Co je to?
Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Co to je Kastrace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kastrace?

Kastrace znamená odstranění těch pohlavních žláz, které jsou zodpovědné za produkci pohlavních hormonů a tvorbu pohlavních buněk. U žen jsou odstraňovány vaječníky, popřípadě i děloha, u mužů varlata. Po kastraci dochází často ke snížení potence a zájmu o sex.
Mužští kastráti, eunuchové, byli v Orientu využíváni jako strážci harémů a plnili i další důležité funkce. Kastrace bývala využívána i jako trest. V současnosti je tento úkon i terapeutický, jeho využití je často považováno za kontroverzní.


Co je to Kastrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kastrace s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kastrace se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, co znamená, wiki, formulace, význam pojmu, přesný výraz, slovo, terminologie, definice, synonymum, Kastrace, slovník, terminus technicus, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, informace


Pojem Kastrace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Kastrace v následujících zdrojích

Najít heslo Kastrace ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kastrace ve Wikislovníku

Hledat heslo Kastrace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Kastrace na Google.cz

Hledat videa s názvem Kastrace na Youtube

Zkusit najít slovo Kastrace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kastrace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kastrace? resp. jaký je přesný význam slova Kastrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kastrace, odpověď na dotaz co je to Kastrace?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Tereza Spencerová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.