Co je to?
Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co to je Export? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Export

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.


Co je to Export? Význam slova, termín, Definice výrazu Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Export můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Export je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, slovník, co je to Export?, termín, slovo, odborný výraz, Export, terminus technicus, vysvětlení, definice, wiki, význam slova, Ekonomie, synonymum, informace, definice pojmu, lexikon, přesný výraz


Pojem Export je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Export?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.

Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Hledejte pojem Export v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Export ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Export ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Export ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Export ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Export ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Export na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Export například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Export? resp. co se skrývá pod slovem Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Sirotek? Znáte a víte kdo je Popleta? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.