Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Verpánek. Co znamená pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Co to je Verpánek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Verpánek

Verpánek je starší druh nábytku. Jednalo se o trojnožku, kterou využívali především ševci. Byla vyrobena z modřínového dřeva, verpánu, které jí dalo název.
Trojnožka sloužila jako sedátko, které mělo na přední straně nástavec. Na něj bylo možno připevnit různé potřebné nástroje. Švec zde měl upevněné kopyto a na něm prováděl opravy obuvi. Verpánek používali i sedláci, kteří na něm vyklepávali kosy.


Co je to Verpánek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Verpánek. Co znamená pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Verpánek? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Verpánek patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: odborný výraz, informace, Verpánek, terminologie, pojem, co to je, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, Nástroje, význam, vysvětlení, popis, definice, slovník, definice pojmu, názvosloví


Pojem Verpánek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Verpánek?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Verpánek je třínohá stolička s kulatým sedadlem pro obuvníka. Tři nohy se používaly proto, aby se židle nekývala, což by vadilo při jemné práci. Někdy se tak označoval i stolek pro odkládání ševcovských nástrojů. Ten neměl ustálenou podobu, každý švec si jej nechal vyrobit podle sebe. Často měl po okrajích horní plochy lemy, které zabraňovaly pádu odloženého nářadí na zem, někdy měl odkládací plochu rozdělenou lištami na sektory, ve kterých byly umístěny ševcovské potřeby, jako smola, vosk, floky (dřevěné hřeby), kousky skla a podobně. Po obvodu mohly být natlučeny háčky, nebo kožená oka pro zavěšení dalších kusů nářadí.

Jiné zdroje informací o pojmu Verpánek

Najít termín Verpánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Verpánek na Google.cz

Zkusit najít heslo Verpánek ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Verpánek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Verpánek ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Verpánek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Verpánek například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Verpánek? resp. co znamená Verpánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verpánek, odpověď na dotaz co je to Verpánek?. Víte např. kdo to je Císařovna? Znáte a víte kdo je Morfeus? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nástroje). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.