Co je to?
Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Co to je Almanach? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Almanach

Almanachy se řadí mezi neperiodicky vycházející publikace, které v sobě tematicky sdružují příbuzné stati, jež jsou spojené v jeden knižní celek se souborným názvem. Samotné slovo almanach se používá v literatuře a geografii. Můžeme se setkat i s pojmenováním sborník.
Od osmnáctého století se vydávaly různé almanachy, přičemž převažují literární, politické a informativní. Jako příklad slavných almanachů lze uvést Lada Nióla, Ruch, Máj či Almanach na rok 1914.


Co je to Almanach? Význam slova, termín, Definice výrazu Almanach. Co znamená odborný pojem Almanach z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Almanach doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Almanach se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: co znamená, pojem, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, slovník, přesný výraz, co to je, přesný význam, terminologie, vysvětlení, synonymum, wiki, definice, terminus technicus, popis, Almanach, co je to Almanach?


Pojem Almanach je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Almanach?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Almanach (též sborník) je neperiodická publikace obsahující samostatné, většinou tematicky příbuzné stati, spojené v jeden knižní celek se společným názvem. Někdy bývá zaměňován s ročenkou nebo antologií. Slovo almanach se používá v geografii nebo literatuře.

Zkuste zjistit více informací o slovu Almanach v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Almanach ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Almanach ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Almanach ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Almanach ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Almanach ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Almanach ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Almanach například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Almanach? resp. co označuje slovo Almanach? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Almanach, odpověď na dotaz co je to Almanach?. Víte např. kdo to je Michael Kocáb? Znáte a víte kdo je Donald Trump? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Almanach hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.