Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Autofokus?

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autofokus? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Autofokus se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, co znamená, přesný výraz, synonymum, technika, přesný význam, slovník, význam slova, definice, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, slovo, vysvětlení, lexikon, popis, pojem


Pojem Autofokus je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Autofokus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Autofokus na Google.cz

Vyhledat termín Autofokus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Autofokus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autofokus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Autofokus ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autofokus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Autofokus? resp. jaký je přesný význam slova Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Autofokus v jiné sekci než technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.