Co je to?
Definice odborného termínu, slova Miso pasta. Co znamená pojem Miso pasta z kategorie Jídlo?

Co je Miso pasta? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Miso pasta?

Miso pasta je pasta používaná k dochucení polévek, jídel z luštěnin, pomazánek, omáček, tradičních asijských jídel a podobně. Pochází z Japonska a získává se fermentací ze sójových bobů, rýže nebo mouky – ječné či pšeničné. Může mít různou barvu, např. žlutou, bílou nebo červenou i černou. Jednotlivé druhy se liší i délkou zrání a fermentací a mají různí názvy – Mugi, Chiro, Hatcho a další.
Miso pasta se přidává do jídla až na konci tepelné úpravy. Pasta se rozpouští ve vodě nebo vývaru. Při uchování na chladném místě vydrží i otevřená dlouhou dobu.


Co je to Miso pasta? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Miso pasta. Co znamená pojem Miso pasta z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Miso pasta? Pak se o ní podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Miso pasta patří do sekce jídlo

Klíčová slova: co znamená, termín, popis, terminus technicus, odborný výraz, pojem, slovník, informace, co je to Miso pasta?, slovo, lexikon, jídlo, vysvětlení, odborné názvosloví, synonymum, heslo, Miso pasta, jídlo


Pojem Miso pasta je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Miso pasta? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Miso (japonsky: 味噌) je pasta ze sóji, používaná v japonské kuchyni jako ochucovadlo. Sójové boby se uvaří, smíchají s mořskou solí, naočkují se kulturou houby kódži (麹, kropidlovec rýžový, lat. Rhizopus oryzae) a nechají se několik měsíců až let pomalu kvasit. Existuje řada regionálních obměn základního receptu, podle kterých se může k sóji také přidat rýže, ječmen, ságo, azuki, chilli paprička nebo konopné semínko. V závislosti na použitých surovinách a délce fermentace se barva misa pohybuje na škále od smetanově bílé přes žlutou a červenou až po tmavě hnědou, liší se také chuť od nasládlé až po výrazně pikantní umami.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Miso pasta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Miso pasta na Google.cz

Hledat videa s názvem Miso pasta na Youtube

Hledat slovo Miso pasta ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Miso pasta ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Miso pasta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Miso pasta například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Miso pasta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Miso pasta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Miso pasta, odpověď na dotaz co je to Miso pasta?. Víte např. kdo to je Tichý společník? Znáte a víte kdo je Matěj Vydra? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.