Co je to?
Odborný výraz, definice slova Čtyřstěn. Co znamená slovo Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Co je Čtyřstěn? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čtyřstěn?

Čtyřstěn se označuje také jako tetraedr. Jedná se o prostorové trojrozměrné těleso. Stěny čtyřstěnu jsou tvořeny čtyřmi obecnými trojúhelníky. Nejvyužívanější je pravidelný čtyřstěn, který tvoří čtyři stejné rovnostranné trojúhelníky. Jedná se o druh mnohostěnu.
Čtyřstěn patří mezi tzv. platónská tělesa, známá již ze starověku. Nejedná se pouze o pojem z matematiky, ale také z fyziky a chemie, kde čtyřstěn patří k základním tvarům.


Co je to Čtyřstěn? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Čtyřstěn. Co znamená slovo Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Čtyřstěn patří do kategorie matematika

Klíčová slova: definice, definice pojmu, názvosloví, synonymum, přesný význam, co je to Čtyřstěn?, formulace, pojem, heslo, přesný výraz, matematika, slovo, termín, vysvětlení, co to je, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Čtyřstěn je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Čtyřstěn dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Obecný čtyřstěn (tetraedr) je trojrozměrné těleso v prostoru, jehož stěny tvoří čtyři obecné trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn je tvořen čtyřmi stejnými rovnostrannými trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn patří mezi mnohostěny, speciálně mezi takzvaná platónská tělesa. Pravidelný čtyřstěn je také trojrozměrným případem obecnějšího útvaru - simplexu.

Hledejte pojem Čtyřstěn v následujících vyhledávačích

Hledat termín Čtyřstěn ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Čtyřstěn ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Čtyřstěn ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Čtyřstěn ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Čtyřstěn na Google.cz

Zkusit najít výraz Čtyřstěn ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřstěn například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Čtyřstěn? resp. co přesně označuje termín Čtyřstěn? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřstěn, odpověď na dotaz co je to Čtyřstěn?. Víte např. kdo to je Alice Jandová? Znáte a víte kdo je Yvonne Přenosilová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Čtyřstěn i v jiné části webu než je kategorie matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.