Co je to?
Výraz, termín, definice slova Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Co je to Solenoid? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Solenoid?

Solenoid je název pro cívku podlouhlého tvaru, která má po celé délce husté kruhové závity. Typické je pro ni vnitřní rovnoměrné magnetické pole. Jde o nejjednodušší formu elektromagnetu.
Smyčkami prochází elektrický proud. Magnetické pole lze zesílit přidáním měkkého železa do středu cívky. a tak je vytvořeno magnetické pole. Pole má sílu podle materiálu jádra, počtu smyček a množství proudu.


Co je to Solenoid? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Solenoid je v kategorii technika

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, pojem, co to je, heslo, slovo, wiki, formulace, odborné názvosloví, význam, informace, odborný výraz, technika, co je to Solenoid?, termín, Solenoid, terminus technicus, popis


Pojem Solenoid je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Solenoid dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Solenoid je podlouhlá cívka se stejně hustými závity stejného kruhového tvaru po celé délce. Délka takové cívky obvykle převyšuje její průměr, magnetické pole uvnitř cívky se tak obvykle považuje za rovnoměrné (konstantní).

Další informační zdroje o slovu Solenoid

Zkusit najít heslo Solenoid ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Solenoid ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Solenoid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Solenoid ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solenoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Solenoid ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Solenoid například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Solenoid? resp. co se přesně ukrývá za slovem Solenoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solenoid, odpověď na dotaz co je to Solenoid?. Víte např. kdo to je Tonda Blaník? Znáte a víte kdo je Jana Černochová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?