Co je to?
Odborný výraz, definice slova Solenoid. Co znamená slovo Solenoid z kategorie Technika?

Co je Solenoid?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Solenoid?

Solenoid je název pro cívku podlouhlého tvaru, která má po celé délce husté kruhové závity. Typické je pro ni vnitřní rovnoměrné magnetické pole. Jde o nejjednodušší formu elektromagnetu.
Smyčkami prochází elektrický proud. Magnetické pole lze zesílit přidáním měkkého železa do středu cívky. a tak je vytvořeno magnetické pole. Pole má sílu podle materiálu jádra, počtu smyček a množství proudu.


Co je to Solenoid? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Solenoid. Co znamená slovo Solenoid z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Solenoid patří do kategorie technika

Klíčová slova: slovník, wiki, odborné názvosloví, popis, co to je, odborný výraz, Solenoid, terminologie, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, definice, význam slova, lexikon, co znamená, terminus technicus, co je to Solenoid?, slovo


Pojem Solenoid je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Solenoid?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solenoid je podlouhlá cívka se stejně hustými závity stejného kruhového tvaru po celé délce. Délka takové cívky obvykle převyšuje její průměr, magnetické pole uvnitř cívky se tak obvykle považuje za rovnoměrné (konstantní).

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solenoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Solenoid ve Wikislovníku

Hledat pojem Solenoid ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Solenoid ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solenoid ve Wikimedia Commons

Najít pojem Solenoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Solenoid například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teďka již bezesporu víte co znamená Solenoid? resp. jaký je význam pojmu Solenoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solenoid, odpověď na dotaz co je to Solenoid?. Víte např. kdo to je Vladimír Menšík? Znáte a víte kdo je Petr Suchoň? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, router, solenoid, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?