Co je to?
Definice odborného termínu, slova Luxace. Co znamená pojem Luxace z kategorie Lékařství?

Co je to Luxace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Luxace?

Luxace je pojmenování pro zranění kloubu, při kterém se od sebe zcela oddálí kloubní plochy kostí. Toto zranění bývá následkem úrazu. Takové vykloubení nastane vždy u kosti, která je vnější. Pokud ke kontakt mezi oběma plochami kloubu alespoň zčásti zachován, označuje se tento stav jako subluxace. Pokud je toto vykloubení vrozené, jde o vrozenou luxaci.
Příznaky jsou silná bolest a otok, odpor v kloubu a prázdná kloubní jamka. Diagnóza se stanovuje pomocí rentgenu.


Co je to Luxace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Luxace. Co znamená pojem Luxace z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Luxace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Luxace je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, přesný význam, lexikon, co znamená, přesný výraz, definice, heslo, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, formulace, odborný výraz, terminologie, Luxace, slovník, terminus technicus, význam


Pojem Luxace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Luxace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vykloubení (luxace) je kloubní zranění, způsobené vychýlením kloubní hlavice z kloubního pouzdra popř. z kloubní jamky.
Tento úraz se projevuje zarudnutím příslušného místa a velikou bolestí, která se ve většině případů neobejde bez místní anestézie (umrtvení, např. mezokainem), nebo podáním utišujících léků. Postupně může dojít až k horečce a dalším komplikacím.
Vykloubení se obvykle řeší repozicí, tedy lékařským výkonem, při němž se hlavice kosti vrátí zpět na příslušné místo.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Luxace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Luxace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Luxace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Luxace ve Wikislovníku

Hledat výraz Luxace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Luxace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxace například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Luxace? resp. co je to Luxace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxace, odpověď na dotaz co je to Luxace?. Víte např. kdo to je Vtipálek? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.