Co je to?
Definice výrazu Ultrabook. Co znamená odborný pojem Ultrabook z kategorie Počítače?

Co to je Ultrabook? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ultrabook

Notebook nové generace, který vyhovuje parametrům určeným společností Intel. Je lehký, váží maximálně 1,4 kg, tenký s tloušťkou do 20 mm. Má rychlý start, baterie vydrží minimálně 5 hodin, je vybavený SSD diskem, procesorem CULV od Intelu a jeho dosahovaný výkon se pohybuje mezi netbookem a klasickým notebookem. Výrobce počítačů Intel má na ultrabook registrovanou ochrannou známku.


Co je to Ultrabook? Význam slova, termín, Definice výrazu Ultrabook. Co znamená odborný pojem Ultrabook z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ultrabook s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ultrabook se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: názvosloví, definice, odborné názvosloví, slovo, co je to Ultrabook?, definice pojmu, Ultrabook, co znamená, termín, přesný výraz, pojem, informace, terminus technicus, význam, formulace, Počítače, význam pojmu, synonymum


Pojem Ultrabook je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ultrabook? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ultrabook je označení skupiny notebooků, plnících specifikace stanovené společností Intel. Název Ultrabook má Intel chráněný ochrannou známkou. První ultrabook byl vyroben v roce 2011.
Tato kategorie notebooků byla Intelem vytvořena jako odpověď na MacBook Air od společnosti Apple a rozšiřující se kategorii tabletů, postavenou na ARM procesorech.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Ultrabook na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ultrabook ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Ultrabook ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Ultrabook ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Ultrabook ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ultrabook ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ultrabook například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ultrabook? resp. co to je Ultrabook? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ultrabook, odpověď na dotaz co je to Ultrabook?. Víte např. kdo to je Tunelář? Znáte a víte kdo je Dalajláma? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Ultrabook i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.