Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Čtyřstěn. Co znamená pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Co to je Čtyřstěn? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Čtyřstěn?

Čtyřstěn se označuje také jako tetraedr. Jedná se o prostorové trojrozměrné těleso. Stěny čtyřstěnu jsou tvořeny čtyřmi obecnými trojúhelníky. Nejvyužívanější je pravidelný čtyřstěn, který tvoří čtyři stejné rovnostranné trojúhelníky. Jedná se o druh mnohostěnu.
Čtyřstěn patří mezi tzv. platónská tělesa, známá již ze starověku. Nejedná se pouze o pojem z matematiky, ale také z fyziky a chemie, kde čtyřstěn patří k základním tvarům.


Co je to Čtyřstěn? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Čtyřstěn. Co znamená pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Čtyřstěn patří do sekce Matematika

Klíčová slova: co je to Čtyřstěn?, Matematika, význam slova, definice pojmu, vysvětlení, termín, co znamená, wiki, slovník, slovo, Matematika, informace, význam pojmu, definice, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, terminologie


Pojem Čtyřstěn je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Čtyřstěn?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obecný čtyřstěn (tetraedr) je trojrozměrné těleso v prostoru, jehož stěny tvoří čtyři obecné trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn je tvořen čtyřmi stejnými rovnostrannými trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn patří mezi mnohostěny, speciálně mezi takzvaná platónská tělesa. Pravidelný čtyřstěn je také trojrozměrným případem obecnějšího útvaru - simplexu.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Čtyřstěn ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Čtyřstěn ve Wikislovníku

Hledat výraz Čtyřstěn ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Čtyřstěn na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtyřstěn ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Čtyřstěn ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřstěn například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Čtyřstěn? resp. jaký je přesný význam slova Čtyřstěn? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřstěn, odpověď na dotaz co je to Čtyřstěn?. Víte např. kdo to je Brad Pitt? Znáte a víte kdo je Roman Šebrle? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.