Co je to?
Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co to je Export? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Export?

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.


Co je to Export? Význam slova, termín, Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Export? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Export je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Export, význam, heslo, Ekonomie, vysvětlení, definice, odborný výraz, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, wiki, pojem, informace, význam slova, slovník, lexikon, slovo, terminologie


Pojem Export je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Export píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.
Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Export na Google.cz

Zkusit najít výraz Export ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Export ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Export ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Export ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Export ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Export například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Export? resp. co se přesně ukrývá za slovem Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Psychiatr? Znáte a víte kdo je Poseroutka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.