Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autofokus?

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Autofokus sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autofokus patří do sekce Technika

Klíčová slova: Autofokus, definice, přesný výraz, odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, formulace, význam slova, přesný význam, co je to Autofokus?, Technika, význam, názvosloví, terminus technicus, informace, slovník, heslo, synonymum


Pojem Autofokus je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autofokus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Autofokus ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Autofokus na Google.cz

Zkusit najít heslo Autofokus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autofokus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Autofokus na Youtube

Najít heslo Autofokus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Autofokus? resp. co označuje slovo Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Linus Pauling? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Autofokus hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.