Co je to?
Definice výrazu Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Co to je Solenoid? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Solenoid?

Solenoid je název pro cívku podlouhlého tvaru, která má po celé délce husté kruhové závity. Typické je pro ni vnitřní rovnoměrné magnetické pole. Jde o nejjednodušší formu elektromagnetu.
Smyčkami prochází elektrický proud. Magnetické pole lze zesílit přidáním měkkého železa do středu cívky. a tak je vytvořeno magnetické pole. Pole má sílu podle materiálu jádra, počtu smyček a množství proudu.


Co je to Solenoid? Význam slova, termín, Definice výrazu Solenoid. Co znamená odborný pojem Solenoid z kategorie Technika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Solenoid? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Solenoid se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: Solenoid, odborné názvosloví, heslo, termín, význam slova, wiki, co znamená, názvosloví, odborný výraz, slovo, synonymum, slovník, význam pojmu, terminus technicus, Technika, význam, lexikon, formulace


Pojem Solenoid je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Solenoid? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Solenoid je podlouhlá cívka se stejně hustými závity stejného kruhového tvaru po celé délce. Délka takové cívky obvykle převyšuje její průměr, magnetické pole uvnitř cívky se tak obvykle považuje za rovnoměrné (konstantní).

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Solenoid ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Solenoid na Youtube

Vyhledat výraz Solenoid ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Solenoid ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Solenoid ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Solenoid ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Solenoid například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Solenoid? resp. co znamená Solenoid? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Solenoid, odpověď na dotaz co je to Solenoid?. Víte např. kdo to je Jolana Voldánová? Znáte a víte kdo je Chlípník? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?