Co je to?
Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Co je to Monetární politika? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Monetární politika?

Monetární politika je jedním z ekonomických nástrojů. Je tvořena souborem zásad a opatření, jejichž cílem je prosazování plnění měnových cílů. K tomu používá monetární politik měnové nástroje.
Monetární politiku řídí centrální banka, která hlídá a aktivně ovlivňuje inflaci. V ČR je centrální bankou Česká národní banka. Hlavním cílem je stabilita domácí měny.


Co je to Monetární politika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Monetární politika. Co znamená pojem Monetární politika z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Monetární politika s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Monetární politika se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Monetární politika, popis, slovo, význam pojmu, slovník, terminologie, lexikon, pojem, wiki, terminus technicus, definice, informace, význam, odborný výraz, přesný výraz, definice pojmu, názvosloví, termín


Pojem Monetární politika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Monetární politika? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monetární politika je nástrojem hospodářské politiky. Monetární politiku tvoří souhrn opatření a zásad, které mají prostřednictvím měnových nástrojů prosazovat plnění měnových cílů. Monetární politika je nástroj centrální banky a jejím základním cílem je hlídání a aktivní ovlivňování míry znehodnocení peněz - inflace. V České republice plní funkci centrální banky Česká národní banka (ČNB).

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Monetární politika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Monetární politika na Youtube

Najít výraz Monetární politika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Monetární politika ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monetární politika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Monetární politika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Monetární politika například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Monetární politika? resp. co znamená Monetární politika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monetární politika, odpověď na dotaz co je to Monetární politika?. Víte např. kdo to je Michael Kocáb? Znáte a víte kdo je Stalker? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Ekonomie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.