Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je Autofokus? Význam slova

Co znamená termín Autofokus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Autofokus? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Autofokus je v kategorii technika

Klíčová slova: co to je, přesný význam, slovo, technika, význam, popis, wiki, definice, informace, synonymum, slovník, vysvětlení, pojem, lexikon, termín, technika, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Autofokus je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Autofokus můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít pojem Autofokus ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Autofokus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Autofokus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Autofokus ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Autofokus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Autofokus ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Autofokus? resp. co přesně označuje termín Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Uklízečka? Znáte a víte kdo je Ester Kočičková? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Autofokus i jinde než v sekci než v technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.