Co je to?
Definice odborného termínu, slova Impedance. Co znamená pojem Impedance z kategorie Fyzika?

Co je Impedance? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Impedance?

Impedance je pojem z oblasti fyziky. Je to veličina, která týká odporu podobně jako elektrický proud, ale nepracuje se stejnoměrným, ale se střídavým proudem. Jde tedy o poměr mezi odporem součástek a fázového posuvu napětí proti proudu v čase, kdy prochází střídavý proud určité frekvence. Impedance je tedy poměr mezi proudem a napětím. Napětí a proud jsou díky střídavému proudu fázově posunuté, tzn. že vlnění jsou z vnějšího pohledu stejná, mají však různé výchozí body. Běžné označení pro impedanci je písmeno Z, jednotkou je ohm.
Pokud je impedance součástí napětí a prochází-li jí proud, vyjadřuje se její hodnota pomocí Ohmova zákona. S impedancí se pracuje například u elektrických prvků. Základními prvky jsou kapacitor, induktor a rezistor. Ty mají důležité vlastnosti pro impedanci, tedy elektrický odpor, kapacitu a indukci. Technické názvy jsou pak cívka, odpor a kondenzátor. Impedance je využívána v lékařství pro různá měření a vyšetření.


Co je to Impedance? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Impedance. Co znamená pojem Impedance z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Impedance patří do sekce fyzika

Klíčová slova: přesný význam, informace, formulace, fyzika, odborné názvosloví, co znamená, synonymum, odborný výraz, slovo, heslo, definice pojmu, co je to Impedance?, přesný výraz, vysvětlení, definice, význam pojmu, termín, názvosloví


Pojem Impedance je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Impedance? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Impedance je komplexní veličina elektrického obvodu vyjádřená reálnou rezistancí a imaginární reaktancí, bránící průchodu elektrického proudu.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impedance ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Impedance ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Impedance ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Impedance ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Impedance na Google.cz

Hledat termín Impedance ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Impedance například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Impedance? resp. jaká je definice slova Impedance? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impedance, odpověď na dotaz co je to Impedance?. Víte např. kdo to je James Taylor? Znáte a víte kdo je Zdeněk Rytíř? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Impedance i v jiné části webu než je kategorie fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.