Co je to?
Definice odborného termínu, slova Miso pasta. Co znamená pojem Miso pasta z kategorie Jídlo?

Co je to Miso pasta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Miso pasta?

Miso pasta je pasta používaná k dochucení polévek, jídel z luštěnin, pomazánek, omáček, tradičních asijských jídel a podobně. Pochází z Japonska a získává se fermentací ze sójových bobů, rýže nebo mouky – ječné či pšeničné. Může mít různou barvu, např. žlutou, bílou nebo červenou i černou. Jednotlivé druhy se liší i délkou zrání a fermentací a mají různí názvy – Mugi, Chiro, Hatcho a další.
Miso pasta se přidává do jídla až na konci tepelné úpravy. Pasta se rozpouští ve vodě nebo vývaru. Při uchování na chladném místě vydrží i otevřená dlouhou dobu.


Co je to Miso pasta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Miso pasta. Co znamená pojem Miso pasta z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Miso pasta se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, slovník, definice, informace, vysvětlení, co to je, přesný výraz, Miso pasta, lexikon, význam slova, odborný výraz, co je to Miso pasta?, heslo, popis, Jídlo, názvosloví, co znamená


Pojem Miso pasta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Miso pasta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Miso (japonsky: 味噌) je pasta ze sóji, používaná v japonské kuchyni jako ochucovadlo. Sójové boby se uvaří, smíchají s mořskou solí, naočkují se kulturou houby kódži (麹, kropidlovec rýžový, lat. Rhizopus oryzae) a nechají se několik měsíců až let pomalu kvasit. Existuje řada regionálních obměn základního receptu, podle kterých se může k sóji také přidat rýže, ječmen, ságo, azuki, chilli paprička nebo konopné semínko. V závislosti na použitých surovinách a délce fermentace se barva misa pohybuje na škále od smetanově bílé přes žlutou a červenou až po tmavě hnědou, liší se také chuť od nasládlé až po výrazně pikantní umami.

Jiné informační zdroje o pojmu Miso pasta

Vyhledat pojem Miso pasta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Miso pasta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Miso pasta ve Wikislovníku

Hledat heslo Miso pasta na Google.cz

Hledat videa s názvem Miso pasta na Youtube

Vyhledat heslo Miso pasta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Miso pasta například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Miso pasta? resp. co znamená výraz Miso pasta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Miso pasta, odpověď na dotaz co je to Miso pasta?. Víte např. kdo to je Lech? Znáte a víte kdo je Petr Kostka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.