Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Částice. Co znamená pojem Částice z kategorie Český jazyk?

Co to je Částice? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Částice?

1. Označení slovního druhu v češtině. Jedná se o neohebný slovní druh, latinsky označovaný jako partikule.
2. Elementární částice - elektrony, protony a neutrony jakožto částice, z nichž se skládá atom.


Co je to Částice? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Částice. Co znamená pojem Částice z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Částice můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Částice je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, Český jazyk, wiki, pojem, formulace, popis, přesný výraz, informace, lexikon, odborný výraz, vysvětlení, synonymum, slovo, heslo, definice pojmu, slovník, co je to Částice?


Pojem Částice je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Částice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Částice (partikule) je neohebný slovní druh, který signalizuje vztah mluvčího k výpovědi, vyjadřuje modalitu věty nebo zvýrazňuje větný člen. Zpravidla uvozuje větu, to znamená, že stojí na jejím začátku, ale může stát i uvnitř věty. Některé částice mají platnost věty, např. Ano. Nikoli. Zajisté. V češtině jsou částice relativně málo početné.

Další zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Částice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Částice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Částice ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Částice ve Wikislovníku

Najít slovo Částice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Částice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Částice například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Částice? resp. jaká je definice slova Částice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Částice, odpověď na dotaz co je to Částice?. Víte např. kdo to je Ridley Scott? Znáte a víte kdo je Jan Nepomucký? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?