Co je to?
Odborný výraz, definice slova Luxace. Co znamená slovo Luxace z kategorie Lékařství?

Co je Luxace? Definice pojmu

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Luxace?

Luxace je pojmenování pro zranění kloubu, při kterém se od sebe zcela oddálí kloubní plochy kostí. Toto zranění bývá následkem úrazu. Takové vykloubení nastane vždy u kosti, která je vnější. Pokud ke kontakt mezi oběma plochami kloubu alespoň zčásti zachován, označuje se tento stav jako subluxace. Pokud je toto vykloubení vrozené, jde o vrozenou luxaci.
Příznaky jsou silná bolest a otok, odpor v kloubu a prázdná kloubní jamka. Diagnóza se stanovuje pomocí rentgenu.


Co je to Luxace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Luxace. Co znamená slovo Luxace z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s jinými lidmi na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Luxace patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: wiki, informace, přesný výraz, heslo, co znamená, definice pojmu, terminus technicus, synonymum, význam, odborné názvosloví, odborný výraz, popis, význam slova, vysvětlení, terminologie, slovo, přesný význam, Luxace


Pojem Luxace je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Luxace?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Vykloubení (luxace) je kloubní zranění, způsobené vychýlením kloubní hlavice z kloubního pouzdra popř. z kloubní jamky.
Tento úraz se projevuje zarudnutím příslušného místa a velikou bolestí, která se ve většině případů neobejde bez místní anestézie (umrtvení, např. mezokainem), nebo podáním utišujících léků. Postupně může dojít až k horečce a dalším komplikacím.
Vykloubení se obvykle řeší repozicí, tedy lékařským výkonem, při němž se hlavice kosti vrátí zpět na příslušné místo.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Luxace na Google.cz

Najít termín Luxace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Luxace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Luxace na Youtube

Hledat termín Luxace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Luxace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Luxace například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Luxace? resp. jaký je význam pojmu Luxace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Luxace, odpověď na dotaz co je to Luxace?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Patrik Nacher? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.