Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Co je to Kolokvium? Význam slova

Co znamená termín Kolokvium? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kolokvium je slovo s více významy. Může jít o kolektivní rozhovor, shromáždění odborníků řešících společnou problematiku nebo také o zkoušku na vysoké škole. V tomto případě se jedná o ústní zkoušku, ovšem označení kolokvium je považováno za zastaralé.
Ten, kdo skládá tuto zkoušku, musí prokázat patřičné znalosti před odbornou komisí nebo zkoušejícím. Výsledkem je udělení osvědčení nebo titulu či jeho zamítnutí.


Co je to Kolokvium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kolokvium doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kolokvium se nachází v sekci Školství

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, co znamená, co je to Kolokvium?, Školství, popis, slovník, Školství, heslo, definice pojmu, význam, vysvětlení, co to je, slovo, terminus technicus, přesný význam, informace, pojem


Pojem Kolokvium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kolokvium můžete dozvědět následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kolokvium (latinsky colloquium) může být:

♦ Ústní zkouška na vysoké škole
♦ Shromáždění odborníků k určité otázce (problematice)
♦ Společná rozmluva, rozhovor.

Linky na další online zdroje

Najít termín Kolokvium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kolokvium na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kolokvium ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kolokvium ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Kolokvium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Kolokvium ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolokvium například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kolokvium? resp. jaká je definice slova Kolokvium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolokvium, odpověď na dotaz co je to Kolokvium?. Víte např. kdo to je Barack Obama? Znáte a víte kdo je Puritán? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Školství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.