Co je to?
Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Monetární politika? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Monetární politika?

Monetární politika je jedním z ekonomických nástrojů. Je tvořena souborem zásad a opatření, jejichž cílem je prosazování plnění měnových cílů. K tomu používá monetární politik měnové nástroje.
Monetární politiku řídí centrální banka, která hlídá a aktivně ovlivňuje inflaci. V ČR je centrální bankou Česká národní banka. Hlavním cílem je stabilita domácí měny.


Co je to Monetární politika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Monetární politika) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Monetární politika patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: formulace, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, co to je, terminologie, termín, synonymum, co znamená, význam, vysvětlení, wiki, definice, Monetární politika, Ekonomie, definice pojmu, Ekonomie, lexikon


Pojem Monetární politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Monetární politika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Monetární politika je nástrojem hospodářské politiky. Monetární politiku tvoří souhrn opatření a zásad, které mají prostřednictvím měnových nástrojů prosazovat plnění měnových cílů. Monetární politika je nástroj centrální banky a jejím základním cílem je hlídání a aktivní ovlivňování míry znehodnocení peněz - inflace. V České republice plní funkci centrální banky Česká národní banka (ČNB).

Další zdroje informací o slovu Monetární politika

Vyhledat slovo Monetární politika ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Monetární politika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Monetární politika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Monetární politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Monetární politika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monetární politika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Monetární politika například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Monetární politika? resp. co znamená slovo Monetární politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monetární politika, odpověď na dotaz co je to Monetární politika?. Víte např. kdo to je Baculka? Znáte a víte kdo je Anesteziolog? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Monetární politika hledat i v jiných kategoriích (než Ekonomie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.