Co je to?
Definice odborného termínu, slova Verpánek. Co znamená pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Co je Verpánek?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Verpánek

Verpánek je starší druh nábytku. Jednalo se o trojnožku, kterou využívali především ševci. Byla vyrobena z modřínového dřeva, verpánu, které jí dalo název.
Trojnožka sloužila jako sedátko, které mělo na přední straně nástavec. Na něj bylo možno připevnit různé potřebné nástroje. Švec zde měl upevněné kopyto a na něm prováděl opravy obuvi. Verpánek používali i sedláci, kteří na něm vyklepávali kosy.


Co je to Verpánek? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Verpánek. Co znamená pojem Verpánek z kategorie Nástroje?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Verpánek patří do sekce nástroje

Klíčová slova: termín, co to je, pojem, heslo, význam slova, slovo, význam pojmu, co je to Verpánek?, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, nástroje, definice pojmu, informace, co znamená, přesný význam, formulace, nástroje


Pojem Verpánek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Verpánek? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Verpánek je třínohá stolička s kulatým sedadlem pro obuvníka. Tři nohy se používaly proto, aby se židle nekývala, což by vadilo při jemné práci. Někdy se tak označoval i stolek pro odkládání ševcovských nástrojů. Ten neměl ustálenou podobu, každý švec si jej nechal vyrobit podle sebe. Často měl po okrajích horní plochy lemy, které zabraňovaly pádu odloženého nářadí na zem, někdy měl odkládací plochu rozdělenou lištami na sektory, ve kterých byly umístěny ševcovské potřeby, jako smola, vosk, floky (dřevěné hřeby), kousky skla a podobně. Po obvodu mohly být natlučeny háčky, nebo kožená oka pro zavěšení dalších kusů nářadí.

Hledejte pojem Verpánek v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Verpánek na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Verpánek ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Verpánek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Verpánek na Google obrázcích

Najít termín Verpánek ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Verpánek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Verpánek například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená Verpánek? resp. jaká je definice termínu Verpánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Verpánek, odpověď na dotaz co je to Verpánek?. Víte např. kdo to je Stanislav Bartůšek? Znáte a víte kdo je Tadej Pogačar? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.