kolokvium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Kolokvium na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolokvium ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolokvium například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kolokvium? resp. co to je Kolokvium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolokvium, odpověď na dotaz co je to Kolokvium?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Filozof? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Školství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.