Co je to?
Definice výrazu, termínu Čtyřstěn. Co znamená odborný pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřstěn? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Čtyřstěn?

Čtyřstěn se označuje také jako tetraedr. Jedná se o prostorové trojrozměrné těleso. Stěny čtyřstěnu jsou tvořeny čtyřmi obecnými trojúhelníky. Nejvyužívanější je pravidelný čtyřstěn, který tvoří čtyři stejné rovnostranné trojúhelníky. Jedná se o druh mnohostěnu.
Čtyřstěn patří mezi tzv. platónská tělesa, známá již ze starověku. Nejedná se pouze o pojem z matematiky, ale také z fyziky a chemie, kde čtyřstěn patří k základním tvarům.


Co je to Čtyřstěn? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Čtyřstěn. Co znamená odborný pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Čtyřstěn se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Čtyřstěn je v kategorii matematika

Klíčová slova: odborný výraz, význam, popis, wiki, lexikon, terminologie, co znamená, Čtyřstěn, synonymum, význam slova, heslo, co to je, vysvětlení, přesný výraz, definice pojmu, terminus technicus, pojem, matematika


Pojem Čtyřstěn je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Čtyřstěn? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obecný čtyřstěn (tetraedr) je trojrozměrné těleso v prostoru, jehož stěny tvoří čtyři obecné trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn je tvořen čtyřmi stejnými rovnostrannými trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn patří mezi mnohostěny, speciálně mezi takzvaná platónská tělesa. Pravidelný čtyřstěn je také trojrozměrným případem obecnějšího útvaru - simplexu.

Pro více informací o heslu Čtyřstěn zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Čtyřstěn na Youtube

Najít termín Čtyřstěn ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Čtyřstěn ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Čtyřstěn na Google.cz

Zkusit najít slovo Čtyřstěn ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Čtyřstěn ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřstěn například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Čtyřstěn? resp. jaká je definice termínu Čtyřstěn? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřstěn, odpověď na dotaz co je to Čtyřstěn?. Víte např. kdo to je Právnická osoba? Znáte a víte kdo je Daniel Nekonečný? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Čtyřstěn hledat i v jiných kategoriích (než matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.