Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Co je to Hoax? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Hoax

Jistě jste se setkali s nevyžádanými zprávami, které před něčím varují, žádají o pomoc nebo se snaží pobavit. Ještě ke všemu zpráva často vyžaduje přeposlání dalším přátelům. Taková zpráva se nazývá Hoax. Tyto e-maily často vypadají poměrně důvěryhodně a běžný uživatel jim může snadno uvěřit.
V případě, že se rozhodnete Hoax řešit, měli byste kontaktovat osobu, od níž e-mail přišel. Následně se dotyčnému pokuste vysvětlit situaci, čímž si do budoucna můžete ušetřit spoustu času a energie.


Co je to Hoax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Hoax sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Hoax je v kategorii internet

Klíčová slova: internet, přesný výraz, význam pojmu, popis, heslo, slovo, terminologie, termín, význam, pojem, přesný význam, význam slova, názvosloví, informace, co je to Hoax?, wiki, terminus technicus, co to je


Pojem Hoax je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hoax? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hoax ([houks], anglické slovo ze 17. století) obecně označuje podvod, mystifikaci či žertovnou klamnou zprávu. V elektronické komunikaci je hoax speciálně nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hoax ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Hoax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Hoax ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Hoax ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Hoax na Youtube

Najít pojem Hoax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoax například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hoax? resp. co to je Hoax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoax, odpověď na dotaz co je to Hoax?. Víte např. kdo to je Vítězslav Jandák? Znáte a víte kdo je Žalobce? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.