Co je to?
Výraz, termín, definice slova Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co je to Almanach? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Almanach?

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Almanach můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Almanach je v sekci literatura

Klíčová slova: synonymum, co to je, co znamená, heslo, význam, literatura, formulace, literatura, vysvětlení, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, definice, pojem, terminus technicus, definice pojmu


Pojem Almanach je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Almanach?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Almanach na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Almanach ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Almanach ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Almanach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Almanach na Google.cz

Hledat výraz Almanach ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte co je to Almanach? resp. jaká je definice termínu Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Pavel Novotný? Znáte a víte kdo je Daniel Farnbauer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Almanach v jiné sekci než literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.