Co je to?
Definice odborného termínu, slova Miso pasta. Co znamená pojem Miso pasta z kategorie Jídlo?

Co je to Miso pasta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Miso pasta?

Miso pasta je pasta používaná k dochucení polévek, jídel z luštěnin, pomazánek, omáček, tradičních asijských jídel a podobně. Pochází z Japonska a získává se fermentací ze sójových bobů, rýže nebo mouky – ječné či pšeničné. Může mít různou barvu, např. žlutou, bílou nebo červenou i černou. Jednotlivé druhy se liší i délkou zrání a fermentací a mají různí názvy – Mugi, Chiro, Hatcho a další.
Miso pasta se přidává do jídla až na konci tepelné úpravy. Pasta se rozpouští ve vodě nebo vývaru. Při uchování na chladném místě vydrží i otevřená dlouhou dobu.


Co je to Miso pasta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Miso pasta. Co znamená pojem Miso pasta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Miso pasta? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Miso pasta je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: definice, pojem, wiki, význam pojmu, termín, význam, Miso pasta, názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, přesný výraz, lexikon, synonymum, informace, heslo, co je to Miso pasta?, Jídlo


Pojem Miso pasta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Miso pasta? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Miso (japonsky: 味噌) je pasta ze sóji, používaná v japonské kuchyni jako ochucovadlo. Sójové boby se uvaří, smíchají s mořskou solí, naočkují se kulturou houby kódži (麹, kropidlovec rýžový, lat. Rhizopus oryzae) a nechají se několik měsíců až let pomalu kvasit. Existuje řada regionálních obměn základního receptu, podle kterých se může k sóji také přidat rýže, ječmen, ságo, azuki, chilli paprička nebo konopné semínko. V závislosti na použitých surovinách a délce fermentace se barva misa pohybuje na škále od smetanově bílé přes žlutou a červenou až po tmavě hnědou, liší se také chuť od nasládlé až po výrazně pikantní umami.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Miso pasta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Miso pasta na Google.cz

Hledat výraz Miso pasta ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Miso pasta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Miso pasta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Miso pasta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Miso pasta například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Miso pasta? resp. jaká je definice termínu Miso pasta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Miso pasta, odpověď na dotaz co je to Miso pasta?. Víte např. kdo to je Skaut? Znáte a víte kdo je Paša? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Miso pasta v jiné sekci než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.