Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Autofokus

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Autofokus? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autofokus je v kategorii Technika

Klíčová slova: termín, definice, terminus technicus, slovník, formulace, názvosloví, význam slova, Autofokus, co je to Autofokus?, wiki, odborný výraz, přesný výraz, význam, slovo, informace, terminologie, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Autofokus je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autofokus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Jiné zdroje informací o pojmu Autofokus

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autofokus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Autofokus ve Wikizdrojích

Najít termín Autofokus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Autofokus na Youtube

Hledat výraz Autofokus ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Autofokus ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Autofokus? resp. co je to Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Kojná? Znáte a víte kdo je Jarmila Kratochvílová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Autofokus hledat i v jiných kategoriích (než Technika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.