Co je to?
Definice výrazu, termínu Ultrabook. Co znamená odborný pojem Ultrabook z kategorie Počítače?

Co je to Ultrabook? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ultrabook

Notebook nové generace, který vyhovuje parametrům určeným společností Intel. Je lehký, váží maximálně 1,4 kg, tenký s tloušťkou do 20 mm. Má rychlý start, baterie vydrží minimálně 5 hodin, je vybavený SSD diskem, procesorem CULV od Intelu a jeho dosahovaný výkon se pohybuje mezi netbookem a klasickým notebookem. Výrobce počítačů Intel má na ultrabook registrovanou ochrannou známku.


Co je to Ultrabook? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ultrabook. Co znamená odborný pojem Ultrabook z kategorie Počítače?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Ultrabook sdílejte se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Ultrabook je v kategorii počítače

Klíčová slova: informace, přesný význam, odborné názvosloví, termín, heslo, význam pojmu, synonymum, terminus technicus, počítače, slovo, co znamená, wiki, vysvětlení, co to je, definice pojmu, formulace, co je to Ultrabook?, terminologie


Pojem Ultrabook je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Ultrabook?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultrabook je označení skupiny notebooků, plnících specifikace stanovené společností Intel. Název Ultrabook má Intel chráněný ochrannou známkou. První ultrabook byl vyroben v roce 2011.
Tato kategorie notebooků byla Intelem vytvořena jako odpověď na MacBook Air od společnosti Apple a rozšiřující se kategorii tabletů, postavenou na ARM procesorech.

Hledejte pojem Ultrabook v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ultrabook ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ultrabook ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ultrabook ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Ultrabook na Youtube

Hledat výraz Ultrabook ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Ultrabook ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrabook například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ultrabook? resp. co je to Ultrabook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrabook, odpověď na dotaz co je to Ultrabook?. Víte např. kdo to je Marcel Kolaja? Znáte a víte kdo je Vladimír Menšík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.