Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alokace. Co znamená odborný pojem Alokace z kategorie Ekonomie?

Co je Alokace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alokace?

Alokace je pojem pocházející z latiny, ze slova locus, místo. Obecně se jedná o přidělení určitého množství zdrojů příjemci. Tím může být například instituce, nějaký proces nebo projekt. Toto přidělení se může odehrávat prostřednictvím trhu, výroba se řídí poptávkou. Alokace se objevuje ve více oblastech. V investicích jde o to, rozhodnout se, kde se bude investovat. Vzhledem k tomu, že většina investorů dává přednost investovat tam, kde je vyšší zisk a poměrně rychlá návratnost, vstupuje do alokací stát podporou investic ve veřejném zájmu. Další oblastí je alokace rizik, kdy jde o rozdělení možných rizik mezi účastníky projektu.
V sektoru vysílání jde o alokaci vysílacích kmitočtů a pásem, kdy se rozhoduje o umístění, výkonu a používání vysílače různými subjekty. Alokace využívá i strategické plánování větších projektů, v nichž nejde pouze o hledisko hospodářské. Přidělení prostředků hardware a software k procesům a úlohám využívají i operační systémy. Alokace mohou být různých typů, prostředky, které se použijí pouze jednou nebo takové, které lze využívat opakovaně, prostředky přidělované pouze na počet nebo zcela individuálně.


Co je to Alokace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alokace. Co znamená odborný pojem Alokace z kategorie Ekonomie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Definici slova Alokace můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Alokace je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: definice, pojem, slovo, přesný význam, Alokace, terminologie, význam, formulace, odborný výraz, význam pojmu, popis, termín, heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, lexikon, ekonomie, názvosloví


Pojem Alokace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Alokace?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alokace (z lat. locus, místo) znamená přidělení omezených zdrojů nějakému projektu, procesu, instituci a podobně. Důležitým prostředkem alokace zdrojů v hospodářství je trh, kde se podle Ludwiga von Misese realizuje „vláda spotřebitelů“: o alokaci zdrojů do produkce rozhoduje poptávka.

Více informací o pojmu Alokace lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Alokace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alokace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Alokace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alokace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Alokace ve Wikizdrojích

Najít slovo Alokace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alokace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Alokace? resp. jaký je význam pojmu Alokace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alokace, odpověď na dotaz co je to Alokace?. Víte např. kdo to je Družička? Znáte a víte kdo je Hana Mandlíková? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.