Co je to?
Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co to je Almanach? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Almanach

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Almanach patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: odborné názvosloví, Almanach, přesný výraz, termín, co je to Almanach?, odborný výraz, definice pojmu, co to je, přesný význam, definice, lexikon, informace, co znamená, význam slova, význam pojmu, heslo, vysvětlení, slovník


Pojem Almanach je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Almanach?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Almanach na Google.cz

Zkusit najít slovo Almanach ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Almanach ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Almanach na Youtube

Vyhledat pojem Almanach ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Almanach ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Almanach? resp. co znamená Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Pediatr? Znáte a víte kdo je Hermafrodit? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.