Co je to?
Odborný výraz, definice slova ZOH. Co znamená slovo ZOH z kategorie Zkratky?

Co je ZOH? Definice pojmu

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova ZOH

ZOH je zkratka pro zimní olympijské hry neboli zimní olympiádu. Jde o sportovní událost velkého významu. Tento sportovní svátek se koná jednou za čtyři roky. Poprvé se ZOH odehrály v roce 1924 ve Francii ve městě Chamonix ještě pod názvem Týden zimních sportů. Od té doby se tato soutěž opakovala vždy po čtyřech rocích kromě období druhé světové války.
Do roku 1992 se ZOH a letní olympijské hry konaly ve stejném roce, poté byly posunuty o polovinu, čímž se narušil čtyřletý cyklus. V pořádání her se státy střídají.


Co je to ZOH? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova ZOH. Co znamená slovo ZOH z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (ZOH) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem ZOH patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: lexikon, zkratky, termín, odborné názvosloví, informace, význam slova, definice, vysvětlení, terminologie, co je to ZOH?, slovo, pojem, heslo, formulace, popis, význam pojmu, význam, zkratky


Pojem ZOH je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem ZOH? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zimní olympijské hry (též zimní olympiáda, zkráceně ZOH) jsou jedna z nejdůležitějších zimních sportovních událostí. Konají se každé čtyři roky.
Vše začalo v roce 1924 ve francouzském Chamonix, kam byli sezváni sportovci na Týden zimních sportů. Toto klání bylo zpětně roku 1925 označeno za I. zimní olympijské hry. Další hry následovaly vždy po čtyřech letech, ve stejných letech jako letní olympiáda. V letech 1940 a 1944 se ZOH měly konat v japonském Sapporu a v italské Cortině d Ampezzo, ale obě tyto akce byly zrušeny kvůli probíhající druhé světové válce. Roku 1976 měl původně pořádat hry americký Denver, jenže ten to odmítl prostřednictvím státního referenda. Pořadatelstvím her byl tedy pověřen rakouský Innsbruck, který stále ještě udržoval.

Další zdroje informací

Najít slovo ZOH ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo ZOH ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ZOH ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi ZOH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz ZOH ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem ZOH ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo ZOH například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to ZOH? resp. co se vlastně skrývá pod slovem ZOH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZOH, odpověď na dotaz co je to ZOH?. Víte např. kdo to je Robert Lewandowski? Znáte a víte kdo je Stanislav Gross? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz ZOH i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.