Co je to?
Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Co to je Kastrace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kastrace?

Kastrace znamená odstranění těch pohlavních žláz, které jsou zodpovědné za produkci pohlavních hormonů a tvorbu pohlavních buněk. U žen jsou odstraňovány vaječníky, popřípadě i děloha, u mužů varlata. Po kastraci dochází často ke snížení potence a zájmu o sex.
Mužští kastráti, eunuchové, byli v Orientu využíváni jako strážci harémů a plnili i další důležité funkce. Kastrace bývala využívána i jako trest. V současnosti je tento úkon i terapeutický, jeho využití je často považováno za kontroverzní.


Co je to Kastrace? Význam slova, termín, Definice výrazu Kastrace. Co znamená odborný pojem Kastrace z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kastrace s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kastrace patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, Kastrace, terminologie, heslo, formulace, význam slova, přesný výraz, synonymum, co znamená, co to je, přesný význam, Lékařství, popis, terminus technicus, Lékařství, informace, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Kastrace je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Kastrace

Vyhledat výraz Kastrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kastrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kastrace ve Wikipedii

Najít výraz Kastrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Kastrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Kastrace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kastrace například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kastrace? resp. co přesně znamená slovo Kastrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kastrace, odpověď na dotaz co je to Kastrace?. Víte např. kdo to je Miki Volek? Znáte a víte kdo je Yetti? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.