Co je to?
Definice výrazu Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Co to je Solenoid? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Solenoid?

Solenoid je název pro cívku podlouhlého tvaru, která má po celé délce husté kruhové závity. Typické je pro ni vnitřní rovnoměrné magnetické pole. Jde o nejjednodušší formu elektromagnetu.
Smyčkami prochází elektrický proud. Magnetické pole lze zesílit přidáním měkkého železa do středu cívky. a tak je vytvořeno magnetické pole. Pole má sílu podle materiálu jádra, počtu smyček a množství proudu.


Co je to Solenoid? Význam slova, termín, Definice výrazu Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Solenoid můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Solenoid je v sekci Technika

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, heslo, termín, definice, názvosloví, informace, popis, co to je, odborný výraz, přesný výraz, pojem, význam, lexikon, formulace, Technika, odborné názvosloví


Pojem Solenoid je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Solenoid? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Solenoid je podlouhlá cívka se stejně hustými závity stejného kruhového tvaru po celé délce. Délka takové cívky obvykle převyšuje její průměr, magnetické pole uvnitř cívky se tak obvykle považuje za rovnoměrné (konstantní).

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem Solenoid ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Solenoid na Google.cz

Vyhledat slovo Solenoid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Solenoid ve vyhledávači Qwant

Najít termín Solenoid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Solenoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Solenoid například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Solenoid? resp. co přesně znamená slovo Solenoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solenoid, odpověď na dotaz co je to Solenoid?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Mystik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?