Co je to?
Výraz, termín, definice slova Čtyřstěn. Co znamená odborný pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Co je to Čtyřstěn? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Čtyřstěn?

Čtyřstěn se označuje také jako tetraedr. Jedná se o prostorové trojrozměrné těleso. Stěny čtyřstěnu jsou tvořeny čtyřmi obecnými trojúhelníky. Nejvyužívanější je pravidelný čtyřstěn, který tvoří čtyři stejné rovnostranné trojúhelníky. Jedná se o druh mnohostěnu.
Čtyřstěn patří mezi tzv. platónská tělesa, známá již ze starověku. Nejedná se pouze o pojem z matematiky, ale také z fyziky a chemie, kde čtyřstěn patří k základním tvarům.


Co je to Čtyřstěn? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Čtyřstěn. Co znamená odborný pojem Čtyřstěn z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Čtyřstěn s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Čtyřstěn se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: definice, wiki, význam, heslo, matematika, co znamená, popis, terminus technicus, lexikon, formulace, odborný výraz, matematika, co to je, význam pojmu, vysvětlení, názvosloví, přesný význam, pojem


Pojem Čtyřstěn je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Čtyřstěn?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obecný čtyřstěn (tetraedr) je trojrozměrné těleso v prostoru, jehož stěny tvoří čtyři obecné trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn je tvořen čtyřmi stejnými rovnostrannými trojúhelníky.

Pravidelný čtyřstěn patří mezi mnohostěny, speciálně mezi takzvaná platónská tělesa. Pravidelný čtyřstěn je také trojrozměrným případem obecnějšího útvaru - simplexu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Čtyřstěn na Youtube

Hledat slovo Čtyřstěn ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Čtyřstěn ve Wikimedia Commons

Hledat termín Čtyřstěn ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Čtyřstěn ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Čtyřstěn ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Čtyřstěn například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Čtyřstěn? resp. jaký je přesný význam slova Čtyřstěn? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Čtyřstěn, odpověď na dotaz co je to Čtyřstěn?. Víte např. kdo to je Otaku? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci matematika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.