Co je to?
Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co to je Almanach? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Almanach

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Almanach se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: termín, přesný význam, vysvětlení, Literatura, význam pojmu, terminologie, terminus technicus, formulace, co to je, názvosloví, význam, Almanach, co je to Almanach?, wiki, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, slovník


Pojem Almanach je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Almanach dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Almanach ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Almanach ve Wikizdrojích

Najít termín Almanach ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Almanach ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Almanach ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Almanach ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Almanach? resp. co vlastně znamená slovo Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Arabista? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.