Co je to?
Výraz, termín, definice slova Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Co je Solenoid? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Solenoid?

Solenoid je název pro cívku podlouhlého tvaru, která má po celé délce husté kruhové závity. Typické je pro ni vnitřní rovnoměrné magnetické pole. Jde o nejjednodušší formu elektromagnetu.
Smyčkami prochází elektrický proud. Magnetické pole lze zesílit přidáním měkkého železa do středu cívky. a tak je vytvořeno magnetické pole. Pole má sílu podle materiálu jádra, počtu smyček a množství proudu.


Co je to Solenoid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Solenoid sdílejte se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Solenoid je v kategorii technika

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, popis, termín, technika, heslo, Solenoid, lexikon, wiki, co je to Solenoid?, co to je, terminologie, odborné názvosloví, slovo, co znamená, informace, význam, definice


Pojem Solenoid je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Solenoid? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solenoid je podlouhlá cívka se stejně hustými závity stejného kruhového tvaru po celé délce. Délka takové cívky obvykle převyšuje její průměr, magnetické pole uvnitř cívky se tak obvykle považuje za rovnoměrné (konstantní).

Hledejte pojem Solenoid v následujících vyhledávačích

Hledat termín Solenoid ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solenoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Solenoid ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Solenoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Solenoid ve Wikizdrojích

Hledat pojem Solenoid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Solenoid například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Solenoid? resp. co se skrývá pod slovem Solenoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solenoid, odpověď na dotaz co je to Solenoid?. Víte např. kdo to je Jiří Dědeček? Znáte a víte kdo je Josef Bláha? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Pokuste se najít termín Solenoid i v jiné kategorii než v technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?