Co je to?
Definice výrazu, termínu Cyklón. Co znamená odborný pojem Cyklón z kategorie Věda?

Co je Cyklón? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cyklón?

Cyklón neboli tropická cyklóna je meteorologický jev v podobě obrovského víru oblačnosti a bouřkových mraků s "okem" uprostřed. Tyto víry - rozsáhlé tlakové níže - vznikají v oblastech okolo rovníku. V různých oblastech mají různé názvy (hurikán, tajfun). Cyklón se projevuje jako prudká bouře doprovázená výraznými srážkami a silným větrem.


Co je to Cyklón? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cyklón. Co znamená odborný pojem Cyklón z kategorie Věda?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cyklón s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Cyklón je v kategorii věda

Klíčová slova: věda, definice pojmu, Cyklón, co to je, heslo, definice, lexikon, slovník, formulace, názvosloví, popis, přesný význam, věda, vysvětlení, synonymum, přesný výraz, pojem, co znamená


Pojem Cyklón je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Cyklón?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tropická cyklóna je atmosférický útvar charakteru cyklóny (tlakové níže) v podobě obrovského víru s charakteristickým okem ve středu. Jedná se o rozsáhlý rotující bouřkový systém s velmi nízkým tlakem. Velikost se pohybuje od 100 do 2000 km v průměru a rychlost větru může dosáhnout i 300 km/h. Tropické cyklóny vznikají v tropických oblastech, nikoliv však přímo v oblasti rovníku (důvod viz kapitola Fyzikální struktura). Hlavním motorem tropických cyklón je moře prohřáté do určité hloubky a nad určitou teplotu. Proto také dostane-li se cyklóna nad pevninu, výrazně oslabí nebo zcela zanikne. V různých oblastech světa se tropická cyklóna označuje místními názvy: cyklón v Indii a v Austrálii, hurikán v Atlantském oceánu, tajfun v jihovýchodní Asii, apod.

Tropický cyklón Catarína

Tropický cyklón Catarína fotografovaná z Mezinárodní vesmírné stanice v roce 2004. Autor: janeb13, zdroj: Pixabay
Tropický cyklón Catarína fotografovaná z Mezinárodní vesmírné stanice v roce 2004. Autor: janeb13, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Cyklón v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Cyklón na Google.cz

Vyhledat termín Cyklón ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Cyklón ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Cyklón ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cyklón ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Cyklón ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cyklón například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cyklón? resp. co se skrývá pod slovem Cyklón? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cyklón, odpověď na dotaz co je to Cyklón?. Víte např. kdo to je Žokej? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Cyklón i v jiné části webu než je kategorie věda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.