Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ultrabook. Co znamená slovo Ultrabook z kategorie Počítače?

Co je Ultrabook? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ultrabook?

Notebook nové generace, který vyhovuje parametrům určeným společností Intel. Je lehký, váží maximálně 1,4 kg, tenký s tloušťkou do 20 mm. Má rychlý start, baterie vydrží minimálně 5 hodin, je vybavený SSD diskem, procesorem CULV od Intelu a jeho dosahovaný výkon se pohybuje mezi netbookem a klasickým notebookem. Výrobce počítačů Intel má na ultrabook registrovanou ochrannou známku.


Co je to Ultrabook? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ultrabook. Co znamená slovo Ultrabook z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Ultrabook s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Ultrabook patří do kategorie počítače

Klíčová slova: význam slova, názvosloví, lexikon, pojem, terminus technicus, počítače, přesný význam, popis, definice pojmu, přesný výraz, wiki, co to je, terminologie, co je to Ultrabook?, význam pojmu, termín, počítače, heslo


Pojem Ultrabook je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ultrabook? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultrabook je označení skupiny notebooků, plnících specifikace stanovené společností Intel. Název Ultrabook má Intel chráněný ochrannou známkou. První ultrabook byl vyroben v roce 2011.
Tato kategorie notebooků byla Intelem vytvořena jako odpověď na MacBook Air od společnosti Apple a rozšiřující se kategorii tabletů, postavenou na ARM procesorech.

Více informací o pojmu Ultrabook lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Ultrabook na Google.cz

Vyhledat termín Ultrabook ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Ultrabook ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ultrabook na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ultrabook ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Ultrabook ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrabook například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ultrabook? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ultrabook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrabook, odpověď na dotaz co je to Ultrabook?. Víte např. kdo to je Peter Sagan? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Ultrabook v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.