Co je to?
Definice výrazu ZOH. Co znamená odborný pojem ZOH z kategorie Zkratky?

Co je ZOH?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu ZOH

ZOH je zkratka pro zimní olympijské hry neboli zimní olympiádu. Jde o sportovní událost velkého významu. Tento sportovní svátek se koná jednou za čtyři roky. Poprvé se ZOH odehrály v roce 1924 ve Francii ve městě Chamonix ještě pod názvem Týden zimních sportů. Od té doby se tato soutěž opakovala vždy po čtyřech rocích kromě období druhé světové války.
Do roku 1992 se ZOH a letní olympijské hry konaly ve stejném roce, poté byly posunuty o polovinu, čímž se narušil čtyřletý cyklus. V pořádání her se státy střídají.


Co je to ZOH? Význam slova, termín, Definice výrazu ZOH. Co znamená odborný pojem ZOH z kategorie Zkratky?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo ZOH je v sekci zkratky

Klíčová slova: přesný význam, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, co to je, ZOH, formulace, wiki, informace, terminus technicus, popis, terminologie, slovník, zkratky, co je to ZOH?, definice, heslo, zkratky


Pojem ZOH je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín ZOH? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zimní olympijské hry (též zimní olympiáda, zkráceně ZOH) jsou jedna z nejdůležitějších zimních sportovních událostí. Konají se každé čtyři roky.
Vše začalo v roce 1924 ve francouzském Chamonix, kam byli sezváni sportovci na Týden zimních sportů. Toto klání bylo zpětně roku 1925 označeno za I. zimní olympijské hry. Další hry následovaly vždy po čtyřech letech, ve stejných letech jako letní olympiáda. V letech 1940 a 1944 se ZOH měly konat v japonském Sapporu a v italské Cortině d Ampezzo, ale obě tyto akce byly zrušeny kvůli probíhající druhé světové válce. Roku 1976 měl původně pořádat hry americký Denver, jenže ten to odmítl prostřednictvím státního referenda. Pořadatelstvím her byl tedy pověřen rakouský Innsbruck, který stále ještě udržoval.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo ZOH na Google.cz

Zkusit najít pojem ZOH ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem ZOH ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo ZOH na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo ZOH ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín ZOH ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo ZOH například v metavyhledávači Info.com, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je ZOH? resp. co znamená ZOH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu ZOH, odpověď na dotaz co je to ZOH?. Víte např. kdo to je Stanislav Polčák? Znáte a víte kdo je Petr Cibulka? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Akronymy, zkratková slova, zkratky, zOH, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.