Co je to?
Výraz, termín, definice slova Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Co je to Solenoid? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Solenoid?

Solenoid je název pro cívku podlouhlého tvaru, která má po celé délce husté kruhové závity. Typické je pro ni vnitřní rovnoměrné magnetické pole. Jde o nejjednodušší formu elektromagnetu.
Smyčkami prochází elektrický proud. Magnetické pole lze zesílit přidáním měkkého železa do středu cívky. a tak je vytvořeno magnetické pole. Pole má sílu podle materiálu jádra, počtu smyček a množství proudu.


Co je to Solenoid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Solenoid s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Solenoid se nachází v sekci technika

Klíčová slova: terminus technicus, co je to Solenoid?, informace, význam, popis, terminologie, význam pojmu, slovník, wiki, slovo, definice, co znamená, Solenoid, synonymum, odborný výraz, lexikon, přesný výraz, technika


Pojem Solenoid je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Solenoid?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Solenoid je podlouhlá cívka se stejně hustými závity stejného kruhového tvaru po celé délce. Délka takové cívky obvykle převyšuje její průměr, magnetické pole uvnitř cívky se tak obvykle považuje za rovnoměrné (konstantní).

Další zdroje informací o slovu Solenoid

Zkusit najít termín Solenoid ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Solenoid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Solenoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solenoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Solenoid ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Solenoid na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Solenoid například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Solenoid? resp. jaká je definice termínu Solenoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solenoid, odpověď na dotaz co je to Solenoid?. Víte např. kdo to je Frajírek? Znáte a víte kdo je Susan Sarandon? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?