Co je to?
Definice výrazu, termínu Ultrabook. Co znamená odborný pojem Ultrabook z kategorie Počítače?

Co je Ultrabook?

Co znamená termín Ultrabook? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Notebook nové generace, který vyhovuje parametrům určeným společností Intel. Je lehký, váží maximálně 1,4 kg, tenký s tloušťkou do 20 mm. Má rychlý start, baterie vydrží minimálně 5 hodin, je vybavený SSD diskem, procesorem CULV od Intelu a jeho dosahovaný výkon se pohybuje mezi netbookem a klasickým notebookem. Výrobce počítačů Intel má na ultrabook registrovanou ochrannou známku.


Co je to Ultrabook? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ultrabook. Co znamená odborný pojem Ultrabook z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ultrabook? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Ultrabook je v kategorii počítače

Klíčová slova: význam slova, co to je, lexikon, termín, počítače, význam pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, odborný výraz, pojem, slovník, co je to Ultrabook?, definice pojmu, formulace, heslo, přesný výraz


Pojem Ultrabook je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ultrabook? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultrabook je označení skupiny notebooků, plnících specifikace stanovené společností Intel. Název Ultrabook má Intel chráněný ochrannou známkou. První ultrabook byl vyroben v roce 2011.
Tato kategorie notebooků byla Intelem vytvořena jako odpověď na MacBook Air od společnosti Apple a rozšiřující se kategorii tabletů, postavenou na ARM procesorech.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Ultrabook ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Ultrabook ve Wikizdrojích

Hledat výraz Ultrabook ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Ultrabook ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Ultrabook ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Ultrabook ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrabook například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co znamená Ultrabook? resp. co přesně znamená slovo Ultrabook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrabook, odpověď na dotaz co je to Ultrabook?. Víte např. kdo to je Hypochondr? Znáte a víte kdo je Bookmaker? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, laptop software, ultrabook, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.