Co je to?
Definice výrazu, termínu ZOH. Co znamená odborný pojem ZOH z kategorie Zkratky?

Co je to ZOH? Význam slova

Co znamená termín ZOH? Vysvětlení pojmu, definice hesla

ZOH je zkratka pro zimní olympijské hry neboli zimní olympiádu. Jde o sportovní událost velkého významu. Tento sportovní svátek se koná jednou za čtyři roky. Poprvé se ZOH odehrály v roce 1924 ve Francii ve městě Chamonix ještě pod názvem Týden zimních sportů. Od té doby se tato soutěž opakovala vždy po čtyřech rocích kromě období druhé světové války.
Do roku 1992 se ZOH a letní olympijské hry konaly ve stejném roce, poté byly posunuty o polovinu, čímž se narušil čtyřletý cyklus. V pořádání her se státy střídají.


Co je to ZOH? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu ZOH. Co znamená odborný pojem ZOH z kategorie Zkratky?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova ZOH sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz ZOH patří do sekce Zkratky

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, pojem, odborné názvosloví, synonymum, popis, Zkratky, co to je, co je to ZOH?, definice pojmu, přesný výraz, přesný význam, ZOH, názvosloví, informace, lexikon, slovo, význam pojmu


Pojem ZOH je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu ZOH?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zimní olympijské hry (též zimní olympiáda, zkráceně ZOH) jsou jedna z nejdůležitějších zimních sportovních událostí. Konají se každé čtyři roky.
Vše začalo v roce 1924 ve francouzském Chamonix, kam byli sezváni sportovci na Týden zimních sportů. Toto klání bylo zpětně roku 1925 označeno za I. zimní olympijské hry. Další hry následovaly vždy po čtyřech letech, ve stejných letech jako letní olympiáda. V letech 1940 a 1944 se ZOH měly konat v japonském Sapporu a v italské Cortině d Ampezzo, ale obě tyto akce byly zrušeny kvůli probíhající druhé světové válce. Roku 1976 měl původně pořádat hry americký Denver, jenže ten to odmítl prostřednictvím státního referenda. Pořadatelstvím her byl tedy pověřen rakouský Innsbruck, který stále ještě udržoval.

Další informační zdroje o slovu ZOH

Zkusit najít výraz ZOH ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem ZOH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ZOH ve Wikimedia Commons

Najít heslo ZOH ve vyhledávači Yandex

Najít termín ZOH ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz ZOH na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo ZOH například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo ZOH? resp. co vlastně znamená slovo ZOH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZOH, odpověď na dotaz co je to ZOH?. Víte např. kdo to je Detektiv? Znáte a víte kdo je Šiva? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu ZOH v jiné sekci než Zkratky. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.