Co je to?
Výraz, termín, definice slova Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co je to Almanach? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Almanach?

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Almanach sdílet s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Almanach patří do sekce literatura

Klíčová slova: co znamená, wiki, definice, pojem, slovo, definice pojmu, lexikon, synonymum, slovník, odborné názvosloví, termín, odborný výraz, literatura, terminus technicus, význam, informace, názvosloví, heslo


Pojem Almanach je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Almanach? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Více informací o slovu Almanach doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Almanach ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Almanach ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Almanach ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Almanach ve Wikislovníku

Hledat pojem Almanach ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Almanach ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Almanach? resp. co je to Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Obr? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je literatura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.