Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alokace. Co znamená pojem Alokace z kategorie Ekonomie?

Co je Alokace?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Alokace?

Alokace je pojem pocházející z latiny, ze slova locus, místo. Obecně se jedná o přidělení určitého množství zdrojů příjemci. Tím může být například instituce, nějaký proces nebo projekt. Toto přidělení se může odehrávat prostřednictvím trhu, výroba se řídí poptávkou. Alokace se objevuje ve více oblastech. V investicích jde o to, rozhodnout se, kde se bude investovat. Vzhledem k tomu, že většina investorů dává přednost investovat tam, kde je vyšší zisk a poměrně rychlá návratnost, vstupuje do alokací stát podporou investic ve veřejném zájmu. Další oblastí je alokace rizik, kdy jde o rozdělení možných rizik mezi účastníky projektu.
V sektoru vysílání jde o alokaci vysílacích kmitočtů a pásem, kdy se rozhoduje o umístění, výkonu a používání vysílače různými subjekty. Alokace využívá i strategické plánování větších projektů, v nichž nejde pouze o hledisko hospodářské. Přidělení prostředků hardware a software k procesům a úlohám využívají i operační systémy. Alokace mohou být různých typů, prostředky, které se použijí pouze jednou nebo takové, které lze využívat opakovaně, prostředky přidělované pouze na počet nebo zcela individuálně.


Co je to Alokace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alokace. Co znamená pojem Alokace z kategorie Ekonomie?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Alokace doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Alokace se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, Alokace, ekonomie, význam, slovo, termín, co znamená, lexikon, ekonomie, synonymum, definice pojmu, přesný význam, heslo, přesný výraz, pojem, co to je


Pojem Alokace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alokace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alokace (z lat. locus, místo) znamená přidělení omezených zdrojů nějakému projektu, procesu, instituci a podobně. Důležitým prostředkem alokace zdrojů v hospodářství je trh, kde se podle Ludwiga von Misese realizuje „vláda spotřebitelů“: o alokaci zdrojů do produkce rozhoduje poptávka.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít výraz Alokace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Alokace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alokace ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín Alokace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Alokace na Youtube

Zkusit najít Alokace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alokace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Alokace? resp. co to je Alokace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alokace, odpověď na dotaz co je to Alokace?. Víte např. kdo to je Karl Dönitz? Znáte a víte kdo je Jitka Ježková? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.