Co je to?
Definice výrazu Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Co to je Kolokvium? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kolokvium?

Kolokvium je slovo s více významy. Může jít o kolektivní rozhovor, shromáždění odborníků řešících společnou problematiku nebo také o zkoušku na vysoké škole. V tomto případě se jedná o ústní zkoušku, ovšem označení kolokvium je považováno za zastaralé.
Ten, kdo skládá tuto zkoušku, musí prokázat patřičné znalosti před odbornou komisí nebo zkoušejícím. Výsledkem je udělení osvědčení nebo titulu či jeho zamítnutí.


Co je to Kolokvium? Význam slova, termín, Definice výrazu Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kolokvium? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Kolokvium patří do sekce Školství

Klíčová slova: co znamená, přesný výraz, definice, heslo, terminologie, co to je, význam pojmu, Školství, definice pojmu, význam slova, formulace, odborné názvosloví, informace, Kolokvium, odborný výraz, terminus technicus, slovo, termín


Pojem Kolokvium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kolokvium?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolokvium (latinsky colloquium) může být:

♦ Ústní zkouška na vysoké škole
♦ Shromáždění odborníků k určité otázce (problematice)
♦ Společná rozmluva, rozhovor.

Jiné zdroje informací o pojmu Kolokvium

Vyhledat výraz Kolokvium ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolokvium ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kolokvium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Kolokvium ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Kolokvium ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Kolokvium na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolokvium například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kolokvium? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kolokvium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolokvium, odpověď na dotaz co je to Kolokvium?. Víte např. kdo to je Yvetta Blanarovičová? Znáte a víte kdo je Artěmij Panarin? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Školství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.