Co je to?
Výraz, termín, definice slova Secese. Co znamená odborný pojem Secese z kategorie Kultura?

Co je to Secese? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Secese?

Secese je umělecký sloh mezinárodního dosahu, který zasáhl všechny druhy umění. Uplatnil se především na přelomu 19. a 20.století a zasáhl i do běžného života. Jeho základem totiž nebylo vlastní umění, ale dekorativnost a užitečnost v běžném životě.
K hlavním znakům secese patří ornamenty, plocha a zvláštní barvy, květinové vzory a vysoce estetické kombinace různých materiálů. Hlavní myšlenkou je návrat k přírodním tvarům, tělům zvířat i lidí. Typickým představitelem secesního umění byl Alfons Mucha.

Co je to Secese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Secese. Co znamená odborný pojem Secese z kategorie Kultura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Secese sdílejte se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Secese je v kategorii kultura

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, terminologie, odborné názvosloví, co znamená, heslo, slovo, kultura, Secese, význam pojmu, slovník, názvosloví, formulace, kultura, co to je, přesný výraz, synonymum


Pojem Secese je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Secese dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Secese (francouzsky art nouveau [a:r nuvo:], německy Jugendstil) je mezinárodní umělecký sloh z přelomu 19. a 20. století (období označovaného jako fin de siècle) a posledním stylem souhrnného umění, též Gesamtkunstwerk, jemuž se podařilo vtisknout svůj umělecký řád všem projevům a věcem moderního života. Těžiště secese neleží ve vysokém umění, v malbě a sochařství, ale i v dekoraci a užitém umění.

Více informací o pojmu Secese lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Secese ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Secese ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Secese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Secese na Youtube

Zkusit najít termín Secese na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Secese ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Secese například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Secese? resp. jaká je definice slova Secese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Secese, odpověď na dotaz co je to Secese?. Víte např. kdo to je Uma Thurman? Znáte a víte kdo je Josef Jungmann? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Secese hledat i v jiných kategoriích (než kultura) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.