Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Co je to Kolokvium? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kolokvium

Kolokvium je slovo s více významy. Může jít o kolektivní rozhovor, shromáždění odborníků řešících společnou problematiku nebo také o zkoušku na vysoké škole. V tomto případě se jedná o ústní zkoušku, ovšem označení kolokvium je považováno za zastaralé.
Ten, kdo skládá tuto zkoušku, musí prokázat patřičné znalosti před odbornou komisí nebo zkoušejícím. Výsledkem je udělení osvědčení nebo titulu či jeho zamítnutí.


Co je to Kolokvium? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kolokvium. Co znamená odborný pojem Kolokvium z kategorie Školství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kolokvium? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kolokvium se nachází v kategorii Školství

Klíčová slova: co je to Kolokvium?, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, termín, vysvětlení, formulace, Školství, synonymum, co to je, lexikon, co znamená, názvosloví, Školství, heslo, význam pojmu, wiki


Pojem Kolokvium je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kolokvium dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kolokvium (latinsky colloquium) může být:

♦ Ústní zkouška na vysoké škole
♦ Shromáždění odborníků k určité otázce (problematice)
♦ Společná rozmluva, rozhovor.

Další zdroje informací o slovu Kolokvium

Vyhledat výraz Kolokvium ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Kolokvium ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Kolokvium na Google.cz

Hledat videa s názvem Kolokvium na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kolokvium ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kolokvium ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kolokvium například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Kolokvium? resp. jaký je význam slova Kolokvium? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kolokvium, odpověď na dotaz co je to Kolokvium?. Víte např. kdo to je Thomas Hobbes? Znáte a víte kdo je Puritán? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Školství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.