Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alokace. Co znamená odborný pojem Alokace z kategorie Ekonomie?

Co je to Alokace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alokace?

Alokace je pojem pocházející z latiny, ze slova locus, místo. Obecně se jedná o přidělení určitého množství zdrojů příjemci. Tím může být například instituce, nějaký proces nebo projekt. Toto přidělení se může odehrávat prostřednictvím trhu, výroba se řídí poptávkou. Alokace se objevuje ve více oblastech. V investicích jde o to, rozhodnout se, kde se bude investovat. Vzhledem k tomu, že většina investorů dává přednost investovat tam, kde je vyšší zisk a poměrně rychlá návratnost, vstupuje do alokací stát podporou investic ve veřejném zájmu. Další oblastí je alokace rizik, kdy jde o rozdělení možných rizik mezi účastníky projektu.
V sektoru vysílání jde o alokaci vysílacích kmitočtů a pásem, kdy se rozhoduje o umístění, výkonu a používání vysílače různými subjekty. Alokace využívá i strategické plánování větších projektů, v nichž nejde pouze o hledisko hospodářské. Přidělení prostředků hardware a software k procesům a úlohám využívají i operační systémy. Alokace mohou být různých typů, prostředky, které se použijí pouze jednou nebo takové, které lze využívat opakovaně, prostředky přidělované pouze na počet nebo zcela individuálně.


Co je to Alokace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alokace. Co znamená odborný pojem Alokace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Alokace patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, význam, termín, definice pojmu, odborné názvosloví, co to je, význam slova, ekonomie, definice, názvosloví, synonymum, formulace, význam pojmu, popis, co znamená, přesný význam, vysvětlení, slovník


Pojem Alokace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Alokace v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Alokace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Alokace na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alokace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Alokace ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alokace ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alokace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alokace například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Alokace? resp. jaký je význam slova Alokace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alokace, odpověď na dotaz co je to Alokace?. Víte např. kdo to je Petr Kvíčala? Znáte a víte kdo je Vezír? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.