Co je to?
Výraz, termín, definice slova Monetární politika. Co znamená odborný pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Monetární politika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Monetární politika

Monetární politika je jedním z ekonomických nástrojů. Je tvořena souborem zásad a opatření, jejichž cílem je prosazování plnění měnových cílů. K tomu používá monetární politik měnové nástroje.
Monetární politiku řídí centrální banka, která hlídá a aktivně ovlivňuje inflaci. V ČR je centrální bankou Česká národní banka. Hlavním cílem je stabilita domácí měny.


Co je to Monetární politika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Monetární politika. Co znamená odborný pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Monetární politika? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Monetární politika patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, termín, popis, co to je, přesný význam, význam, wiki, slovník, definice, co znamená, význam slova, co je to Monetární politika?, formulace, ekonomie, informace, ekonomie, přesný výraz


Pojem Monetární politika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Monetární politika?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Monetární politika je nástrojem hospodářské politiky. Monetární politiku tvoří souhrn opatření a zásad, které mají prostřednictvím měnových nástrojů prosazovat plnění měnových cílů. Monetární politika je nástroj centrální banky a jejím základním cílem je hlídání a aktivní ovlivňování míry znehodnocení peněz - inflace. V České republice plní funkci centrální banky Česká národní banka (ČNB).

Zkuste zjistit více informací o slovu Monetární politika v následujících zdrojích

Najít slovo Monetární politika ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Monetární politika ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monetární politika ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Monetární politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Monetární politika ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Monetární politika ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Monetární politika například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Monetární politika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Monetární politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monetární politika, odpověď na dotaz co je to Monetární politika?. Víte např. kdo to je Osobní bankéř? Znáte a víte kdo je Mary Anningová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.