Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Secese. Co znamená pojem Secese z kategorie Kultura?

Co to je Secese? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Secese?

Secese je umělecký sloh mezinárodního dosahu, který zasáhl všechny druhy umění. Uplatnil se především na přelomu 19. a 20.století a zasáhl i do běžného života. Jeho základem totiž nebylo vlastní umění, ale dekorativnost a užitečnost v běžném životě.
K hlavním znakům secese patří ornamenty, plocha a zvláštní barvy, květinové vzory a vysoce estetické kombinace různých materiálů. Hlavní myšlenkou je návrat k přírodním tvarům, tělům zvířat i lidí. Typickým představitelem secesního umění byl Alfons Mucha.


Co je to Secese? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Secese. Co znamená pojem Secese z kategorie Kultura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Secese sdílejte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Secese je v kategorii Kultura

Klíčová slova: informace, heslo, wiki, Kultura, význam, význam pojmu, co to je, definice, slovo, definice pojmu, popis, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, terminologie, pojem, synonymum, odborný výraz


Pojem Secese je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Secese? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secese (francouzsky art nouveau [a:r nuvo:], německy Jugendstil) je mezinárodní umělecký sloh z přelomu 19. a 20. století (období označovaného jako fin de siècle) a posledním stylem souhrnného umění, též Gesamtkunstwerk, jemuž se podařilo vtisknout svůj umělecký řád všem projevům a věcem moderního života. Těžiště secese neleží ve vysokém umění, v malbě a sochařství, ale i v dekoraci a užitém umění.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Secese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Secese ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Secese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Secese ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Secese ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Secese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Secese například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Secese? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Secese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Secese, odpověď na dotaz co je to Secese?. Víte např. kdo to je Makléř? Znáte a víte kdo je Recep Tayyip Erdogan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Secese i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.