Co je to?
Definice výrazu, termínu Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Co je to Hoax? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hoax?

Jistě jste se setkali s nevyžádanými zprávami, které před něčím varují, žádají o pomoc nebo se snaží pobavit. Ještě ke všemu zpráva často vyžaduje přeposlání dalším přátelům. Taková zpráva se nazývá Hoax. Tyto e-maily často vypadají poměrně důvěryhodně a běžný uživatel jim může snadno uvěřit.
V případě, že se rozhodnete Hoax řešit, měli byste kontaktovat osobu, od níž e-mail přišel. Následně se dotyčnému pokuste vysvětlit situaci, čímž si do budoucna můžete ušetřit spoustu času a energie.


Co je to Hoax? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Hoax sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Hoax je v kategorii internet

Klíčová slova: přesný výraz, termín, terminus technicus, slovo, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, Hoax, formulace, názvosloví, wiki, internet, odborné názvosloví, lexikon, co to je, pojem, slovník, internet


Pojem Hoax je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Hoax? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Hoax ([houks], anglické slovo ze 17. století) obecně označuje podvod, mystifikaci či žertovnou klamnou zprávu. V elektronické komunikaci je hoax speciálně nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Jiné informační zdroje o pojmu Hoax

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hoax ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Hoax ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hoax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Hoax na Youtube

Najít pojem Hoax ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Hoax ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoax například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Hoax? resp. co označuje slovo Hoax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoax, odpověď na dotaz co je to Hoax?. Víte např. kdo to je Tramp? Znáte a víte kdo je Žid? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.