Co je to?
Výraz, termín, definice slova Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co je to Export? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Export?

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.


Co je to Export? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Export s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Export patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: význam, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, co to je, ekonomie, co je to Export?, definice, slovo, synonymum, definice pojmu, ekonomie, informace, lexikon, přesný význam, vysvětlení, heslo, co znamená


Pojem Export je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Export píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.
Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Export na Youtube

Hledat termín Export ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Export ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Export ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Export ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Export ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Export například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Export? resp. co znamená Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Čůza? Znáte a víte kdo je Přizdisráč? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.