Co je to?
Odborný výraz, definice slova Export. Co znamená pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co je Export?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Export

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.


Co je to Export? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Export. Co znamená pojem Export z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Export doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Export se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: Export, heslo, význam slova, definice, přesný výraz, ekonomie, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, názvosloví, slovník, přesný význam, terminus technicus, co to je, formulace, informace, odborný výraz, popis


Pojem Export je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Export? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.
Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Více informací o slovu Export doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Export ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Export ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Export ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Export na Google.cz

Najít pojem Export ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Export ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Export například v metavyhledávači Info.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená Export? resp. jaká je definice termínu Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Merchandiser? Znáte a víte kdo je Štětka? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Export i v jiných kategoriích (než ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.