Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čtyřstěn. Co znamená pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Co to je Čtyřstěn? Význam slova

Co znamená termín Čtyřstěn? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Čtyřstěn se označuje také jako tetraedr. Jedná se o prostorové trojrozměrné těleso. Stěny čtyřstěnu jsou tvořeny čtyřmi obecnými trojúhelníky. Nejvyužívanější je pravidelný čtyřstěn, který tvoří čtyři stejné rovnostranné trojúhelníky. Jedná se o druh mnohostěnu.
Čtyřstěn patří mezi tzv. platónská tělesa, známá již ze starověku. Nejedná se pouze o pojem z matematiky, ale také z fyziky a chemie, kde čtyřstěn patří k základním tvarům.


Co je to Čtyřstěn? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čtyřstěn. Co znamená pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Čtyřstěn? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Čtyřstěn je v kategorii Matematika

Klíčová slova: heslo, co znamená, význam slova, Čtyřstěn, odborný výraz, slovo, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, pojem, definice, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, co je to Čtyřstěn?, přesný výraz, termín, definice pojmu


Pojem Čtyřstěn je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Čtyřstěn můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obecný čtyřstěn (tetraedr) je trojrozměrné těleso v prostoru, jehož stěny tvoří čtyři obecné trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn je tvořen čtyřmi stejnými rovnostrannými trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn patří mezi mnohostěny, speciálně mezi takzvaná platónská tělesa. Pravidelný čtyřstěn je také trojrozměrným případem obecnějšího útvaru - simplexu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Čtyřstěn ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Čtyřstěn ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Čtyřstěn na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtyřstěn ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Čtyřstěn ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Čtyřstěn ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřstěn například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Čtyřstěn? resp. co se přesně ukrývá za slovem Čtyřstěn? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřstěn, odpověď na dotaz co je to Čtyřstěn?. Víte např. kdo to je Peter Sagan? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.