Co je to?
Definice odborného termínu, slova Divoká karta. Co znamená pojem Divoká karta z kategorie Sport?

Co je Divoká karta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Divoká karta?

Divoká karta je pojem z oblasti sportu, kde znamená účast ve sportovním utkání či soutěži i pro takového jedince, který dopředu nesplnil kvalifikaci. Tato možnost se vyskytuje ve více druzích sportů, jak individuálních, tak kolektivních.
Divokou kartu může udělit pořadatel nebo organizátor sportovní události. Je možné její využití i při olympiádách.


Co je to Divoká karta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Divoká karta. Co znamená pojem Divoká karta z kategorie Sport?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Divoká karta? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Divoká karta patří do sekce sport

Klíčová slova: přesný význam, co je to Divoká karta?, význam, vysvětlení, definice, definice pojmu, význam pojmu, Divoká karta, wiki, termín, lexikon, význam slova, co to je, názvosloví, pojem, synonymum, informace, sport


Pojem Divoká karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Divoká karta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Divoká karta ve sportovní terminologii znamená, že se účastník, jednotlivec či tým může zúčastnit konkrétní sportovní soutěže nebo její fáze, aniž by splnil předem stanovená (kvalifikační) kritéria.
Udělování divokých karet je rozšířené v mnoha individuálních i kolektivních druzích sportu, například v golfu, motorsportu, tenise (individuální) či basketbalu, házené či volejbale (kolektivní).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Divoká karta ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Divoká karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Divoká karta na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Divoká karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Divoká karta ve Wikizdrojích

Najít slovo Divoká karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Divoká karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Divoká karta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Divoká karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divoká karta, odpověď na dotaz co je to Divoká karta?. Víte např. kdo to je Blbka? Znáte a víte kdo je Jana Doleželová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.