Co je to?
Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Autofokus

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Autofokus. Co znamená pojem Autofokus z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Autofokus? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autofokus je v kategorii Technika

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, popis, definice pojmu, odborné názvosloví, slovník, terminus technicus, vysvětlení, termín, slovo, definice, co je to Autofokus?, synonymum, význam pojmu, Autofokus, pojem, heslo, názvosloví


Pojem Autofokus je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autofokus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít heslo Autofokus ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Autofokus na Google.cz

Hledat pojem Autofokus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Autofokus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Autofokus ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Autofokus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Autofokus? resp. jaká je definice termínu Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Forman? Znáte a víte kdo je Jaroslav Rudiš? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.