Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Částice. Co znamená pojem Částice z kategorie Český jazyk?

Co to je Částice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Částice?

1. Označení slovního druhu v češtině. Jedná se o neohebný slovní druh, latinsky označovaný jako partikule.
2. Elementární částice - elektrony, protony a neutrony jakožto částice, z nichž se skládá atom.


Co je to Částice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Částice. Co znamená pojem Částice z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Částice? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Částice je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: informace, slovník, odborný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, pojem, co je to Částice?, význam slova, význam, formulace, termín, Částice, přesný výraz, definice, definice pojmu, terminologie, synonymum, názvosloví


Pojem Částice je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Částice píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Částice (partikule) je neohebný slovní druh, který signalizuje vztah mluvčího k výpovědi, vyjadřuje modalitu věty nebo zvýrazňuje větný člen. Zpravidla uvozuje větu, to znamená, že stojí na jejím začátku, ale může stát i uvnitř věty. Některé částice mají platnost věty, např. Ano. Nikoli. Zajisté. V češtině jsou částice relativně málo početné.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat pojem Částice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Částice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Částice na Youtube

Zkusit najít termín Částice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Částice ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Částice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Částice například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Částice? resp. co znamená slovo Částice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Částice, odpověď na dotaz co je to Částice?. Víte např. kdo to je Vojtěch Pikal? Znáte a víte kdo je Udavač? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?