Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtyřstěn. Co znamená odborný pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřstěn? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Čtyřstěn?

Čtyřstěn se označuje také jako tetraedr. Jedná se o prostorové trojrozměrné těleso. Stěny čtyřstěnu jsou tvořeny čtyřmi obecnými trojúhelníky. Nejvyužívanější je pravidelný čtyřstěn, který tvoří čtyři stejné rovnostranné trojúhelníky. Jedná se o druh mnohostěnu.
Čtyřstěn patří mezi tzv. platónská tělesa, známá již ze starověku. Nejedná se pouze o pojem z matematiky, ale také z fyziky a chemie, kde čtyřstěn patří k základním tvarům.


Co je to Čtyřstěn? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtyřstěn. Co znamená odborný pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Čtyřstěn se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, odborný výraz, přesný výraz, význam, terminus technicus, matematika, odborné názvosloví, informace, slovo, matematika, terminologie, wiki, co je to Čtyřstěn?, heslo, lexikon, co znamená, slovník


Pojem Čtyřstěn je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Čtyřstěn? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Obecný čtyřstěn (tetraedr) je trojrozměrné těleso v prostoru, jehož stěny tvoří čtyři obecné trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn je tvořen čtyřmi stejnými rovnostrannými trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn patří mezi mnohostěny, speciálně mezi takzvaná platónská tělesa. Pravidelný čtyřstěn je také trojrozměrným případem obecnějšího útvaru - simplexu.

Jiné informační zdroje o pojmu Čtyřstěn

Hledat termín Čtyřstěn ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Čtyřstěn na Youtube

Zkusit najít výraz Čtyřstěn ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Čtyřstěn ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Čtyřstěn ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Čtyřstěn na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřstěn například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Čtyřstěn? resp. co označuje slovo Čtyřstěn? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřstěn, odpověď na dotaz co je to Čtyřstěn?. Víte např. kdo to je Roman Šebrle? Znáte a víte kdo je Petr Spálený? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.