Co je to?
Definice výrazu, termínu Divoká karta. Co znamená odborný pojem Divoká karta z kategorie Sport?

Co je to Divoká karta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Divoká karta?

Divoká karta je pojem z oblasti sportu, kde znamená účast ve sportovním utkání či soutěži i pro takového jedince, který dopředu nesplnil kvalifikaci. Tato možnost se vyskytuje ve více druzích sportů, jak individuálních, tak kolektivních.
Divokou kartu může udělit pořadatel nebo organizátor sportovní události. Je možné její využití i při olympiádách.


Co je to Divoká karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Divoká karta. Co znamená odborný pojem Divoká karta z kategorie Sport?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Divoká karta? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Divoká karta patří do sekce Sport

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, definice, přesný výraz, heslo, terminus technicus, význam slova, význam, co to je, slovo, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, definice pojmu, informace, Sport, Divoká karta, odborný výraz


Pojem Divoká karta je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Divoká karta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Divoká karta ve sportovní terminologii znamená, že se účastník, jednotlivec či tým může zúčastnit konkrétní sportovní soutěže nebo její fáze, aniž by splnil předem stanovená (kvalifikační) kritéria.
Udělování divokých karet je rozšířené v mnoha individuálních i kolektivních druzích sportu, například v golfu, motorsportu, tenise (individuální) či basketbalu, házené či volejbale (kolektivní).

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Divoká karta ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Divoká karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Divoká karta ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Divoká karta na Google.cz

Hledat termín Divoká karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Divoká karta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Divoká karta například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Divoká karta? resp. jaký je přesný význam slova Divoká karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Divoká karta, odpověď na dotaz co je to Divoká karta?. Víte např. kdo to je Zdeněk Piškula? Znáte a víte kdo je Golem? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Sport). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.