Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Autofokus

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Autofokus s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Autofokus se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: Technika, heslo, informace, popis, slovník, přesný výraz, terminologie, definice pojmu, pojem, lexikon, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, názvosloví, definice, co je to Autofokus?, odborný výraz, wiki


Pojem Autofokus je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autofokus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Odkazy na jiné weby

Najít termín Autofokus ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Autofokus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Autofokus ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autofokus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Autofokus na Youtube

Zkusit najít slovo Autofokus na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Autofokus? resp. jaká je definice termínu Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Václav Havel? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Autofokus i v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.