Co je to?
Definice odborného termínu, slova Almanach. Co znamená pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co je Almanach? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Almanach

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Almanach. Co znamená pojem Almanach z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Almanach sdílet s ostatními na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Almanach patří do sekce literatura

Klíčová slova: přesný výraz, termín, slovník, co to je, Almanach, lexikon, vysvětlení, formulace, wiki, literatura, pojem, odborné názvosloví, informace, heslo, terminus technicus, slovo, význam pojmu, literatura


Pojem Almanach je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Almanach?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Almanach na Google.cz

Vyhledat termín Almanach ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Almanach ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Almanach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Almanach ve Wikislovníku

Najít slovo Almanach ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Almanach? resp. co vlastně znamená slovo Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Individualista? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Almanach hledat i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.