Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Secese. Co znamená pojem Secese z kategorie Kultura?

Co to je Secese? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Secese?

Secese je umělecký sloh mezinárodního dosahu, který zasáhl všechny druhy umění. Uplatnil se především na přelomu 19. a 20.století a zasáhl i do běžného života. Jeho základem totiž nebylo vlastní umění, ale dekorativnost a užitečnost v běžném životě.
K hlavním znakům secese patří ornamenty, plocha a zvláštní barvy, květinové vzory a vysoce estetické kombinace různých materiálů. Hlavní myšlenkou je návrat k přírodním tvarům, tělům zvířat i lidí. Typickým představitelem secesního umění byl Alfons Mucha.

Co je to Secese? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Secese. Co znamená pojem Secese z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Secese? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Secese patří do sekce Kultura

Klíčová slova: heslo, názvosloví, slovník, význam pojmu, slovo, odborný výraz, lexikon, vysvětlení, informace, definice pojmu, význam slova, formulace, terminologie, pojem, co znamená, přesný výraz, přesný význam, definice


Pojem Secese je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Secese? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Secese (francouzsky art nouveau [a:r nuvo:], německy Jugendstil) je mezinárodní umělecký sloh z přelomu 19. a 20. století (období označovaného jako fin de siècle) a posledním stylem souhrnného umění, též Gesamtkunstwerk, jemuž se podařilo vtisknout svůj umělecký řád všem projevům a věcem moderního života. Těžiště secese neleží ve vysokém umění, v malbě a sochařství, ale i v dekoraci a užitém umění.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Secese ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Secese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Secese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Secese ve vyhledávači Yandex

Najít termín Secese na Google.cz

Najít heslo Secese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Secese například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Secese? resp. jaká je definice termínu Secese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Secese, odpověď na dotaz co je to Secese?. Víte např. kdo to je Rytíř? Znáte a víte kdo je Statutární Zástupce? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.