Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hoax. Co znamená slovo Hoax z kategorie Internet?

Co je Hoax?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Hoax

Jistě jste se setkali s nevyžádanými zprávami, které před něčím varují, žádají o pomoc nebo se snaží pobavit. Ještě ke všemu zpráva často vyžaduje přeposlání dalším přátelům. Taková zpráva se nazývá Hoax. Tyto e-maily často vypadají poměrně důvěryhodně a běžný uživatel jim může snadno uvěřit.
V případě, že se rozhodnete Hoax řešit, měli byste kontaktovat osobu, od níž e-mail přišel. Následně se dotyčnému pokuste vysvětlit situaci, čímž si do budoucna můžete ušetřit spoustu času a energie.


Co je to Hoax? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hoax. Co znamená slovo Hoax z kategorie Internet?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Hoax patří do kategorie internet

Klíčová slova: wiki, formulace, terminologie, význam slova, co to je, přesný význam, heslo, názvosloví, slovník, informace, co je to Hoax?, definice, lexikon, odborný výraz, Hoax, internet, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Hoax je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Hoax?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hoax ([houks], anglické slovo ze 17. století) obecně označuje podvod, mystifikaci či žertovnou klamnou zprávu. V elektronické komunikaci je hoax speciálně nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Jiné informační zdroje o pojmu Hoax

Zkusit najít heslo Hoax ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Hoax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Hoax na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Hoax ve Wikizdrojích

Najít výraz Hoax na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hoax ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoax například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Hoax? resp. co vlastně znamená slovo Hoax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoax, odpověď na dotaz co je to Hoax?. Víte např. kdo to je Fráňa Šrámek? Znáte a víte kdo je Žalobce? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie internet, wifi venku, hoax, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.