Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autofokus?

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Autofokus se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, definice, slovník, technika, co je to Autofokus?, heslo, informace, co to je, co znamená, odborné názvosloví, synonymum, terminus technicus, přesný výraz, slovo, termín, lexikon, názvosloví


Pojem Autofokus je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Autofokus dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Další informační zdroje o slovu Autofokus

Zkusit najít slovo Autofokus ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Autofokus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Autofokus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Autofokus na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autofokus ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Autofokus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Autofokus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Josef Melen? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.