Co je to?
Definice výrazu, termínu ZOH. Co znamená odborný pojem ZOH z kategorie Zkratky?

Co je to ZOH? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu ZOH?

ZOH je zkratka pro zimní olympijské hry neboli zimní olympiádu. Jde o sportovní událost velkého významu. Tento sportovní svátek se koná jednou za čtyři roky. Poprvé se ZOH odehrály v roce 1924 ve Francii ve městě Chamonix ještě pod názvem Týden zimních sportů. Od té doby se tato soutěž opakovala vždy po čtyřech rocích kromě období druhé světové války.
Do roku 1992 se ZOH a letní olympijské hry konaly ve stejném roce, poté byly posunuty o polovinu, čímž se narušil čtyřletý cyklus. V pořádání her se státy střídají.


Co je to ZOH? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu ZOH. Co znamená odborný pojem ZOH z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to ZOH? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem ZOH je v sekci Zkratky

Klíčová slova: slovník, pojem, vysvětlení, definice, synonymum, heslo, lexikon, co je to ZOH?, ZOH, wiki, co znamená, terminologie, definice pojmu, slovo, přesný význam, význam pojmu, Zkratky, co to je


Pojem ZOH je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ZOH? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zimní olympijské hry (též zimní olympiáda, zkráceně ZOH) jsou jedna z nejdůležitějších zimních sportovních událostí. Konají se každé čtyři roky.
Vše začalo v roce 1924 ve francouzském Chamonix, kam byli sezváni sportovci na Týden zimních sportů. Toto klání bylo zpětně roku 1925 označeno za I. zimní olympijské hry. Další hry následovaly vždy po čtyřech letech, ve stejných letech jako letní olympiáda. V letech 1940 a 1944 se ZOH měly konat v japonském Sapporu a v italské Cortině d Ampezzo, ale obě tyto akce byly zrušeny kvůli probíhající druhé světové válce. Roku 1976 měl původně pořádat hry americký Denver, jenže ten to odmítl prostřednictvím státního referenda. Pořadatelstvím her byl tedy pověřen rakouský Innsbruck, který stále ještě udržoval.

Další informační zdroje o slovu ZOH

Vyhledat pojem ZOH ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo ZOH ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ZOH ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz ZOH ve Wikizdrojích

Najít heslo ZOH ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo ZOH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo ZOH například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova ZOH? resp. co znamená výraz ZOH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZOH, odpověď na dotaz co je to ZOH?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Kateřina Brožová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.