Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Co je to Autofokus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Autofokus?

Autofokus znamená česky automatické ostření. Označuje se zkratkou AF a najdete ho ve výbavě naprosté většiny fotoaparátů. Autofokus umožňuje zaostřit objektiv na určitou zvolenou část vybraného fotografovaného obrazu. Při ručním ostření lze autofokus vypnout.
Autofokus může být aktivní nebo pasivní. U pasivních systémů nedochází k ozáření snímaných objektů, ale vše probíhá v přirozeném osvětlení. Aktivní autofokus pracuje se zářením. V digitální fotografii se aktivní autofokus nevyužívá.


Co je to Autofokus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autofokus. Co znamená odborný pojem Autofokus z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Autofokus patří do kategorie technika

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, slovník, Autofokus, význam slova, termín, pojem, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, technika, terminologie, popis, co to je, lexikon, přesný význam, wiki, slovo


Pojem Autofokus je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autofokus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Autofokus, ve zkratce AF, česky též automatické ostření, je součást výbavy většiny současných fotoaparátů, které díky ní dovedou automaticky zaostřit svůj objektiv na vybranou část fotografované scény. Chce-li fotograf zaostřovat ručně, může autofokus vypnout.

Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Autofokus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autofokus ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Autofokus na Google.cz

Vyhledat výraz Autofokus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Autofokus ve Wikizdrojích

Najít pojem Autofokus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autofokus například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Autofokus? resp. co vlastně znamená slovo Autofokus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autofokus, odpověď na dotaz co je to Autofokus?. Víte např. kdo to je Patrik Schick? Znáte a víte kdo je Eva Pilarová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.