Co je to?
Výraz, termín, definice slova Verpánek. Co znamená odborný pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Co je to Verpánek? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Verpánek?

Verpánek je starší druh nábytku. Jednalo se o trojnožku, kterou využívali především ševci. Byla vyrobena z modřínového dřeva, verpánu, které jí dalo název.
Trojnožka sloužila jako sedátko, které mělo na přední straně nástavec. Na něj bylo možno připevnit různé potřebné nástroje. Švec zde měl upevněné kopyto a na něm prováděl opravy obuvi. Verpánek používali i sedláci, kteří na něm vyklepávali kosy.


Co je to Verpánek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Verpánek. Co znamená odborný pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Verpánek patří do sekce nástroje

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, Verpánek, nástroje, význam pojmu, informace, co to je, termín, definice, přesný význam, lexikon, význam, odborný výraz, přesný výraz, popis, nástroje, heslo, pojem


Pojem Verpánek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Verpánek dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Verpánek je třínohá stolička s kulatým sedadlem pro obuvníka. Tři nohy se používaly proto, aby se židle nekývala, což by vadilo při jemné práci. Někdy se tak označoval i stolek pro odkládání ševcovských nástrojů. Ten neměl ustálenou podobu, každý švec si jej nechal vyrobit podle sebe. Často měl po okrajích horní plochy lemy, které zabraňovaly pádu odloženého nářadí na zem, někdy měl odkládací plochu rozdělenou lištami na sektory, ve kterých byly umístěny ševcovské potřeby, jako smola, vosk, floky (dřevěné hřeby), kousky skla a podobně. Po obvodu mohly být natlučeny háčky, nebo kožená oka pro zavěšení dalších kusů nářadí.

Další informace o pojmu Verpánek hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Verpánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Verpánek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Verpánek na Youtube

Zkusit najít pojem Verpánek na Google.cz

Vyhledat slovo Verpánek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verpánek ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Verpánek například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Verpánek? resp. jaký je přesný význam slova Verpánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verpánek, odpověď na dotaz co je to Verpánek?. Víte např. kdo to je Izák? Znáte a víte kdo je Canelo Alvarez? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.