Co je to?
Výraz, termín, definice slova Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Co je to Hoax? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hoax?

Jistě jste se setkali s nevyžádanými zprávami, které před něčím varují, žádají o pomoc nebo se snaží pobavit. Ještě ke všemu zpráva často vyžaduje přeposlání dalším přátelům. Taková zpráva se nazývá Hoax. Tyto e-maily často vypadají poměrně důvěryhodně a běžný uživatel jim může snadno uvěřit.
V případě, že se rozhodnete Hoax řešit, měli byste kontaktovat osobu, od níž e-mail přišel. Následně se dotyčnému pokuste vysvětlit situaci, čímž si do budoucna můžete ušetřit spoustu času a energie.


Co je to Hoax? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Hoax. Co znamená odborný pojem Hoax z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hoax můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Hoax je v sekci Internet

Klíčová slova: synonymum, co je to Hoax?, přesný výraz, definice, přesný význam, odborné názvosloví, význam pojmu, termín, definice pojmu, informace, popis, Internet, vysvětlení, význam, názvosloví, Internet, význam slova, heslo


Pojem Hoax je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Hoax dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Hoax ([houks], anglické slovo ze 17. století) obecně označuje podvod, mystifikaci či žertovnou klamnou zprávu. V elektronické komunikaci je hoax speciálně nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

Více informací o pojmu Hoax lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít výraz Hoax ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hoax ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Hoax ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hoax ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Hoax ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Hoax ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Hoax například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Hoax? resp. jaká je definice termínu Hoax? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hoax, odpověď na dotaz co je to Hoax?. Víte např. kdo to je Jára Cimrman? Znáte a víte kdo je Žalobce? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.