Co je to?
Definice odborného termínu, slova Částice. Co znamená pojem Částice z kategorie Český jazyk?

Co je Částice?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Částice?

1. Označení slovního druhu v češtině. Jedná se o neohebný slovní druh, latinsky označovaný jako partikule.
2. Elementární částice - elektrony, protony a neutrony jakožto částice, z nichž se skládá atom.


Co je to Částice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Částice. Co znamená pojem Částice z kategorie Český jazyk?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Částice? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Částice patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, lexikon, Český jazyk, definice pojmu, význam, co to je, synonymum, slovník, termín, co znamená, heslo, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, význam pojmu, odborný výraz, terminologie, vysvětlení


Pojem Částice je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Částice? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Částice (partikule) je neohebný slovní druh, který signalizuje vztah mluvčího k výpovědi, vyjadřuje modalitu věty nebo zvýrazňuje větný člen. Zpravidla uvozuje větu, to znamená, že stojí na jejím začátku, ale může stát i uvnitř věty. Některé částice mají platnost věty, např. Ano. Nikoli. Zajisté. V češtině jsou částice relativně málo početné.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Částice na Youtube

Hledat pojem Částice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Částice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Částice ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Částice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Částice ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Částice například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Částice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Částice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Částice, odpověď na dotaz co je to Částice?. Víte např. kdo to je Vratislav Vyskočil? Znáte a víte kdo je Preceptor? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?