Co je to?
Výraz, termín, definice slova Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Co je to Export? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Export?

Export je pojem z oblasti ekonomiky nebo informatiky. V ekonomice se jako export označují produkty a služby, které stát vyrábí a vyváží mimo své území. Export má pozitivní význam. Převyšuje - li import, roste hrubý domácí produkt. Díky rozvinutému exportu mnoho zemí bohatne.
Pojem export je používán i v informatice, kde označuje převody dat do jiného formátu s použitím různých metod nebo rozmanitého software.


Co je to Export? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Export. Co znamená odborný pojem Export z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Export můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Export je v sekci ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, názvosloví, ekonomie, definice, wiki, ekonomie, formulace, odborný výraz, termín, odborné názvosloví, slovo, popis, terminus technicus, přesný výraz, lexikon, význam, informace


Pojem Export je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Export? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Export (nebo Vývoz) je objem zboží, služeb (technologií, licencí, autorských práv), který určitý stát je schopen vyrobit a vyvézt do zahraničí.
Pro každou zemi je vývoz přínosem; je-li hodnota exportu vyšší než hodnota dovozu, rozdíl tvoří přírůstek hrubého domácího produktu. Velká část dnes bohatých zemí své jmění získala právě díky exportu svých výrobků do zahraničí (například Japonsko, USA).

Jiné zdroje informací o pojmu Export

Zkusit najít slovo Export ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Export ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Export ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Export ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Export na Youtube

Najít termín Export ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Export například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Export? resp. co přesně označuje termín Export? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Export, odpověď na dotaz co je to Export?. Víte např. kdo to je Jidáš? Znáte a víte kdo je Filcka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.