Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Co je to Hoax? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Hoax?

Jistě jste se setkali s nevyžádanými zprávami, které před něčím varují, žádají o pomoc nebo se snaží pobavit. Ještě ke všemu zpráva často vyžaduje přeposlání dalším přátelům. Taková zpráva se nazývá Hoax. Tyto e-maily často vypadají poměrně důvěryhodně a běžný uživatel jim může snadno uvěřit.
V případě, že se rozhodnete Hoax řešit, měli byste kontaktovat osobu, od níž e-mail přišel. Následně se dotyčnému pokuste vysvětlit situaci, čímž si do budoucna můžete ušetřit spoustu času a energie.


Co je to Hoax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Hoax je v kategorii internet

Klíčová slova: wiki, termín, slovník, internet, terminologie, popis, lexikon, význam, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, slovo, co je to Hoax?, informace, přesný význam, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Hoax je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hoax? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hoax ([houks], anglické slovo ze 17. století) obecně označuje podvod, mystifikaci či žertovnou klamnou zprávu. V elektronické komunikaci je hoax speciálně nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hoax ve Wikimedia Commons

Hledat termín Hoax ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Hoax ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Hoax ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Hoax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Hoax ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoax například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Hoax? resp. jaká je definice termínu Hoax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoax, odpověď na dotaz co je to Hoax?. Víte např. kdo to je Nikola Šuhaj? Znáte a víte kdo je Žalobce? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Hoax i v jiných kategoriích (než internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.