Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mikrobiologie. Co znamená odborný pojem Mikrobiologie z kategorie Věda?

Co je Mikrobiologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Mikrobiologie

Mikrobiologie je pojem pocházející z řeckých slov studium života a malé. Jedná se tedy o druh vědy, který studuje mikroorganizmy, viditelné pouze pod mikroskopem. Nejčastěji zkoumanými objekty mikrobiologie jsou viry a bakterie, především ty, které způsobují infekční choroby živých organizmů a rostlin.
Zkoumány jsou i další funkce bakterií a virů. Mikrobiologií se zabývají výzkumné genetické týmy, výsledky výzkumu se využívají nejen v lékařství a souvisejících vědních disciplínách, ale i v průmyslu.


Co je to Mikrobiologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mikrobiologie. Co znamená odborný pojem Mikrobiologie z kategorie Věda?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Mikrobiologie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Mikrobiologie je v kategorii věda

Klíčová slova: informace, termín, přesný význam, wiki, definice pojmu, Mikrobiologie, terminus technicus, lexikon, definice, co je to Mikrobiologie?, formulace, význam, přesný výraz, věda, co znamená, co to je, význam pojmu, význam slova


Pojem Mikrobiologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Mikrobiologie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikrobiologie (z řeckého micron = malý, biologia = studium života) je věda studující mikroorganismy jako jsou jednobuněčná eukaryota a prokaryota, mikroskopické houby, viry a subvirové patogeny (priony a viroidy).
Existuje řada mikrobiologických podoborů, které se věnují jednotlivým aspektům velmi široké problematiky. Základními obory jsou bakteriologie, která studuje bakterie (někdy také archea), virologie, která se zabývá studiem virů a protozoologie, která studuje jednobuněčná eukaryota (protista). Zvláštními aspekty mikrobiologie se zabývají aplikované mikrobiologické vědy, jako je například bakteriální fyziologie, která zkoumá životní pochody bakterií.

Mikroorganismy v petriho misce

Mikrobiologie mj. zkoumá mikroorganismy v petriho misce. Autor: Muhammad Farhan, zdroj: Pixabay
Mikrobiologie mj. zkoumá mikroorganismy v petriho misce. Autor: Muhammad Farhan, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít Mikrobiologie na Google.cz

Hledat výraz Mikrobiologie ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Mikrobiologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Mikrobiologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Mikrobiologie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikrobiologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikrobiologie například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mikrobiologie? resp. co přesně znamená slovo Mikrobiologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikrobiologie, odpověď na dotaz co je to Mikrobiologie?. Víte např. kdo to je Alexander Tomský? Znáte a víte kdo je Dřevák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Mikrobiologie hledat i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.