Co je to?
Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co je Almanach?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Almanach

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Almanach je v sekci literatura

Klíčová slova: lexikon, literatura, Almanach, názvosloví, terminologie, synonymum, co je to Almanach?, popis, informace, význam pojmu, vysvětlení, odborný výraz, formulace, slovník, termín, literatura, přesný význam, co znamená


Pojem Almanach je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Almanach dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Almanach ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Almanach ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Almanach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Almanach na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Almanach na Youtube

Najít termín Almanach ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaká je definice slova Almanach? resp. co se přesně ukrývá za slovem Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Vojtěch Záveský? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Psaní knihy, almanach, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.