Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Verpánek. Co znamená pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Co to je Verpánek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Verpánek?

Verpánek je starší druh nábytku. Jednalo se o trojnožku, kterou využívali především ševci. Byla vyrobena z modřínového dřeva, verpánu, které jí dalo název.
Trojnožka sloužila jako sedátko, které mělo na přední straně nástavec. Na něj bylo možno připevnit různé potřebné nástroje. Švec zde měl upevněné kopyto a na něm prováděl opravy obuvi. Verpánek používali i sedláci, kteří na něm vyklepávali kosy.


Co je to Verpánek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Verpánek. Co znamená pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Verpánek sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Verpánek je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: popis, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, slovník, informace, wiki, synonymum, přesný význam, co znamená, pojem, co je to Verpánek?, formulace, co to je, terminus technicus, přesný výraz


Pojem Verpánek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Verpánek?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Verpánek je třínohá stolička s kulatým sedadlem pro obuvníka. Tři nohy se používaly proto, aby se židle nekývala, což by vadilo při jemné práci. Někdy se tak označoval i stolek pro odkládání ševcovských nástrojů. Ten neměl ustálenou podobu, každý švec si jej nechal vyrobit podle sebe. Často měl po okrajích horní plochy lemy, které zabraňovaly pádu odloženého nářadí na zem, někdy měl odkládací plochu rozdělenou lištami na sektory, ve kterých byly umístěny ševcovské potřeby, jako smola, vosk, floky (dřevěné hřeby), kousky skla a podobně. Po obvodu mohly být natlučeny háčky, nebo kožená oka pro zavěšení dalších kusů nářadí.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Verpánek ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Verpánek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Verpánek ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Verpánek na Youtube

Hledat pojem Verpánek ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Verpánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Verpánek například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Verpánek? resp. co vlastně znamená slovo Verpánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verpánek, odpověď na dotaz co je to Verpánek?. Víte např. kdo to je Jaroslav Foldyna? Znáte a víte kdo je Adamita? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Verpánek i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.