Co je to?
Definice výrazu Monetární politika. Co znamená odborný pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Co je Monetární politika?

Co znamená pojem, definice termínu Monetární politika?

Monetární politika je jedním z ekonomických nástrojů. Je tvořena souborem zásad a opatření, jejichž cílem je prosazování plnění měnových cílů. K tomu používá monetární politik měnové nástroje.
Monetární politiku řídí centrální banka, která hlídá a aktivně ovlivňuje inflaci. V ČR je centrální bankou Česká národní banka. Hlavním cílem je stabilita domácí měny.


Co je to Monetární politika? Význam slova, termín, Definice výrazu Monetární politika. Co znamená odborný pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Na texty zde uvedené neposkytujeme žádnou záruku. Mohou obsahovat pravopisné i faktické chyby, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Monetární politika můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Monetární politika je v sekci ekonomie

Klíčová slova: heslo, přesný význam, popis, termín, wiki, formulace, ekonomie, ekonomie, slovník, Monetární politika, definice pojmu, význam, co to je, co je to Monetární politika?, pojem, terminologie, přesný výraz, význam pojmu


Pojem Monetární politika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Monetární politika? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monetární politika je nástrojem hospodářské politiky. Monetární politiku tvoří souhrn opatření a zásad, které mají prostřednictvím měnových nástrojů prosazovat plnění měnových cílů. Monetární politika je nástroj centrální banky a jejím základním cílem je hlídání a aktivní ovlivňování míry znehodnocení peněz - inflace. V České republice plní funkci centrální banky Česká národní banka (ČNB).

Hledejte pojem Monetární politika v následujících vyhledávačích

Hledat výraz Monetární politika na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Monetární politika ve Wikislovníku

Hledat pojem Monetární politika ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Monetární politika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Monetární politika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monetární politika ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Monetární politika například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je význam slova Monetární politika? resp. co to je Monetární politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monetární politika, odpověď na dotaz co je to Monetární politika?. Víte např. kdo to je Kateřina Žbirková? Znáte a víte kdo je Leonard Bernstein? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, pokladna, monetární politika, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.